Kolik stojí seriálové svatební šaty? A není to moc?

Svatby v Benátkách – Kolik stojí svatební šaty?

Už podle jména primáckého seriálu je jasné, o co také v seriálu jde. A svatební šaty budou jedním z témat, které bude řešit Olga a Lola. Moderátor Leoš Mareš chce koupit tajně svatební šaty pro Petru Faltýnovou. Většina nevěst si svatební šaty půjčuje. Kolik svatební šaty vlastně stojí?

Leoš Mareš se rozhodl, že pro Petru Faltýnovou koupí svatební šaty. Má ale na mysli jen jedny jediné. Ty, v kterých jednu z nejoblíbenějších českých modelek viděl poprvé, když se spolu seznámili. Petru zdobil korzet vykládaný kamínky a obrovská princeznovská sukně s dlouhou vlečkou. Šaty byly honosné, zároveň však kouzelně jednoduché.

Když se Leoš rozhodne šaty koupit, Lola mu řekne poměrně šokující cenu. "Stojí 120 000 korun." hlesne Lola. To je poměrně velká čáska, kterou chce platit málokdo, aby si šaty mohl obléknout jen v jeden jediný den ve svém životě. " V České republice je trend, že si většina nevěst svatební šaty půjčuje. Správná půjčovna vám šaty (a to i jejich délku!) upraví podle vaší výšky a proporcí, " vysvětluje Vladimíra Blažková, majitelka svatebního salónu Nuance, která propůjčuje pro seriál svatební a večerní šaty.

Není to moc?

Je cena 120 000 korun českých za svatební šaty v pořádku? "Záleží na tom, z jakého materiálu svatební šaty jsou a odkud pocházejí. Největší svatební trh v Evropě je Barcelona, kde pořídíte krásné svatební šaty za částky o něco nižší. Dalším z oblíbených svatebních "fashion weeků" je Itálie a Francie. Tam svatební šaty prodávají v řádech statisíců, " osvětluje situaci na svatebním trhu. Zároveň dodává, že italský a francouzský trh je pro náročnější klienty.

Jestli se rozhodne Leoš Mareš svatební šaty Petře Faltýnové opravdu koupit, to uvidíte už na Primě v úterý ve 20. 15 v seriálu Svatby v Benátkách.

Sdílejte článek