Krátce a výstižně: Poznejte všechny příběhy z první série

10. února uvidíte druhou sérii rodinného seriálu Svatby v Benátkách. Během 39 epizod jste mohli poznat seriálové postavy skoro až do morku kostí. Historii jejich životů a propletené vztahy vám prozradíme v krátkém shrnutí. Co se ve 39. dílech ve Svatbách událo?

Hlavní postavou humorného seriálu je krásná blondýna Olga Drozdová. Olga je single matka, se svou kamarádkou Lolou vlastní svatební salon Navždy spolu v Benátkách nad Jizerou. Její desetiletá dvojčata neznají otce stejně jako zbytek rodiny. Je to Olžino tajemství a také kámen úrazu.

První díl seriálu vás zavede do života energické Olgy, která už rok tajně randí se svou bývalou láskou z gymnázia. Problém je, že Filip je ženatý s Eliškou, která se už marně tři roky snaží otěhotnět. Filip neustále slibuje, že se rozvede. Jejich vztah je obrovské drama, kde jsou rozchody a romantická gesta na denním pořádku. Filip se ale rozvést vážně nechce, i když Olgu miluje.

Historie se však někdy umí vrátit v nečekané podobě. Po deseti letech jí zaklepe na dveře José Pivoda, charismatický malíř, který žil dlouhá léta ve Španělsku. To on je otcem Olžiných dvojčat, ale ani on o tom neví. Olga se před deseti lety rozešla s Filipem a pár týdnů nato potkala umělce Josého, s kterým strávila jednu noc.

Olga se nadobro rozchází s Filipem, protože jeho žena čeká dvojčata. José si děti zamiluje a chce svést Olgu, ta se ovšem nenechá. Po nějaké době José logicky dojde k tomu, že umělecký talent muselo jedno z dvojčat zdědit po něm. Olga to přiznává, José se stává konečně oficiálním tatínkem. Olga ho jako partnera však nechce.

Do Olgy se zamilovává její kolega, fotograf svatebních párů Romeo. To je rozený (a vtipný) svůdník, který už byl třikrát ženatý. Olga jejich vztah bere zpočátku na lehkou váhu, ale nakonec se do něj zamiluje. Její děti ovšem chtějí, aby Olga byla s jejich milovaným tatínkem Josém. Romeo požádá Olgu o ruku (dostane zásnubního papouška). Filip, kterého po potratu opustila manželka, se snaží Olze stále přiblížit. Nechá si udělat otcovské testy, které mluví jasně. Filip je otcem dvojčat. Olga je v šoku a snaží se vše utajit.

Alois a Libuše jsou rodiče Olgy a pár k pohledání

Alois a Libuše mají dceru Olgu a Ivana (herce). Olga za nimi s dvojčaty pravidelně jezdí na statek. Alois miluje svoje králíky a Libuše zase literaturu. Ta dvojice je jako oheň a voda. Libuše se ráda ukazuje před ostatními muži, což Aloise dokáže rozčílit doběla. Se svou kamarádkou probírá, že má tajného amanta. Nakonec se z něj vyklube místní učitel, milovník poezie. Mají mezi sebou platonický vztah, na který Alois přijde a je oheň na střeše. Ti dva se nakonec usmíří a uspořádají oslavu své rubínové svatby.

Ivan a Marika – sukničkář/herec a jeho manželka/světice

Ivan je slavný pražský herec, syn Aloise a Libuše a bratr Olgy. Manželka Marika je jeho manažerkou. Mají velký dům a dceru v pubertě (tzn. na zabití). Ivan přijde o lukrativní roli v seriálu a prohraje všechny peníze a dům v kartách. S rodinou přijdou o všechno, musí se přestěhovat na statek k rodičům (Libuše a Ivan). Ivan si začne románek s Lolou Brajčič, spolumajitelkou svatebního salonu. Je to jeden z jeho dalších románků. Uštvaná Marika na to přijde a začne mu dělat ze života peklo. Nakonec si však Ivan přivede domů manipulativní devatenáctiletou hereckou kolegyni. To je pro Mariku poslední kapka. Odstěhuje se do jiné části statku a v osobní krizi jí začne pomáhat malíř José. José ji učí zase žít a užívat si života. Ivan se se svou milenkou rozejde.

Lola Brajčič – manipulativní a zamilovaná

Excentrická Lola si svého manžela brala z lásky... k penězům, aby mohla rozjet svatební salon. Už spolu dávno nežijí, manžel si našel milenku. Když Lola začala chodit s Ivanem, rozvedla se a manžel ji oškubal o všechny peníze. Jedna z jejích bohatých kamarádek a klientek (Anita) si vzala mladé ucho z posilovny. Milánek překvapivě zůstal po jejím boku i ve chvíli, kdy Anita umírala na rakovinu. Anita měla posmrtné přání, aby se Lola o zničeného Milánka postarala. Ti dva spolu randí...

Jak o nevěstu Lenku zubař David přišel

V domě, kde je svatební salon, si otevřel zubní ordinaci David Grábner s přítelkyní a sestřičkou Lenkou. Lenka se chce vdávat, ale David o tom nechce ani slyšet. Jeho schopnost žít praktický život je na bodě nula. Žádné naznačování nepomáhá, a tak si Lenka sama dokonce kupuje i zásnubní prsten. Po dlouhém odmítání svatby se David konečně rozhoupe, ale následně se společně domluví, že na svatbu řádně ušetří, aby Lenka prožila svou vysněnou pohádku.

Do Davidova života přichází jeho exmilenka, bývalá učitelka matematiky z gymnázia, která s ním má utajeného syna. Honza půjde na vysokou a potřebuje vyšší alimenty. Lenka se vše omylem dozvídá a je zničená. Davidův kamarád, zubař Viktor Brom, začne pomáhat Davidovi na jednom komplikovaném případu. Jako chronický ženatý záletník to zkusí na Lenku, která podléhá. David je nachytá in flagranti, Lenka od něj odchází. Brom se od ní ovšem distancuje. David chce Lenku zpět, Lenka zpočátku nechce. Je těhotná s Bromem, který ji chce přimět k potratu. A David si tajně vymyslí, že Lence uspořádá svatbu. Ta se o ní ovšem dozví v den D...

Příběhy vašich oblíbených postav nabízejí tedy dost otázek. Odpovědi na ně se dozvíte již 10. února na Primě!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 15. 7. 2024

Berani, daří se vám velmi dobře, ale dnes se možná budete cítit soustředěnější než kdy jindy. Cesta před vámi se zdá být jasná a dobře vymezená. Motivovaně očekáváte budoucnost. Možná uvažujete o dlouhé cestě do zahraničí nebo se možná vrátíte do školy, abyste získali vyšší vzdělání. Dnešní den je vhodný k tomu, abyste prozkoumali a dokončili své plány.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.