Celebrity

4. listopadu 2022 10:30

Eliška Reiglová

Šťabajzna ze seriálu M.A.S.H. slaví 85. Loretta Swit se drasticky změnila kvůli botoxu

Loretta Swit slaví 85. narozeniny a bohužel se řadí mezi poslední hrstku herců ze seriálu M.A.S.H., kteří jsou ještě mezi námi. Dnes již bývalá herečka se proslavila jako Margaret „Šťabajzna“ Houlihanová a slávu této role nikdy nepřekonala. V 90. letech hereckou kariéru ukončila a začala se věnovat charitě. Až příliš velké obavy ze stárnutí ji však dovedly ke špatným rozhodnutím, a tak je dnes vlivem botoxu k nepoznání.

Když se Loretta Swit poprvé objevila na obrazovkách ve své nesmrtelné roli, bylo jí přesně 30 let. Tou dobou ona ani ostatní herci nemohli tušit, jak velký hit ze seriálu M.A.S.H. bude a kolik generací diváků zaujme. Sitcom z prostředí vojenské nemocnice se dá označit za nesmrtelný, o hercích se to ale bohužel říct nedá.

Přeživších hrdinů seriálu M.A.S.H. už zbývá jen hrstka, Loretta Swit ale pravděpodobně srší největší energií z nich. Sice se už před kamerou dlouho nepohybuje, ale intenzivně se věnuje charitativní činnosti. Ani 85. narozeniny pro ni nejsou důvodem k tomu, aby začala víc odpočívat.

Touha pomáhat druhým

Dnes již bývalá herečka je zapojená do celé řady charitativních organizací. Vzhledem k její nejslavnější roli se nelze ani v nejmenším divit tomu, že pomáhá i vojenským veteránům, z nichž někteří ji sami oslovili s prosbou o pomoc. Vyhovět jejich žádosti ani neváhala.

„Oslovila mě skupinka válečných veteránů, kteří chtěli adoptovat vojenské psy v důchodu. Mám spoustu fotografií, které by vám zlomily srdce. Mám ale jednu i z povedené adopce, kdy si bývalý voják veze pejska už domů. Na cestu si ho posadil na klín. A to se jednalo o německého ovčáka. Je úžasné, že jsem mohla dopomoct k něčemu takovému,“ řekla Loretta Swit magazínu Closer Weekly.

M.A.S.H. jako rodina

S tou hrstkou přeživších herců, kteří se na seriálu M.A.S.H. podíleli, je Loretta Swit v pravidelném kontaktu alespoň telefonicky. Když jim to čas a jiné okolnosti dovolí, sejdou se osobně a rádi si zavzpomínají na staré dobré časy.

„Dělala jsem báječnou práci se skvělými lidmi. Všichni tam byli šťastní. Hostující herci se za námi vraceli jen proto, jaká s námi byla legrace. Stala se z nás rodina,“ prozradila seriálová Margaret Houlihanová.

Její slova potvrzují i snímky herců. Například Mike Farrell alias BJ a Alan Alda alias Hawkeye se sešli u příležitosti padesátého výročí seriálu, aby ho společně oslavili. Nalili si sklenku a při oslavném přípitku se nechali zvěčnit.

V roce 2017 zasáhla fanoušky seriálu smutná zpráva, zemřel otec Malkehy ze seriálu M.A.S.H.

Strach ze stárnutí

Jako jediná hlavní ženská postava, navíc atraktivní, si Loretta Swit na komplimenty mohla snadno zvyknout. Ona sama se sebou ale zřejmě dlouho spokojená nebyla, protože její obličej prošel drastickou transformací, kvůli které by ji leckdo ani nemusel poznat.

Samotná Swit se nikdy nevyjádřila k tomu, co si kdy nechala upravit, proč tak učinila nebo zda toho lituje. Znaky v jejím obličeji jsou nicméně nepřehlédnutelné a tak to hodnotí i portál plasticsurgeryes.com, který vyjmenoval, co všechno má hvězda vojenského seriálu za sebou.

Nejvýraznější stopy v obličeji Loretty Swit zanechal botox, kvůli kterému má větší tváře a po jehož vyprchání jsou vidět následky na rtech. Zároveň si nechala udělat facelift, který způsobil až nepřirozené vyhlazení její pleti.

Sdílejte článek
Štítky narozeniny stárnutí herec botulotoxin M*A*S*H Alan Alda Mike Farrell Loretta Swit

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 5. 2024

Berani, při prohlížení fotoalb, přestavování nábytku a vzpomínání na minulé časy můžete pocítit nostalgii. V mysli se vám vybaví emocionální události, se kterými jste se v době, kdy se staly, možná ještě plně nevyrovnali. Staré pocity, o kterých jste si mysleli, že jsou pryč, by se mohly vynořit a vehnat vám slzy do očí. Upřímně se těmto pocitům postavte čelem nyní, místo abyste je zase na další desetiletí někam nacpali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.