Seriály a filmy

22. března 2017 08:50

Gabriela Gabrielová

Show Jana Krause: šumný architekt, herečka generace Z a specialistka na koně

Herec a spisovatel David Vávra v SJK

V dalším dílu Show Jana Krause se představí architekt, herec a spisovatel David Vávra, herečka Anna Fialová a koňská chiropraktička a masérka koní Monika Plachá. Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu 22. března ve 21.35 na Primě.

Příjemný a zábavný večer v Show Jana Krause zahájí jako první host čerstvý šedesátník – architekt David Vávra, který proslul rovněž jako herec a zakladatel divadla Sklep, ale také jako spoluautor a zasvěcený průvodce populárně-naučného televizního seriálu o moderní české a moravské architektuře. „Současná doba mi přijde málo odvážná,“ říká hned v úvodu David Vávra o moderní pražské architektuře, „chybí mi tu nějakej krásnej barák, kterej by symbolizoval třeba ty devadesátý léta, který jsme měli tak rádi – takovej ten optimistickej havlovskej výbuch. Teda tuhle možná trochu naivní, ale nesmírně zušlechťující dobu vystihla řada staveb, ale není tu žádná taková ta jedna velká, která by Prahou zavládla.“ Tuto roli podle něj mohla splnit tzv. chobotnice čili blob, což byl vítězný návrh na novou budovu Národní knihovny v Praze na Letné podle slavného architekta Jana Kaplického.

Na téma architektonických úprav v bytě hned zkraje naváže další host, kterým je herečka a zpěvačka Anna Fialová. „Já si raději dělám všechno sama. Sice mě to trvá trochu déle, ale potřebuju se cítit dobře.“ Jejím největším dílem byl zatím ovšem jen její pokoj. „Dělala jsem jen takový ty finálovky, jako jsou zdi, který jsem vymalovala zlatě a zaplnila obrázky a fotkami.“ Podle klasifikace Jana Krause patří jednadvacetiletá herečka do tzv. generace Z, tedy do skupiny lidí narozených po polovině devadesátých let. Typické pro tuto generaci narozenou v době postmodernismu a globalizace je to, že odjakživa využívají moderní komunikační a mediální technologie. Svou generaci pak moderátor označuje písmenem A. Co tedy Annu jako představitelku generace Z dráždí na těch předchozích? „Mě nic, já jsem naopak duševně asi spíš áčkař.“ Klasický áčkař bude jistě dobře znát dědečka Anny Fialové, slavného představitele postavy Limonádového Joea, herce Karla Fialu. Muzikálovým hercem je mimo jiné i její otec Jan.

Posledním hostem je specialistka na koně Monika Plachá, zakladatelka komplexní terapeutické veterinární praxe Služby pro zvířata, která se soustředí především na chiropraxi, rehabilitační masáže, myofasciální techniky a kinesiotaping. „Zabývám se svaly a kostrou koní a pejsků,“ prozrazuje o svém povolání odbornice vyškolená v zahraničí a zároveň s nadsázkou přiznává, že lidi ji nebaví. „Zvířata se při masáži uklidní a začnou blaženě přežvykovat,“ popisuje výsledky své terapie a dodává: „Chiropraxe je velmi jemná a rychlá metoda. Ovšem tak po půl roce bych měla své pacienty vidět znovu.“ Jak si paní Plachá poradí s pacientkou Katrin, kterou jí přivede na prohlídku Jan Kraus?

A jak si poradí přímo s ním? To a mnohem více se dozvíte v dalším dílu Show Jana Krause na Primě!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 4. 2024

Berani, dnes bude ve vzduchu vládnout lehkovážná, téměř bláznivá energie. Vesmír vás vybízí, abyste se vzdali železného sevření seznamu povinností a trochu se pobavili. Představte si všechen tlak, který na sebe vyvíjíte, jako kouli na noze, kterou je třeba uvolnit. Není důvod brát se neustále tak vážně.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.