Show Jana Krause: Uvidíte olympionika, skvělou herečku a dozvíte se, jak naklonovat myš

V dalším dílu Show Jana Krause se představí kajakář Josef Dostál, herečka Simona Babčáková a bioložka Helena Fulková. Další díl Show Jana Krause uvidíte ve středu ve 21.35 na Primě.

Kajakář Josef Dostál

Prvním hostem, jenž navštíví moderátora Jana Krause v jeho divácky oblíbené talkshow, je medailový olympionik z Ria, kajakář Josef Dostál, kterého přijdou podpořit i jeho sportovní kolegové ze čtyřkajaku – Lukáš Trefil, Daniel Havel a Jan Štěrba. Pánové tvoří bezesporu sehraný tým, neboť na moderátorovu otázku, zda všichni podávají při závodu stejný výkon, resp. kdo je největší „flákač“, svorně odpovídají, že všichni makají stejně. „My to máme krásně rozdělený po 250metrových intervalech. Vždycky jenom jeden jede tu dvěstěpadesátku a ostatní mezitím jen dělají, jako že jedou,“ říká se smíchem Josef Dostál a vybízí svého hostitele, aby si na vlastní kůži vyzkoušel kajak, který je instalován přímo na pódiu. Zatímco Jan Kraus usedá na sedačku a bere trochu neobratně do rukou pádlo, olympionik vysvětluje: „Držení pádla je už tak trochu vyšší dívčí. Nicméně pravou rukou ho držíte fest, a když zaberete, tak tu druhou ruku musíte povolit a pádlo mírně pootočit. Pokud byste to neudělal a zabral kolmo, tak byste tam letěl.“

Herečka Simona Babčáková

Jako další host se přichází na červenou pohovku posadit oblíbená a nepřehlédnutelná herečka Simona Babčáková, která se podle slov svého hostitele specializuje na všechny možné druhy herectví, včetně improvizací, což v Česku mnoho lidí nedělá. „A holek už vůbec ne,“ doplňuje herečka, jejíž komediální talent znají diváci televize Prima například ze seriálu Ohnivý kuře. „Mě zatím velmi mile překvapilo, že mě lidé na ulici neoslovují jménem postavy, neříkají mi Renátko a neříkají mi, jak se mám nebo nemám chovat,“ říká Simona a pokračuje: „Hraju tam úplně čistou megeru. Já vlastně na té postavě neshledávám nic pozitivního. Kromě toho, že jí to sluší! Ale reakce diváků jsou překvapivě takové, že mi říkají, že mě milují. To beru jako svůj velký úspěch a majstrštyk.“

Bioložka Helena Fulková

Dnešní příjemný večer uzavře bioložka Helena Fulková, která je jedním z maximálně dvaceti lidí na světě, kteří naklonovali myš. To se jí povedlo při jejím pracovním pobytu v Japonsku, o čemž vzápětí informovala esemeskou svého tatínka: „Ty vole, já mám klonovanou myšku! Mulišandu malou!“ A jak takové klonování vypadá pro laiky? „Primárně potřebujete vybavení – dobrý mikroskop, dobrý kontrast, mikromanipulátor… Předpokládejme, že byste prostě všechno měl,“ popisuje vědkyně, „potom byste vzal vejce, ze kterého byste vyndal chromozomy. Abyste získal vejce, musíte u těch myšek provést hormonální stimulaci, aby si myslely, že mají ovulovat. Vejce dáme v laboratoři na misku pod mikroskop, najdeme chromozomy, vyndáme je, vyndáme genetickou informaci, pak vezmeme jádro nějaké tělní buňky, očistíme ho a nainjektujeme ho. Necháme ho odpočinout a zapomenout. Další den zjistíte, zda se embryo aktivovalo, zda se vyvíjí. Když se začne dělit, je vyhráno a můžeme ho vložit do myšky příjemkyně, která ho donosí.“ Dozví se Jan Kraus, proč vědci klonují myši, když všichni ostatní se je snaží hubit?

To a mnohem více uvidíte v dalším díle oblíbeného pořadu Show Jana Krause ve středu ve 21.35 na Primě!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 14. 4. 2024

Nepatříte k těm, kteří by příliš věřili významu snů, ale možná se vám nedávno zdál sen, jehož předpověď byla tak přesná, že vás téměř děsila. Určitě to bylo podivné. Zapište si vše, co si o něm pamatujete, a pak si o představách promluvte s přítelem. Nebojte se, Berani, váš přítel se vám nebude smát. Je více než pravděpodobné, že se vám dostane výmluvných postřehů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.