ROZHOVOR: Martin Dejdar potkal "požehnaného" kolegu. V Bratislavě

Hned 1. díl velkého Souboje národů je nabitý energií, kterou kolem sebe ve studiu šíří nová moderátorská dvojice Martin Dejdar a jeho slovenský Michal Hudák. Jak hodnotí Souboj národů náš moderátor Martin Dejdar? A co říká na svého kolegu? "Sedli" si spolu před kamerami v bratislavském studiu?

Na co byste jako moderátor a kapitán Českého týmu nalákal diváky nové show, sobotního Souboje národů?

Diváci uvidí další soutěž, ve které si i oni budou moci zasoutěžit. Jsou zde větší soutěžní týmy. Tým Slováků, který má 27 soutěžících, stejně tak i tým Čechů. Oba týmy mají své kapitány, což jsou zároveň moderátoři. Ti si na pomoc pozvali každý ještě tři přátele, kteří doplnili tým do celkového počtu 30, a zároveň jsou to oni, kteří živě odpovídají na soutěžní otázky.

Jaký máte vztah ke Slovensku? Považujete nás stále za národy, které si jsou bližší, než je mezi "sousedy" běžné?

Já se skutečně považuji za Čechoslováka. Pochopitelně, že je to pro mě národ nejbližší z těch okolních i vzdálenějších. A na Slovensko vždycky jezdím moc rád!

V jakém ohledu se oba národy liší?

Myslím si, že ty odlišnosti nejsou příliš veliké. Možná mi přijde, že Slováci jsou větší vlastenci než my.

Kde si myslíte, že budou mít v soutěži navrch Češi, a kde by nás naopak mohli válcovat Slováci?

Tím si nejsem jist. Nikdy nic moc netipuji dopředu.

V show se po boku Martina Dejdara představí českému publiku slovenský moderátor Michal Hudák.

Jak se vám pracuje s Michalem Hudákem, který je kapitánem slovenského týmu?

Výborně! Já si myslím, že stresová situace z prvního natáčení nás natolik vyburcovala a sblížila, že jsem měl pocit jako bychom spolu dělali po padesáté. A přitom to byla naše společná premiéra. Michal je v první řadě herec. Nebudu vysvětlovat, co to znamená. To prostě tak je. Tím pádem má jiný cit pro text, pro pointu, pro přirozenost, a hlavně pro partnera. Pokud moderuje dvojice, je nesmírně důležité, aby měl divák pocit, že jsou to dva kamarádi, že se mají rádi, že jim to spolu funguje a že pouze nečtou napsaný text, který kolikrát divák ani nepochopí. A nejhorší je, když to navíc má být vtipné. A to se bohužel, u takto uměle skládaných moderátorských dvojic, dost často stává. Michal nechce vyčnívat, nesnaží se mě přebít a umí poslouchat, co říkám. To je pro partnerskou spolupráci požehnání.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 4. 10. 2023

Zapalte svíčku a něco si přejte. Vnímejte plamen jako symbol proměny a vášně ve vás. Vaše srdce se může cítit neklidné. Plamen se třepotá v důsledku procházejícího větru. Když plamen tančí, můžete si vzpomenout na tance, které předvádíte ve snaze odvést pozornost od problému, o němž víte, že mu musíte čelit. Ten čas nastal právě teď.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.