Katastrofický požár: Eva Burešová si zažila krušné chvíle na natáčení seriálu Slunečná

Na Slunečné se objevil zloděj – a Týnu to málem stálo život. Herečka Eva Burešová zažila na natáčení nebezpečné chvíle, do kterých se nejprve vrhla po hlavě. Když jí ale plameny těsně olizovaly vlasy, strach se dostavil. Na vypjatou scénu se podívejte ve 49. epizodě seriálu Slunečná, kterou můžete sledovat v archivu iPrima.cz!

Seno mizí na Slunečné rychlostí blesku, je cílem nenechavých zlodějů. V okamžiku, kdy poslední balíky vzplanou a je ohrožena zásoba na zimu, nebojácná Týna se vrhne do plamenů a snaží se poslední zbytky rezerv ochránit. „Mám ráda všechna adrenalinová natáčení a z velké míry všem věřím. Kdyby to bylo nebezpečné, tak nás samozřejmě nenechají natáčet. Ale i přesto malé pochybnosti člověk má. Když vidíte, že je za štábem v zázemí připravena sanitka, tak se strach pomalu přikrade,“ přiznává Eva Burešová, která se ale ani na chvíli nenechala zastoupit kaskadérem.

Podívejte se na scénu ze seriálu Slunečná:

„Tři dny před samotným natáčením začali rekvizitáři připravovat dřevěný seník, který byl postaven z vyschlého smrkového dřeva. Speciálními hořáky se do něj pouštěl oheň, který vydával neuvěřitelný žár. Samotné balíky byly navezeny až den před natáčením, aby náhodou nezmokly. Bylo jich připraveno šest – čtyři ze slámy a dva ze sena. Každý vážil čtyři sta kilo. Na celé natáčení dohlíželi dobrovolní hasiči z Brandýsa nad Labem, kteří zároveň zahráli sami sebe,“ poodhaluje zákulisí natáčení požáru PR koordinátor seriálu Josef Ducký. „Samozřejmě, že na prvním místě bylo bezpečí herců, především Evy Burešové, která coby Týna strávila na place nejdelší čas a v těsné blízkosti ohně.“

Plameny, které ničily dřevěný seník a připravené balíky, tak šlehaly herečce kousek za zády. „Jakmile se seno rozhořelo, tak jsem se každých pět vteřin ptala, zda je to opravdu bezpečné,“ usmívá se dnes. Až po natáčení zjistila, že hasiči, kteří hráli sami sebe, byli praví. „Já to zjistila až později, myslela jsem si, že je to komparz.“

Jakmile padlo „Akce!“, tak se Eva coby Týna rozběhla k seníku a vrhla se na těžké balíky, aby je zachránila před plameny. Prostě je odtlačila. „Vážně měly čtyři sta kilo? Byl to takový adrenalin, že mi to nepřišlo. Mám asi hodně velkou vnitřní sílu, o které jsem nevěděla. Takže jsem to odkoulela,“ překvapuje Eva samu sebe. „Pyrotechnik byl schovaný za jedním senem, hlídal, a zároveň reguloval plameny. Také jsme měli záložní plán, únikovou uličku, kterou jsem mohla rychle zmizet, kdyby něco. Přes to všechno musím říct, že adrenalin je neuvěřitelná věc, a já doufám, že nám scenáristé napíšou co nejvíc náročných scén, protože mě to moc baví. Když tam nebude kůň, tak budu točit cokoli,“ slibuje seriálová Týna.

Jak nakonec Janek svou lásku zachránil, na to se můžete podívat v archivu iPrima.cz v 49. epizodě seriálu Slunečná:

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 4. 2024

Berani, dnes bude ve vzduchu vládnout lehkovážná, téměř bláznivá energie. Vesmír vás vybízí, abyste se vzdali železného sevření seznamu povinností a trochu se pobavili. Představte si všechen tlak, který na sebe vyvíjíte, jako kouli na noze, kterou je třeba uvolnit. Není důvod brát se neustále tak vážně.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.