Je potřeba být v životě mrchou? Na to odpověděla Alice Bendová

Alice Bendová o Lole

Ať chce, nebo nechce, mrchy patří do jejího života. Ona sama tvrdí, že být mrchou nikdy neuměla. Rozhoduje se srdcem a několikrát na to prý doplatila, ale nelituje. Ženy, které ke své spokojené existenci potřebují movitého partnera, však neodsuzuje: "Kolikrát je to otázkou výchovy dívek," říká.

Když se s Alicí Bendovou bavíte, není vám zcela jasné, proč jsou její ženské role založené na intrikách a pomstách. Alice je se svojí srdečnou a otevřenou povahou totiž pravým opakem žen, které tak často hraje. I přesto postavu Simony Pražákové v Rodinných poutech a následně v seriálu Velmi křehké vztahy ztvárnila dokonale. Větší mrcha už byla jen Alexis z Dynastie. "Někdy mi přišla Simona až odporná, ale i tak jsem ji měla ráda. Žila jsem s ní šest let, což je strašně dlouhá doba, takže musím říct, že jsem se na ni vždycky těšila," vypráví Alice.

Ve Svatbách v Benátkách se jí role mrchy stejně nevyhne. I když je Lola Brajčič podle Alice úplně jiná mrcha než ta, kterou si na první dobrou představíme. "Ráda o Lole říkám, že je to pragmatická žena. Chtěla se mít dobře, a tak si prostě vzala manžela kvůli tomu, aby mohla podnikat. Je to činorodá žena, která neleží na gauči a nečeká, co jí přistane na klíně," vysvětluje s úsměvem Alice a jedním dechem dodává, že se na hraní Loly vždycky těší, stejně jako se těšila na Simonu.

Už na první pohled je Alice Bendová krásná a silná žena. Je to profesionálka, která do své práce nezapomíná vnášet trochu humoru. Zároveň je to milující matka dvou dětí. Mrchou být podle svých slov neumí. "Rozhoduji se srdcem, na což jsem několikrát doplatila, ale tak to u mně prostě je. Nejdůležitější jsou pro mě moje děti, které jsou moje všechno," rozněžní se během vyprávění.

Kvůli svému prvnímu těhotenství dokonce odešla ze seriálu Velmi křehké vztahy, protože se na svoje mateřství chtěla připravit a rodičovství se věnovat na sto procent. I když nepatří mezi ženy, které by používaly nenápadnou manipulaci k tomu mít se v životě prostě dobře, takové ženy neodsuzuje. "Kolikrát je to otázkou výchovy dívek. Některé ženy jsou vychovávany tak, aby se prostě vdaly a postaral se o ně finančně jejich partner. To je každého věc, ale já to zatím zvládám sama," říká.

Jak jí zasáhly role mrch do osobního života?

Jméno Alice už je v povědomí tak nějak spojené s rolemi žen, které jsou hybnou silou děje. Velmi křehké vztahy a Rodinná pouta byly velice úspěšnými seriály a postava Simony Pražákové patřila pravidelně k jedné z nejvíce nenáviděných osob v domovech českých diváků. Často se stává, že fanoušci seriálu nedokážou rozlišit seriálovou postavu od skutečné osobnosti herce či herečky. O tom by mohl povyprávět Ladislav Potměšil, na kterého dodnes volají lidé na ulici "majore Maisnere". Co se Simonou Pražákovou prožívala Alice? Překvapivě to nebylo tak horké: "Nikdo mě za moje role vraždit na ulici nechce. Ale občas se mi stalo, že jsou lidé překvapení, že jsem milá," směje se.

Její Lolu Brajčič můžete vidět už brzy 29. června v 20.05 na Primě v seriálu Svatby v Benátkách!

Redaktorka: Petra Kloidová

Kamera: Jan Kundera

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 9. 2023

Romantika pro vás dnes rozkvétá. Pokud jste nezadaní, procházka po okolí by vám mohla zprostředkovat kontakt s někým novým a zajímavým. Pokud jste zadaní, mohli byste si se svou drahou polovičkou naplánovat výlet mimo město, třeba víkendový pobyt. Výlet může částečně souviset s obchodem. Je to skvělá doba pro psaní, i kdyby to měl být jen dopis příbuznému.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.