Jitka Smutná se vrací před kameru. Ve Svatbách si zahraje pošťačku a důvěrnici Libuše

Jitka Smutná se vrací v plné síla na televizní obrazovky Primy. Ve Svatbách v Benátkách si zahraje laskavou a obětavou Boženku, pošťačku a nejlepší kamarádku Libuše Drozdové (Hana Gregorová). Spolu sdílejí nejedno ženské, někdy až rozjíveně holčičí tajemství. Jak Boženku vidí její představitelka?

Boženka žije životy druhých

Postava Boženky popisuje jeden z ženských fenoménů našich maminek a babiček. Některé z nich totiž dávají přednost tomu, aby mohly tvořit životy svých blízkých, místo toho, aby tvořily svůj vlastní. „Pošťačka Boženka je neustále ve styku s lidmi, s nimiž dobře vychází. Svou práci má moc ráda. Boženka tak trochu žije životem své kamarádky Libuše, protože její vlastní život se jí zdá trochu prázdný a ne moc zajímavý. Říká, že milostné dopisy nosí pouze jiným. Každá ženská si potřebuje popovídat s nejlepší kamarádkou o tajnostech života. Proto Boženka velmi ráda naslouchá Libuši, která si umí život užít.

Pošťačku hraju poprvé, ale jednu znám osobně, je to herečka ochotnického souboru, mám tedy jakýsi mustr. Myslím, že Boženka je hodně reálná postava, není vycucaná z prstu. Existují dívky nebo ženy, které slouží svým atraktivnějším kamarádkám jako vrby. Boženka je přesně taková. Nevznáší se na obláčku, je realistka, navíc má úžasný smysl pro humor, díky němuž dokáže každou situaci trefně a pragmaticky komentovat,“ říká herečka.

Společné scény Boženky a Libuše jsou často velmi vtipné. Obzvlášť, když spolu dámy řeší například Libušiny milostné trable nebo se seznamují s geocachingem. „Pro mě jsou humorné i ty momenty, kdy před kamerou jedu na kole. Kolo, které tu mám, je – na rozdíl od mého vlastního – stařičké. A protože s ním netočím tak často, mám někdy problém dobrzdit před kamerou na předem určeném místě,“ směje se Jitka Smutná.

Svatby v Benátkách uvidíte 29. června ve 20:05 na Primě

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 9. 2023

Vaše mysl dnes bzučí jako pilná včela, Berani. Udržujte si lehkou a společenskou atmosféru. Nezaobírejte se příliš detaily. Možná máte tendenci dělat si starosti s výsledky, ale pravdou je, že problémy se vyřeší docela dobře samy, pokud si zachováte jasný pohled na své cíle. Není tak důležité, jak se tam dostanete, jako to, kam chcete dojít.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.