zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

František Husák alias Ludánek z Homolků: Nevyjasněná tragická smrt. Stal se obětí surové vraždy?

David Laštovka , Vydáno: 08.11.2021
Nezapomenutelný herec František Husák prožil velmi smutný život. Už odmalička patřil k outsiderům. Původně chtěl být horníkem, během učení přešel na vojenskou školu a po maturitě toužil studovat medicínu, na kterou ale nebyl přijat. Během vojenské služby začal hrát divadlo, které si okamžitě zamiloval.

reklama

Když přišel do civilu, podal si přihlášku na DAMU, zkoušky zvládl a školu následně také úspěšně vystudoval. Své první divadelní angažmá získal v Divadle Petra Bezruče v Ostravě. Po šesti letech přešel do vyhlášeného pražského Činoherního klubu, který se dá označit za vrchol jeho herecké kariéry.

Zatímco v profesním životě se mu dařilo, v tom soukromém citově strádal. Ani jedno manželství mu dlouho nevydrželo. Jeho ženami byly například tanečnice Marcela Martiniková, textilní výtvarnice Věra Boudníková nebo loutkoherečka Naďa Herbstová Husáková. Nakonec se uzavřel do sebe, vrátil se do rodného bytu, kde žil se svojí matkou, která se o něj starala.

František Husák.
Autor: Wikimedia František Husák.

Postupem let ho začaly sužovat deprese, na které užíval silné prášky a k tomu holdoval alkoholu. Nejhorší možná kombinace. Vypěstoval si na tom závislost a veškerý volný čas trávil v hospodě. Domů se pak obvykle dost často vracel uválený a potlučený. Když ho jednou večer našli štamgasti, jak se válí před putykou s velkou krvavou ránou na hlavě, mysleli, že zase jen opilý upadl a nejlepší bude, když se z toho vyspí. Odvedli ho domů, uložili do postele a odešli. Husák však během noci následkem krvácení do mozku upadl do bezvědomí, z kterého už se nikdy neprobral. V nemocnici po několika dnech zemřel. Bylo mu pětapadesát let. 

Helena Růžičková

Helena Růžičková by oslavila 85 let: Vlastní smrt si předpověděla na den přesně

Zda šlo pouze o nešťastnou náhodu, násilné přepadení nebo rvačku se smrtelným zraněním, už se nedozvíme. Nikdy se nezjistilo, zdali si smrtelný úder do hlavy způsobil sám pádem na chodník nebo mu ho těžkým předmětem způsobil někdo jiný. Řada jeho kolegů je dodnes přesvědčena o tom, že to byla vražda.

Jedním z filmů, kde ztvárnil hlavní roli, je hořká komedie Všichni musí být v pyžamu legendárního Jaroslava Papouška, který patřil mezi blízké spolupracovníky režiséra Miloše Formana. Sledovat ji můžete ve čtvrtek 24. 6. od 20:00 na Prima MAX nebo o den později ve 22:00 na TV Prima.

Podívejte se na ukázku filmu Všichni musí být v pyžamu:

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Všichni musí být v pyžamu - upoutávka

František Husák ztvárnil nezapomenutelnou roli Ludánka v komediích Ecce homo Homolka, Hogo fogo Homolka a Homolka a tobolka. Podívat se na ně můžete v naší iPrima videopůjčovně. 

reklama

Související témata: František Husák , Homolkovi , Ludánek

reklama

Přečtěte si také

reklama