Veselé Vánoce přejí herci ze seriálu Slunečná

Hvězdy seriálu Slunečná se rozpovídali o svých nezapomenutelných svátcích a jak to u nich vypadá na Štědrý den.

Iva Hüttnerová (Běta Slavíčková)

Vánoce mám ráda stejně, jako když jsem byla mladá. Dnes jsou jiné v tom, že mám velkou rodinu a stále přibývají malé děti a ten moment toho, že přijde Ježíšek, jsou tam dárky, ten je tu znova a znova. Těšíme se, co na to řeknou vnuci, je nás u stolu tolik, že se nevejdeme, tak se snažím dělat servis formou švédského stolu. Miluju to a těším se na ně celý rok, až se zase sejmeme. Nakupuji v obchodech, osahám si dárky a dostávám se do těch hračkářských obchodů, kam jsem léta nechodila. Má to jediné úskalí v tom, že se dostanu jen do těch chlapeckých oddělení. Vždy se tak zastavím u těch Barbie a domečků. Je tam vše, co jsem si celý život přála a teď to nemám komu kupovat. Jsem člověk, který rád zdobí a jak to jde, tak na začátku prosince dávám věnce na dveře. Snažím se, aby ta výzdoba byla v tom babičkovském stylu, vyndávám sváteční vyšívané ubrusy. To jsou věci, na které se těším. Ráda uklízím, ale vyhýbám se tomu hysterickému uklízení. Co mě míjí, je pečení cukroví a vaření. S tím je to slabší a všichni to ví, takže každý něčím přispěje. Dcera peče lépe než já a všechny moje přítelkyně ví, že to není má silná stránka, tak mě něčím obdarují.

Filip Tomsa (Roman Maxa)

V dětství jsem dostával krásné dárky, ale když se nad tím zamyslím, tak to pak vše přebije to, když máte vlastní děti. Když vidíte tu jejich radost, těšení se a nadšení z Ježíška. Musím říct, že se mi ta přání vyplňovala, sice nepocházím z nějakých bohatých poměrů, ale pokaždé, když to šlo, tak se nám rodiče snažili všechna přání splnit. Nemám z dětství žádný pocit újmy. Dárky kupuji pokaždé na poslední chvíli, zato má žena pěkně s předstihem. Tak to máme doma rozdělené, ale naštěstí pro tu širší rodinu, nakupuje moje žena Eva. Přiznám se, že večer tu klasickou večeři ani nemusíme, klidně si dáme lososa, nebo sushi, ale jezdí k nám na štědrovečerní večeři babičky s dědou a ti si na to potrpí, a tak se snažíme to dodržovat. Máme kapra, řízky, klobásy, rybí polévku, salát.

Kateřina Klausová (Klára Matějková)

Vybavuju si ty krásné Vánoce, které nám rodiče chystali. Milovala jsem to čekání na večer, celý den jsem se těšila na dárky a Ježíška. Teď už je to tak, že se já poohlížím po překvapeních pod stromeček a dělám to průběžně celý rok. Přemýšlím nad tím, co by se mým milovaným mohlo líbit a když to najde v obchodě třeba v srpnu, tak to pořídím. Doma máme klasickou večeři, ale zase tolik to nepřeháníme. Cukroví třeba pečeme, ale v trochu zdravější variantě. Kapra a salát ale máme.

Václav Knop (Zdeněk Vacek)

Krásné a nezapomenutelné Vánoce jsme prožili, kdy byl syn ještě malý. V ten večer rozdával dárky a vždy jeden vzal, donesl mamince, sobě, mamince, sobě a já nedostal žádný. Tak jsem tam tak seděl a protože, jsem hodný člověk, tak jsem se usmíval. To roztomilé dítě se otočilo na maminku a zeptalo se, zda tatínek zlobil, a proto nedostal žádný dárek od Ježíška. Manželka zbledla a pak vběhla do skříně a přinesla je. Zapomněla na mě. Asi to bylo proto, že ten večer byl takový shon a třeba, kdyby si toho mladý nevšiml, ta jsem nic nedostal.

Denisa Nesvačilová (Karolína Bendová)

„Vybavuji si, že jsem jeden rok dostala panenku, kterou jsem si moc přála. Rodiče ji dovezli z Německa a byla to pecka. Dojemné Vánoce byly i takové, kdy jsem je poprvé trávila se svým přítelem. Dárek mi vyrobil vlastnoručně, co to ale bylo, to si nechám pro sebe. Na štědrý den chodím ještě k rodičům a tam dostanu na stůl lososa, kapra i řízek a bramborový salát. Máme toho hodně a k tomu hrachovou polévku. Pravidelně chodíme odpoledne na Kampu zpívat společně s Bárou Hrzánovou koledy. Jinak žádné velké tradice neprožíváme.“

Bára Jánová (Sylva Popelková)

„Jedny Vánoce byly povedené a z nich vznikl i dárek, který jsem pak dala rodičům. Byla to fotka, na které jsem já, brácha, babička a rodiče. Brácha se na ní tváří strašně naštvaně. Čekal totiž, že pod stromečkem najde počítač, jenže ho tam neviděl. Žádná velká krabice tam nebyla, a tak ho to naštvalo. Fotka je geniální. Mě tam svítí oči, nemůžu se dočkat rozbalování a on pěkně napučený. Nakonec ten počítač dostal, naši ho tam schválně nedali, protože ho chtěli nechat v napětí.“

Ota Jirák (Martin Popelka)

Vánoce mám moc rád, a tak jsou pro mě každé nezapomenutelné. Lidi jsou na sebe hodní, milejší než běžně. Dávají si hezké věci. Sám vybírám dárky, protože jsem rád, když je obdarovaný překvapený. Někdy je stihnu koupit s předstihem, ale nese se s tím to riziko, že to někdy nevydržím a dotyčnému ho dám a pak musím shánět další. Jinak to nenechávám na poslední chvíli, to jen občas. Jako dítě jsem miloval i ty měkké dárky, vždy v tom bylo krásné oblečení. Tak jako jsme slavili kdysi, slavíme i dnes. Na stole tak máme klasiku, kapra, polévku, salát a taky vinné klobásy. Musím se pochlubit, že ten bramborový salát vyrábím sám, pravidelně, každé Vánoce.

Lucie Benešová (Róza Vodičková)

Snažím se, aby každé Vánoce byly zajímavé. Řekla bych, že nejlepší jsou ty, které trávíme všichni pohromadě a na chalupě. Nějakou si pronajmeme a odjedeme celá rodina. U stolu se nás tak sejde třeba dvanáct, patnáct lidí. každý přinese něco dobrého k jídlu. Bramborových salátů tak máme několik, porovnáváme je. Smažíme řízky, kapra, uvaří se polévka. Mám to moc ráda, protože nikdo nikam nespěchá a my se konečně na chvíli zastavíme a užijeme si sebe navzájem.

Chybí vám seriál Slunečná v televizi? Užijte si ho online v exkluzivních předpremiérách v iPrima Videopůjčovně a zpříjemněte si svátky společností svých oblíbených hrdinů:


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 4. 2024

Ačkoli se můžete pyšnit svou trpělivostí, Berani, tato vlastnost by vám dnes mohla být na obtíž. Je možné, že už jste se ohnuli, jak jen to šlo, a dosáhli jste bodu zlomu. Poslední kapka se chystá přiložit velbloudovi na hrb. Dejte průchod explozi emocí, kterou si události žádají. Nemá smysl se dnes snažit zachovat svaté chování.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.