Potměšil a Gregorová: Seriálový statek si užijeme, ale pak rychle do města!

Alois a Libuše Drozdovi. V seriálu Svatby v Benátkách jsou to hotoví zemědělci. Tedy hlavně Alois Drozd, kterého hraje Ladislav Potměšil. Jeho postava přímo miluje vůni země, hodně času tráví na traktoru. Zatímco Hana Gregorová v roli Libuše žije na malebném statku, kam patří kozy a králíci.

Seriálová Libuše miluje kulturu, nejvíce ze všeho knihy a ruské klasiky, jako je Čechov. Miluje drama nejen v knihách, ale i v životě. Možná proto veškeré domácí práce vyčítavě přepočítává na možný počet přečtených knih, které by za úplně zbytečnou dobu mytí nádobí mohla přečíst. Jenže ona si vzala pravého zemědělce, muže, který žije na vesnici a voní čerstvě rozoranou půdou. On miluje králíky a venkov. V seriálu jsou ti dva jako oheň a voda, ale v realitě mají minimálně jeden postoj společný.

Hádejte jaký.

Praha, Dubaj, jen ne venkov?

Někdy se totiž herecké role můžou paradoxně s realitou hodně odlišovat. Ladislav Potměšil a Hana Gregorová jsou toho příkladem. Temperamentní Gregorová je československá herečka, která dlouhodobě žije v Praze, kde pracuje mimo jiné i jako manažerka Divadla Radka Brzobohatého. Praha je jejím domovem. Svého času s prvním manželem poznala i velkoměsto Dubaj, kde s ním a se svou dcerou Rolou chvíli žila. Po čase to ale nevydržela a odstěhovala se zpět do slovenských luhů a hájů. V Tatrách pracovně potkala Radka Brzobohatého, a tam už bylo nadmíru jasné, že se jí stověžaté město stane osudným. Kromě toho miluje podpatky (ničící se na kočičích hlavách) a hezké oblečení, které se s praktickým venkovem příliš neslučuje.

V seriálu Svatby v Benátkách však hraje ženu, jež se pohybuje v bahně, krmí kozy a sem tam i manželovy králíky. Hana Gregorová a Ladislav Potměšil seriál natáčí často v exteriéru na krásném Karlštejnsku, a i když si výjezdy nemůže vynachválit, po malebném statku, jako má v seriálu, rozhodně netouží:

"K přírodě mám hezký vztah a celé dětství jsem trávila u starých rodičů na vesnici, kde měli prasata, krávy, koně, slepice a záchod venku. Ale přiznám se, že žít bych tam nechtěla. Líbí se mi to, ale nejsem tomu úplně nakloněna."

Život ve městě je prostě návykový. Daleko náročnější roli má však Ladislav Potměšil, který si díky seriálu vyzkoušel jízdu traktorem, ale hlavně chov králíků. Přírodu má rád, celé léto bude trávit střídavě na chatě a na natáčení Svateb v Benátkách. I on však po statku příliš neprahne:

"Jsem sice rodilý Žižkovák, který ale chodil na „žiďák“, to byl kus velké přírody, teď tam stojí žižkovská věž. To pro mne byl venkov. No a tento venkov – je tam krásně, na Mořině. Na chvíli přijet, ale pak rychle domů," tvrdí Ladislav Potměšil s úsměvem.

O jeho zážitcích s králíky se dozvíte zase příště. Sledujte nás!

Nové příspěvky můžete sledovat i na našem Facebooku Svatby v Benátkách

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 2. 10. 2023

Dlouho očekávaná dovolená nebo stěhování, které jste si přáli uskutečnit, by dnes konečně mohly být možné. Než se vydáte na cestu, možná bude třeba vyřídit nějaké papírování. V hlavě se vám mohou honit myšlenky na obchodní postup a možná zvážíte absolvování jednoho nebo dvou kurzů, které zvýší vaši prodejnost a pomohou vám přiblížit se k dosažení vašich cílů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.