Pavla Tomicová ze Slunečné: Dietolog mi řekl, že jsem podvyživená

Představitelka Ály Konvičkové ze seriálu Slunečná, herečka Pavla Tomicová, svádí celoživotní boj s nadváhou. Trápila se hlady, ale kila navíc se ani nehnula. Hubnout začala až ve chvíli, když začala pořádně jíst. Návštěva lékaře ji otevřela oči.

Její smích je nakažlivý a na většinu působí velice sympaticky. Pavla Tomicová, kterou můžete sledovat jako Álu v seriálu Slunečná, řešila celý život boj s nadváhou. Obvykle to měla tak, že přes den nejedla skoro nic a večer, když přišla domů, do sebe naládovala všechno, co bylo zrovna v ledničce. Vyzkoušela snad všechny možné diety, až přišla na to, že to není pouze o hubnutí, ale významnou roli hraje i psychika. „Během jedné kúry mi k mému překvapení pan dietolog řekl, že jsem podvyživená, což by mě ani ve snu nenapadlo. Vysvětlil mi, že hrozně špatně žiju a jím. Že žádné diety držet nemusím, ale měla bych se naopak pořádně nadlábnout. Neměla jsem zkrátka ten správný režim. Dokud jsem si to nezměnila v hlavě, nedařilo se mi zhubnout. Zlepšilo se to, až když jsem začala pravidelně jíst. Vůli jsem nikdy neměla, ale odhodlání mi nikdy nechybělo,“ popsala herečka.

Přirozená váha: Proč by hubnout neměl každý?

Začala jíst to, co chce, a výsledky se dostavily

Do té doby prý byla věčná dietářka. Když hubla, omezila stravu na minimum a večer se nemohla dočkat rána, aby se mohla najíst, což v důsledku stejně nikam nevedlo. „A najednou jsem si mohla dopřávat klidně i sladké. Měla jsem dovoleno jíst všechno, tak jsem se neomezovala, nevážila se a jen si užívala. Tehdy jsem během pár měsíců zhubla deset kilo. Bohužel, pak jsem zase sklouzla do svého jídelního stereotypu a nabrala to zpátky. Ale všem ženám bych tuto metodu doporučila,“ uvedla Tomicová, která je přitom doma vášnivou kuchařkou. „Nejraději vařím českou klasiku, ale ráda i experimentuji. Miluju ryby, jak mořské, tak i kapra. V podstatě je strašně málo jídel, která by mi nechutnala,“ usmála se herečka.

V manželovi má Pavla Tomicová podporu

Její manžel, herec Ondřej Malý, se kterým má dvě děti: dceru Anežku a syna Adama, její aktivitu ohledně shazovaní nadbytečných kil vítá. „Můj muž nemá rád na nikom ani ždibec tuku, takže mě v tom maximálně podporuje,“ přiblížila Pavla.

Oba pocházejí z Moravy, ona z Karviné, on z Ostravy. Jak už to tak u hereckých párů bývá, poznali se ale v divadle. „Byla jsem se na něj podívat v Divadle Na zábradlí, když hrál Francka v Maryše, protože mi měl dělat partnera ve hře Její pastorkyňa. A musím říci, že mě zaujal hned. Byla jsem zamilovaná dříve než on,“ zavzpomínala na osudové setkání.

Miroslav Donutil slaví životní jubileum

Podobné články


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 2. 2024

Berani, dnes si dejte pozor na právníky, bankéře a burzovní makléře. Jeden z nich se vás pravděpodobně pokusí uvést v omyl nepřesnými informacemi. I když je možná v jeho či jejím zájmu, abyste tyto informace brali za bernou minci, rozhodně to není ve vašem zájmu. Udělejte si vlastní průzkum a zjistěte si všechna fakta, než se pustíte do finančních investic, které vám někdo doporučuje.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.