CNN Prima News: Co dělala herečka Lucie Benešov alias Róza ze seriálu Slunečná, když....

Lucie Benešová je stálicí seriálové tvorby televize Prima. V současnosti ji na obrazovkách můžete vídat coby prostořekou Rózu každé úterý v seriálu Slunečná, zároveň vás ale pobaví i jako praštěná Heduš ve čtvrtek v seriálu Vinaři. Lucie Benešové jsme se ptali v souvislosti se nacházejícím spuštěním zpravodajské televize CNN Prima News na to, co dělala během nejvýznamnějších zpravodajských událostí posledních let.

Jak jste reagovala na 11. září 2001?

Přiznám se, že to úplně přesně nevím, je to hrozně dávno. Ale vím, že mi volala kamarádka, abych si zapnula televizi. A když jsem si ji zapnula, tak jsem si, myslela, že je to nějaký film, že to není skutečný, že jsem na to koukala. Pamatuju si jen ten záběr toho letadla, které vrazilo do toho mrakodrapu. Jééé , to je nějaký sci-fi film a posléze mi došlo, že je to realita. Takže pamatuji si, jen ten záběr, jak jsem koukala na tu televizi. Kdo mi volal, to už nevím.

Podívejte se na rozhovor s Lucií Benesovou ze seriálu Slunečná:

9. listopadu pád Berlínské zdi?

Byla jsem v bezstarostných letech, měla jsem chlapce, byla jsem čerstvě zamilovaná. A myslím, že Berlínská zeď se mě úplně netýkala.

O pár dní později, 17. listopad 1989?

To si pamatuju, přesně, protože jsme s tím chlapcem, do kterýho jsem byla poprvé zamilovaná, taková platonická láska, krásná naše, romantická. Tak jsme chodili cinkat klíčema. Chodili jsme na Václavák, chodili jsme po ulicích, tam kde byly různý setkání. Byli jsme i na Letenské pláni společně, takže jsem to měla, tak hezky propojený.

Rok 1998 a vítězství našich hokejistů v Naganu?

To byla zima. A to jsem byla na prvních horách syna Luciána, které mu byl necelý rok. Takže jsme s ním poprvé vyrazili na hory.

Rok 2002 a pražské povodně?

Pražské povodně jsem nejvíc zaznamenala, když jsem byla na chalupě. Stavěla jsem chalupu, dělala rekonstrukci, protože jsem si rok předtím koupila takovou ruinu a rekonstruovala ji. A z těch povodní, když se vyhazovaly trámy ze starého domu v Karlíně, tak jsem si koupila deset starých trámů, který mám do dneška na chalupě.

Když vybuchl Černobyl na konci dubna 1986?

Rok 86, byla jsem v šesté třídě a asi jsem přesně nevěděla, kdy to vybuchlo, protože se to tajilo, samozřejmě. Dozvěděli jsme se to později. Šestá třída, co na to říct? Hezký bezstarostný život s kamarádkama.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 4. 2024

Dnes je v pořádku plakat, Berani. Uvolnění je rozhodující pro přijetí. Pokud nemáte pocit strachu a omezení, může pro vás být těžké prožívat radost a expanzi. Spojte dobré se špatným a nechte tyto dvě síly, aby se ve vaší bytosti harmonicky usadily. Proveďte přípravy, které vám umožní vzlétnout do velkých výšin. Ujistěte se, že jste připraveni přijmout výzvy, které s růstem přicházejí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.