Milovník zvířat Martin Kraus si splnil sen!

Představitel seriálového Davida Grábnera Martin Kraus je známým milovníkem koní a zvířat vůbec. Proto vás nemůže překvapit, že se stal i jedním z prvních návštěvníků nového výběhu ústecké zoo.

Ústecká zoo zahájila letní sezonu a otevřela pro návštěvníky expozici nazvanou Venkovský dvorek. Nechyběl u toho herec z oblíbeného primáckého seriálu Svatby v Benátkách a milovník koní a zvířat vůbec – Martin Kraus.

V expozici Venkovský dvorek mohou návštěvníci vidět domácí zvířata, jako jsou ovce, kozy, slepice, zakrslí králíci nebo malá prasátka. Hlavně si je mohou hladit, což je speciálně pro děti velký zážitek.

Respekt ze slonů

„Já jsem venkovský kluk, celý život jsem strávil u koní a jsem na zvířata zvyklý. Je ale smutné, že dnešní děti, které žijí ve městech, ani nevědí, jak vypadá koza nebo kůň, málem si myslí, že kráva je fialová. Asi nikoho nepřekvapí, že mé oblíbené zvíře je kůň. Fascinují mě ale třeba i sloni. Proto jsem byl šťastnej jako malej kluk, že jsem se k nim do výběhu mohl podívat. Nejdřív jsem měl z tak ohromného zvířete respekt, ale pak jsem slony i krmil speciálními pochoutkami. Ochutnal jsem, neměli to špatný. Krmil jsem taky žirafy a opatrně podrbal i nosorožce. Nechápu, jak někdo může tak majestátní zvířata zabíjet kvůli rohům,“ líčil Martin své zážitky.

Martin do zoo přijel rovnou z natáčení Svateb v Benátkách. „Ráno jsem točil nějaké obrazy s Bobem Kleplem, který hraje taky zubaře, stejně jako já, " vysvětloval Martin Kraus.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 9. 2023

Romantika pro vás dnes rozkvétá. Pokud jste nezadaní, procházka po okolí by vám mohla zprostředkovat kontakt s někým novým a zajímavým. Pokud jste zadaní, mohli byste si se svou drahou polovičkou naplánovat výlet mimo město, třeba víkendový pobyt. Výlet může částečně souviset s obchodem. Je to skvělá doba pro psaní, i kdyby to měl být jen dopis příbuznému.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.