Seriály a filmy

23. ledna 2015 13:32

Tři důvody, kvůli nimž jsou Simpsonovi smutnou tragédií

Myslíte si, že žlutá rodinka patří do ranku komedie? Zamyslete se znovu. Pravdou totiž je, že:

1) Nikdo nebyl/nebude normální

Existuje dobrý důvod, proč vzhled Simpsonových už čtvrt století stojí na místě. Kdyby se na žluťáscích měly podepsat prožité události, byl by to věru smutný pohled.

Prakticky všechny hlavní postavy projevují nechuť ze své existence. Marge průměrně dvakrát za řadu divákům připomene, že kvůli rodině opustila své kreativní ambice, snad ještě častěji Líza zápasí s udržením alespoň jediného kamaráda (obvykle, aby ho na konci dílu ztratila). A raději ani nebudeme začínat s Maggie, de facto usvědčené z pokusu o vraždu pana Burnse...

Ojedinělé díly z budoucnosti ostatně ukazují, že Bart skončí jako vagabund žijící v domě svých rodičů a Líza bude buď opakovat osud Marge, avšak s Millhousem, nebo rovnou ze zoufalství opustí rodný Springfield. To není zrovna dokonalá vizitka maloměšťáckého života.

Minulost postav není o moc lepší. Tak třeba ředitel Skinner sice navenek působí jako změkčilý zbabělec, znalci Simpsonových však vědí, že platí za veterána z vietnamské války. Ostatně, když už jsme u těch vedlejších postav...

2) Springfield je semeniště zločinu

Stačilo by změnit barevnou paletu kreslířů na černou + bílou a rozdíl mezi Simpsonovými a komiksem Sin City by poznal jenom málokdo. Obě fiktivní vísky hýří kriminalitou, vedle které bledne i Detroit z filmu RoboCop.

Aby byli totiž Simpsonovi dostatečně zábavní, musejí satiru negativních prvků z naší reality vyšroubovat ad absurdum. A tak je místní policie natolik zkorumpovaná, že není schopná vyřešit jediný případ – jak Levák Bob, tak i gang Tlustého Tonyho ve městě operují bez větších problémů, přitom o jejich činnosti ví i školní dorost.

Zbytek služeb je na tom obdobně. Starosta Quimby je známý prakticky pouze pro svou zkorumpovanost, navíc městu jako diktátor vládne už více než dvě desetiletí. Reverend Lovejoy má na triku tolik škraloupů, že by ho dávno čekala exkomunikace.

A doktor Dlaha má jediné štěstí, že v jeho kresleném světě pacienti umírají, jenom když odcházejí i jejich dabéři...

3) Manželství Homera a Marge je zoufale dysfunkční

Nehledě na 25 let neustálých krizí by se přesto mohlo zdát, že jádrem Simpsonových je alespoň příběh o spokojeném manželství partičky sympaťáků. Jenže pak jeden ze vzpomínek složí obraz počátků Homera a Marge...

Krom toho, že Homer už v mládí platil za totálního losera, z něj vyplývá, že pár spolu zůstal "jenom" kvůli dětem. Hned po porodu Barta totiž Marge otěhotněla s Lízou a poté i Maggie. Nakonec tak veškeré ambice, které kdy jeden či druhý měli, vešly vniveč kvůli péči o potomstvo, které rovněž nečeká kdovíjaká růžová budoucnost.

Kdyby Marge zůstala u svých mladických snů, možná by dnes Springfield vypadal jinak. A možná by nadsazené věci nebrala příliš vážně...

Nahlédněte na Simpsonovy jinak, každý všední den ve 14.20 a 14.35 na Prima COOL.

VŠECHNO o SIMPSONOVÝCH zjistíte TADY.

(lol)

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 9. 2023

Romantika pro vás dnes rozkvétá. Pokud jste nezadaní, procházka po okolí by vám mohla zprostředkovat kontakt s někým novým a zajímavým. Pokud jste zadaní, mohli byste si se svou drahou polovičkou naplánovat výlet mimo město, třeba víkendový pobyt. Výlet může částečně souviset s obchodem. Je to skvělá doba pro psaní, i kdyby to měl být jen dopis příbuznému.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.