Show Jana Krause: davinciové, nekonvenční umělkyně a vynálezce chytrých kočárků

Herci Vojtěch Kotek a Jiří Mádl v SJK

V dalším dílu Show Jana Krause se představí herci Vojtěch Kotek a Jiří Mádl, malířka Léna Brauner a IT technik Jiří Spour, který se věnuje vývoji chytrých dětských kočárků. Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu 15. března ve 21.35 na Primě.

Prvními hosty, kteří rozproudí atmosféru talkshow, je oblíbené herecké duo Vojtěch Kotek a Jiří Mádl. Oba pánové navíc také režírují a nově moderují pořad davinci, který lze vidět každý čtvrtek ve 21.35 na Primě. „To, že nás vybrali jako moderátory pořadu davinci, si vysvětluju tak, že oba máme v součtu stejné IQ jako Leonardo da Vinci, podle něhož je pořad pojmenovaný,“ zamýšlí se Vojta. „To si teda fandíme!“ poznamenává k tomu Jiří. Na čem se však oba kolegové shodnou, je to, že jim jdou dobře pokusy. „Ty jsou založené na velmi nepravděpodobných ingrediencích, které se spojují dohromady,“ vysvětluje Vojtěch Kotek. „My máme i své vlastní objekty, které mohou zdánlivě připomínat lidi a na kterých ty pokusy provádíme,“ opět doplňuje Jiří Mádl. Ovšem svou celkovou zkušenost s chemií popisují nepříliš přesvědčivě. „Já jsem se chemii učil ve španělštině, takže mám dvojí vysvětlení, proč jsem jí nemohl nikdy porozumět,“ říká Vojta, zatímco Jiří přiznává, že byl vždy drtič a šprt: „Nikdy jsem tomu moc nerozuměl, ale naučil jsem se všechny ty vzorečky, co bylo třeba. Nevěděl jsem, co to znamenalo a dnes už si nic nepamatuju, ale známku jsem měl dobrou.“

Prohlédněte si galerii:

Dalším hostem bude malířka Léna Brauner, vnučka herce Vladimíra Brabce, známého především jako představitele seriálového majora Zemana. Díky časosběrnému sestřihu budeme mít možnost vidět celý proces toho, jak vzniká její obraz. Zajímavé je ovšem to, že její malířská díla nevznikají jen na plátně. „Mně když totiž chutná dortík, a většinou s čokoládou, tak z těch zbytků musím něco vytvořit,“ říká umělkyně, zatímco diváci sledují projekci jejích obrazů vytvořených na talíři, v kávovém šálku, ale třeba také na stole z drobků chleba či na zemi ze zbytků vlasů po stříhání nebo z opadaného jehličí vánočního stromku. Pořádá i velice úspěšné velké výstavy, na nichž se většina jejích obrazů prodá. „Z poslední výstavy mi zbyl jeden obraz,“ přisvědčuje malířka. Mezitím přinesou na pódium na ukázku dva obrazy a autorka je za nadšeného obdivu Jana Krause popisuje: „Konceptuálně byla moje poslední výstava o nějakém zvětšeném tvorovi. Buď to byla myš, nebo krysa, dále tam byl lenochod, kočka a různá další archetypální zvířata, která mi přišla vztahově jako muž.“

Večer uzavře Jiří Spour, duchovní otec „chytrého“ kočárku. Od původní profese „ajťáka“ se odklonil a začal se věnovat práci na svém nápadu vylepšeného elektrického kočárku, který má patentovanou technologii na inteligentní pohon. Jde o revoluční světovou novinku a Jiří Spour prozrazuje, že na vývoji pracovali v maximálním utajení přes tři roky. Kromě toho, že kočárek „sám jezdí“, má i automatické houpání a ohřívá kojeneckou stravu a jeho prototyp divákům nejen předvede, ale i popíše: „Funguje to tak, že sám od sebe ten kočárek nejede. Vy musíte tlačit. V madle je tlakový senzor. Je to podobné jako elektrické kolo. Baterie je umístěná dole, v jednom z válců, a je vyjímatelná a využitelná jako power banka na dobíjení tabletu či mobilu.“ Kočárek prošel důkladným testováním za všech možných okolností. „Zpočátku jsme měli obavu testovat ho s dítětem, takže jsme jezdili s desetikilovou činkou a zabili jsme virtuálně několik dětí,“ popisuje vynálezce začátky, „ale v poslední fázi už jezdily děti.“ Jak se bude líbit pobyt v kočárku zkušenému showbyznysovému psu Hugovi?

Vydrží kočárek i všechny zátěžové testy, které mu připraví Jan Kraus? A jaká je cena kočárku? To a mnohem více se dozvíte v dalším dílu Show Jana Krause na Primě!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 17. 4. 2024

Berani, dnes se vám může přihodit nečekaná finanční událost. Možná budete stát s otevřenou obálkou v ruce a nebudete schopni slova. Ať už se jedná o nečekaný bonus, dárek nebo překvapivou dividendu z akcií, investujte peníze moudře. V poslední době jste utratili spoustu peněz a bylo by dobré, abyste začali doplňovat bankovní konto.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.