Danu Batulkovou uvidíte již ve čtvrtek ve Svatbách v Benátkách!

Dana Batulková se díky nové úloze zase vrací na Primu. Po roli zdravotní sestry v Cestách domů se teď začne objevovat jako dámská krejčová Helena Jánská v seriálu Svatby v Benátkách. A díky této roli se tak trochu vrací do minulosti.

Ne že by se v minulosti Dana živila jako dámská krejčová, ale svého času prý strašně ráda šila. „Před nějakými dvaceti lety jsem hodně šila na děti podle časopisů. S kamarádkami herečkami jsme společně jezdily nakupovat látky, pokaždé jsme tam nechaly skoro celou výplatu. Zvládla jsem ušít i kabát s podšívkou. Moc mě to bavilo, byl to pro mě relax. Poté, co jsem přišla o šicí stroj, už si nepřišiju ani knoflík. Šít už by mě nenapadlo, ale možná začnu zase plést, ovšem na tlustých jehlicích, pletení je příjemné odreagování, ale k šití už se určitě nevrátím. Dneska relaxuju spíš prací na zahradě nebo se jdu projít se psy,“ vysvětluje Dana Batulková.

Ve Svatbách v Benátkách bude Dana hrát dámskou krejčovou, novou posilu ve svatebním salonu. „Na natáčení jsem se moc těšila, spoustu lidí už znám z předchozí práce, včetně režiséra. Těším se, že tu potkám třeba Boba Klepla, jsme spolužáci z DAMU. Moje postava – dámská krejčová Helena Jánská – je emancipovaná, rozvedená a vtipná žena, která umí s humorem a nadhledem proplouvat životem. Jsem ráda, že se posouvám zase ke komediálnějším rolím, mám je ráda,“ říkala herečka.

Jak se Daně Batulkové líbí kostýmy, které v seriálu nosí? „Blíží se mému stylu oblékání, i já ráda vrstvím šaty, trička a svetry a dřív jsem taky ráda nosívala hučky a různé kloboučky. Jen bych volila trochu tmavší barvy,“ říkala herečka při pohledu na bílou krajkovou sukni. „Tento styl je mi rozhodně bližší než nějaké kostýmky a halenky,“ porovnávala.

„Jsem rád, že Dana do seriálu nastoupila, známe se z natáčení sitcomu, ona je skvělá komediální herečka, myslím, že postava Heleny je jí šitá přesně na míru. Už když autoři roli psali, mysleli na Danu,“ řekl režisér Ján Novák.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 9. 2023

Romantika pro vás dnes rozkvétá. Pokud jste nezadaní, procházka po okolí by vám mohla zprostředkovat kontakt s někým novým a zajímavým. Pokud jste zadaní, mohli byste si se svou drahou polovičkou naplánovat výlet mimo město, třeba víkendový pobyt. Výlet může částečně souviset s obchodem. Je to skvělá doba pro psaní, i kdyby to měl být jen dopis příbuznému.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.