CNN Prima News: Co dělala herečka Bára Jánová alias Sylva ze seriálu Slunečná, když....

V souvislosti s nadcházejícím spuštěním zpravodajské stanice CNN Prima News jsme se vyptali herecké představitelky mrchy Sylvy ze seriálu Slunečná na to, co dělala v době některých z nejvýznačnějších zpravodajských událostí posledních dekád.

11. září teroristické útoky na USA 2001?

To si pamatuju úplně přesně, protože jsme měli odpolední výuku, byla jsem ještě na základce. Přišla jsem domů, taťka koukal na zprávy a volal mi okamžitě, ať si jdu sednout k němu a koukám. Já si nejdřív myslela, že to je film a nemohla uvěřit tomu, že se to fakt stalo a koukali jsme na to CNN, nebo kde to bylo, až do večera.

Revoluce 17. listopad 1989?

To mi byly tři měsíce. Ale mamka říkala, že taťka byl s bráchou na Václaváku, zvonili klíčema a já jsem byla doma v postýlce s babičkou ve Vlašimi.

Pád berlínské zdi 9. 11. 1989?

Samozřejmě o té události vím, ale také si to nepamatuju, ale v soukromí nebo rodiče že by něco vyprávěli, tak to ne.

Podívejte se na rozhovor s Bárou Jánovou

Vyhráli jsme v hokeji Nagano OH 1998?

Teď možná budu kecat, ale myslím, že on tam byl můj taťka zrovna na tý olympiádě, takže my jsme na ni koukali na celou, jako vždycky. Ale že to byla ještě přidaná hodnota, já koukala na televizi, jestli uvidím taťku, ale možná kecám a byla to jiná olympiáda. Nicméně si pamatuju, že jsem brečela a křičela štěstím. S bráchou jsme to vždycky hodně prožívali a pamatuju si, že ve Vlašimi, jsme bydleli v sedmým patře, tak jsme vylezli na balkon, křičeli a koukali na auta, jak jezdili s českýma vlajkama a do popelnic bušili všichni. To bylo super.

Byla povodeň v Praze v roce 2002?

Ty si vybavuju matně, protože jak vlastně nejsem pražská, tak jsem to sledovala zpovzdálí z televize a vím, že tam hodně přátel pomáhalo, ještě na vojně, když byli a ti mají docela zajímavý zážitky. Mamka, která vyrůstala v Praze, tak potom vyprávěla, co všechno je zatopený, co se musí opravit a tak.

Vybuchl Černobyl 26. 4. 1986?

Viděla jsem seriál, co se mi moc líbil. Jediný co mi tam vadilo, že tam nehráli žádní Rusové a že to je celý britský. Já si pamatuju, že mamka čekala bráchu nebo byl čerstvě narozený a takže se jako báli, aby se něco nestalo. Myslím, že byla před porodem ještě, takže o tom mluvila. A potom vím, že za několik let bouchla další elektrárna někde a mamka přiběhla, protože jsme si venku hráli na hřišti, ať radši jdeme domů, že je možná zvýšená radioaktivita.

Herečku Báru Jánovou si užijte v epizodách seriálu Slunečná, kterou můžete sledovat každé úterý od 20.15 na Primě nebo také předpremiérově online v iPrima Videopůjčovně:


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 4. 2024

Berani, dnes bude ve vzduchu vládnout lehkovážná, téměř bláznivá energie. Vesmír vás vybízí, abyste se vzdali železného sevření seznamu povinností a trochu se pobavili. Představte si všechen tlak, který na sebe vyvíjíte, jako kouli na noze, kterou je třeba uvolnit. Není důvod brát se neustále tak vážně.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.