Seriály a filmy

13. října 2014 12:00

Gabriela Gabrielová

Dnes večer uvidíte slepičí masakr v Benátkách

Seriálovou vesnicí Špička, kde se odehrává část primáckých Svateb v Benátkách, otřese tragédie. Padající lešení pohřbí kurník s desítkami slepic. Co se stane, uvidíte v úterý ve 20.15.

Firma Filipa Krejzy (Ondřej Veselý) opravuje místní školu, na níž se zřítí lešení a s ním i Jarda Poběda (Jan Szymik). Pobědovi se sice nic nestane, ale dopadne i s lešením na svůj kurník se slepicemi. Bohužel, hromadnou popravu žádná ze slepic nepřežije. Zatímco ženy začnou konat, tedy škubat, zamrazovat a vařit, chlapi v hospodě zapíjejí tragédii Pobědových kdákalek, jako by šlo o smrt vážených občanů. „Neboj, na paprice jim to bude náramně slušet,“ uklidňuje pragmaticky Libuše (Hana Gregorová) pozůstalého Pobědu.

Natáčení této scény bylo dílem vtipné, ale dílem pro někoho možná trochu nepříjemné. Rekvizitáři museli sehnat opravdu mrtvé slepice, a nebylo jich zrovna málo. V jedné scéně drží Hana Gregorová s Jitkou Smutnou ohromný koš plný slepic. „Koš byl vycpaný hadry a slepice byly jen navrchu,“ prozradil jeden z rekvizitářů.

„Točit s mrtvými slepicemi nebylo moc příjemné, ale za chvíli jsme si zvykli a už nám to nevadilo. V dílu se odehrává, že ženy slepice škubou a dávají je do mrazáku. A protože se obrazy točí na přeskáčku, museli jsme mít k dispozici slepice mrtvé, pak už oškubané chlazené a pak zmražené,“ vysvětluje režisér seriálu Ivo Macharáček.

Nutno podotknout, že i když šlo o slepičí masakr, při natáčení žádné slepici ublíženo nebylo.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 9. 2023

Romantika pro vás dnes rozkvétá. Pokud jste nezadaní, procházka po okolí by vám mohla zprostředkovat kontakt s někým novým a zajímavým. Pokud jste zadaní, mohli byste si se svou drahou polovičkou naplánovat výlet mimo město, třeba víkendový pobyt. Výlet může částečně souviset s obchodem. Je to skvělá doba pro psaní, i kdyby to měl být jen dopis příbuznému.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.