Kráska z Tatarstánu o roli dcery poldy. Tohle o Elizavetě Maximové nevíte

Svého otce uvidí poprvé v životě až ve svých 20 letech! Řeč je o postavě Míši, kterou hraje v novém detektivním seriálu Polda Elizaveta Maximová. S rolí má toho herečka překvapivě hodně společného. Čtěte dál.

Seriálový polda Michal Bříza (David Matásek) upadl při přestřelce v roce 1995 do kómatu. Probouzí se po dvou desetiletích.

Až z Nového Zélandu za ním ihned přilétá jeho dvacetiletá dcera Míša (Elizaveta Maximová). Přichází čas osudového setkání – oba se uvidí vůbec poprvé.

Jaké bude Míšino setkání s otcem?

„V seriálu mají obrovský konflikt, protože jí otec hodně zasahuje do života. Ona řeší, co si to dovoluje, když tady dvacet let nebyl. Na druhou stranu jsou si s tátou podobní. Jsou stejně tvrdohlaví, stojí si za svými názory, takže má Míša k tátovi zároveň hodně blízko,“ přibližuje postavu dcery Michala Břízy mladá herečka.

S rolí v novém seriálu Polda, jehož premiéru vysíláme už v neděli 23. října ve 20.15 na Primě, má mnoho společného!

Herečka se i v životě těší ze dvou otců.

Za jedním z nich musí létat tisíce kilometrů daleko. „Mám jednoho nevlastního a jednoho vlastního tatínka. S oběma mám skvělé vztahy. Ale vlastní tatínek žije v Rusku, takže Míšu chápu. Dřív jsem tátu navštěvovala každé tři měsíce, teď se snažím jednou za půl roku, na Silvestra a o letních prázdninách,“ prozrazuje pohledná Elizaveta Maximová dříve Shvachko.

Proč se herečka jmenuje Maximová? Původní příjmení Shvachko nemohla vystát

„Za 17 let v České republice to nikdo správně nevyslovil, nenapsal. Pořád jsem s tím měla různé situace, a proto jsem si to změnila na Maximová. Pocházím z Ruska, z Kazaně, z republiky Tatarstán,“ říká Elizaveta, která do Česka přesídlila s maminkou, když jí bylo sedm let.

Již od dětství se Elizaveta věnovala divadlu. Navštěvovala nejrůznější kroužky herectví, vystupovala v divadelních souborech.

Vystudovala činoherní herectví na pražské DAMU pod pedagogickým vedením Jana Buriana, Jany Hlaváčové, Ladislava Mrkvičky a Marka Němce.

Hrála například Lady Cheveleyovou ve Wildeovském Ideálním manželovi, Helenu ve Snu noci svatojánské či Mášu ze Třech sester.

Spolupracuje s filmem a televizí v Česku i zahraničí.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 5. 2024

Jste vstřícní, Berani, ale ve vztazích si často pletete pomáhání s výchovou. Máte tendenci se hodně obětovat. Dnes se možná naučíte říkat ne, když budete mít pocit, že váš partner překročil hranice toho, co mu můžete dát. Pokud to uděláte, možná znovu objevíte něco podstatného, co jste možná cestou ztratili – své ego.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.