Filip dostane pořádnou nakládačku. Jak se připravuje televizní rvačka?

Filip je momentálně bezdomovec. Když manželce přiznal, že má s Olgou rok a půl pomět, vyhodila ho. Když Olze přiznal, že s manželkou čeká dítě, vyhodila ho také. A tak zapíjí žal v herně. A tam si ho vyhlídnou jeho bývalí zaměstnanci.

Počkají si na něj a před hernou mu dají pořádnou nakládačku.

Jak se připravuje seriálová rvačka?

Útočníky hráli kaskadéři, kteří přesně věděli, jaký pohyb mají udělat a jak mají rány směřovat, aby herci – v tomto případě Ondřeji Veselému - neublížili. Aby si Ondřej neporanil při rvačce kolena, oblékl si pod kostým chrániče.

„Režisér má vždycky nějakou představu o tom, jak chce scénu natočit. Ne vždycky je to ale z různých důvodů reálné. My mu proto vždycky dáme návrh toho, jak by se scéna mohla udělat. Když režisér souhlasí, s herci ji nazkoušíme. Kaskadér musí herce naučit, jak má na ránu reagovat, aby to vypadalo věrohodně a divák věřil, že vidí skutečnou rvačku. Když mají být vedené údery na hlavu, vedou se mimo, ale jsou kamerou nasnímané tak, aby vypadaly jako opravdové. Takže útočník musí udělat přesně daný pohyb a oběť přesně zareagovat tak, aby divák věřil, že rána skutečně padla. Všechny ostatní údery na jiné části těla opravdu dopadnou, ale ne v plné intenzitě,“ vysvětluje Jiří Kuba, vedoucí agentury kaskadérů IPON, která se seriálem pravidelně spolupracuje.

„Natáčení rvačky mě bavilo, Filip je takový uhlazený, těšil jsem, až se situace kolem něj vyhrotí, praskne jeho nevěra a on dostane, co si zaslouží, až z něj bude trochu troska,“ smál se Ondřej Veselý.

Podívejte se do zákulusí, jak se taková rvačka připravuje:

Sledujte Svatby v Benátkách každé úterý a čtvrtek ve 20.15 na Primě!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 9. 2023

Vaše inspirace a představivost dnes stoupá, Berani. Možná se budete chtít pustit do nějakého uměleckého projektu. Výsledek by vás mohl příjemně překvapit. Vaše intuice je také na vysoké úrovni a vaše porozumění lidem kolem vás se výrazně zvýší. Nebojte se jednat na základě instinktu. Toto je jeden z těch dnů, kdy by měl zvítězit nad racionalitou a logikou.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.