CNN Prima News: Co dělala herečka Eva Burešová alias Týna ze seriálu Slunečná, když....

Eva Burešová hraje hned ve dvou rolích v seriálech FTV Prima. Její první velkou rolí na Primě byla zdravotní sestra Petra v seriálu Modrý kód, nyní září coby hlavní postava Týna v novém seriálu Slunečná. V souvislosti se spuštěním multimediální zpravodajské platformy CNN Prima News jsme se jí proto vyptali, jak vzpomíná na největší zpravodajské události posledních let.

Jak si vybavuješ 11. září 2001, když byl teroristický útok v Americe?

Já si pamatuju, že jsem zrovna běhala po venku někde, že jsem byla malinká. Ne teda úplně malinká, že mi bylo kolem osmi let. Pamatuji si, že jsem se došla domů napít a tam to bylo zrovna v televizi. A máma byla v šoku, protože nějaká známá, den předtím, tam seděla na nějakém obědě v těch budovách. Takže to bylo takové osobní. Pamatuji si, jak strašlivé to bylo. Ale samozřejmě nevnímala jsem to tak, jakoby to bylo teď v tomhle věku.

Podívejte se na rozhovor s Evou Burešovou:

Rok 1998 vítězství hokejistů v Naganu?

To si myslím, že si nepamatuju asi vůbec. Samozřejmě teď už vím, jaká bomba to byla a to všichni řeší. Ale za prvé byla jsem také malinká, bylo mi nějakých pět let. Za druhé sport šel vždycky mimo mě. Tak doufám, že teď nepřijdu o nějaký fanoušky teďka. Já se na to občas ráda kouknu, ale jinak to jde mimo mě. Ale určitě taky věřím, že kdyby to bylo teďka, tak bych minimálně slavila.

2002 pražské povodně?

Mě se to nedotklo, protože nejsem pražská. Vždycky jsem vnímala ty naše povodně, které byly jako u nás v Hlučíně. Povodně jsem ale začala vnímat až později, protože vím, jak to historicky poznamenalo Divadlo Karlín a tak, ale rozhodně v tu chvíli jsem to nevnímala.

Na světě jsi nebyla 17. listopadu 1989, ale jak vnímáš tu dobu?

Tak vnímám to, jako obrovskou historii, že jo samozřejmě. Pro nás velmi důležitej okamžik, každej rok se to opakuje. A jsem strašně ráda., že si to lidi opakujou a připomínaj, protože mám pocit, že se na to strašně zapomíná. Nejen na to, ale i na jiné historické důležité okamžiky. Je to samozřejmě strašný, co se dělo. A doufám, že se to už nikdy nebude opakovat.

V roce 1986, když vybuchl Černobyl?

Tak nás se to taky dotklo, si pamatuju, co mi vyprávěla máma, co se dělo. Máme takového známého, který taky přišel o vlasy, řasy a o všechno možné, protože se to dostalo až k nám. Je to příšerný, já si stojím za tím, že se to kdykoliv může stát znova, že nejsme v tomhle úplně chránění teda. Hlavně v téhle době, kdy je všude kolem moc továren, techniky a všeho možného. Ale samozřejmě doufám, že se to nebude opakovat.

9. listopadu pád Berlínské zdi?

To je všechno strašně dávno. Je to strašně temné, co říkáš. Je dobře, že se to už neděje, tady u nás neděje, takhle blízko, tyhle věci. A že na to můžeme vzpomínat a že to dopadlo všechno dobře.

Evu Burešovou sledujte jako Týnu každé úterý ve 20.15 na Primě v seriálu Slunečná, který můžete sledovat také online v exkluzivních předpremiérách v iPrima Videopůjčovně:


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 15. 4. 2024

Vaše kreativita je na vrcholu, Berani, tak toho využijte. Tento den je ideální pro malování nebo psaní. I když svůj talent považujete za hluboko pod úrovní amatérského, možná budete překvapeni tím, co jste schopni vytvořit. Ignorujte svého přísného vnitřního redaktora a pracujte pro čisté potěšení z tvorby. Výsledky vás potěší.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.