Seriály a filmy

29. března 2017 08:50

Gabriela Gabrielová

Show Jana Krause: bezva finta, odpůrce očkování a barbie

Snowboardistka Eva Samková v SJK

V dalším dílu Show Jana Krause se představí snowboardistka Eva Samková, lékař Jan Šula a barbie Gabriela Jiráčková. Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu 29. března ve 21.35 na Primě.

Olympijská vítězka a čerstvá držitelka křišťálového glóbusu ve snowboardcrossu, třiadvacetiletá Eva Samková, bude prvním dnešním hostem Jana Krause, který ji hned zkraje upozorní na zajímavou věc – výkony všech sportovců, kteří kdy jeho talkshow navštívili, šly vždy jen nahoru. V malé videoukázce také připomene divákům dnes již legendární taktickou fintu se zpožděným startem, kterou sportovkyně využila na závodech Světového poháru snowboardcrossařek v německém Feldbergu a díky níž si dojela pro první místo. „To vymyslel můj trenér, který se jen bál, abych své soupeřky nedojela příliš brzy. V závěrečné rovince už jsem měla mnohem větší rychlost než ony, protože holky se tam ze začátku dost ťukaly,“ přibližuje svou taktiku Eva Samková. „Samozřejmě, že to nejde aplikovat u všech tratí a závodů. To byla spíše taková šťastná souhra náhod.“ Velké zásluhy na všech svých úspěších ovšem přikládá hlavně svému trenérovi Markovi Jelínkovi alias Jelenovi, který je podle jejích slov velmi chytrý a do své taktiky vždy promítá fyzikální zákony a výpočty. „Například přišel na to, že čím míň člověk letí ve vzduchu, tím je rychlejší, což je takové naše zlaté pravidlo,“ prozrazuje snowboardistka, která za své olympijské úspěchy v roce 2014 v Soči dostala jako dárek a poděkování od svého rodného města Vrchlabí koně Pepina.

Dalším hostem pořadu je MUDr. Jan Šula, česko-italský lékař, člen lékařské společnosti v Neapoli a člen britské Královské lékařské společnosti, působící na různých světových pracovištích, jehož doménou je tzv. biomodulační medicína. „Tento obor se v Itálii nazývá psychoneuroimunologie a stručně řečeno se jedná o regulační medicínu – tedy, které molekuly váš mozek produkuje, přičemž tyto molekuly přes receptory vykonávají funkci messengeru na orgánech, které jsou výkonné. A tyto výkonné orgány posílají mozku přes tyto stejné molekuly zprávu, zda to proběhlo,“ přibližuje lékař a snaží se vysvětlit z hlediska principů svého oboru chřipku: „Jde o poruchu imunity. Jestliže je imunita dobrá, v životě nemůžete chřipku dostat!“

Jarní a podzimní chřipkové epidemie jsou podle něj důsledkem toho, že spousta lidí na podzim a na jaře špatně žije a navíc věří tomu, že v tomto období chřipka přijde. „To očekávání a víra hraje velkou roli,“ je přesvědčen pan Šula, „a víra v média naplní to očekávání, že se to stane. Takže všichni říkají, že dnes byly tři tisíce nemocných, zítra už to bude pět. A když máte regulační léky, tak ji nedostanete.“ Takovým lékem je prý například čínská houba cordyceps neboli housenice čínská, která reguluje imunitu, takže virus nemá šanci. Podle jeho slov prý také existují určité skupinové zájmy, které nestojí o to, aby se chřipkové epidemie vymýtily. On sám je velkým odpůrcem nadbytečné konzumace léků a očkování proti chřipce. „Indukovaná imunita skrze očkování je holý nesmysl,“ tvrdí lékař, „protože ten virus je vždy o kus dál, než je to očkování. To znamená, že všechny ty vakcíny jsou zpožděný.

Třetím a posledním hostem je první česká živá panenka, sedmnáctiletá barbie Gabriela Jiráčková. „Mně se panenky barbie líbily již odmalička, měla jsem jich asi tři sta, ale sama jsem se rozhodla vypadat jako barbie asi před dvěma lety,“ vypráví Gabriela s tím, že je to její celoživotní sen. „Vím, že v osmdesáti jako babička už asi barbie nebudu, ale můžu být taková růžová babička.“

V malé přehlídce svých fotografií předvádí divákům, že v tuto chvíli je ovšem skutečně reprezentativní barbínou. „Muži na mě většinou reagují pozitivně, ženy už méně,“ říká se smíchem a v legraci obrací i to, jak se žije s dlouhými nehty. „Člověk si zvykne a naopak je to docela výhodné, občas se dají použít místo lžičky.“ Jaký je rozdíl mezi barbie a bimbo barbie? A jaké zákroky musí žena podstoupit, aby byla z hlediska tohoto ideálu krásy dokonalá? To a mnohem více se dozvíte již dnes večer v dalším dílu Show Jana Krause na Primě!

V dnešním díle také zavzpomínáme na v neděli zesnulou Věru Špinarovou. Dívejte se ve 21.35 na Primě.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 14. 4. 2024

Nepatříte k těm, kteří by příliš věřili významu snů, ale možná se vám nedávno zdál sen, jehož předpověď byla tak přesná, že vás téměř děsila. Určitě to bylo podivné. Zapište si vše, co si o něm pamatujete, a pak si o představách promluvte s přítelem. Nebojte se, Berani, váš přítel se vám nebude smát. Je více než pravděpodobné, že se vám dostane výmluvných postřehů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.