Představujeme vám Rozárku. Jak se natáčí hercům s takovou kozou?

Ve Svatbách v Benátkách jste mohli vidět poslední dobou několik nových postav. Objevil se Honza, Davidův utajený syn, jeho matka, ale i frajer doktor Brom. V seriálu se však objevila i Rozázka, koza, která umí poslouchat. Je to ale opravdová profesionálka? To nám řeklo i pár herců!

Rozárka, která v seriálu dostala jméno Venuše, byla takový nepovedený narozeninový dárek pro Libuši. Ta byla docela zklamaná, čekala něco esennciálně ženského, třeba kožich. Ale my vám můžeme prozradit, že Rozárku alias Venuši si nakonec oblíbí i ona!

Je to spíš pejsek než koza

„Rozárka-Venuše je milá a chytrá, ale pořád je to koza, takže není radno pohybovat se v blízkosti jejích rohů. Na svou majitelku je fixovaná, chodí za ní jako pejsek, když nám ji majitelka předává na natáčení, Rozárka pokaždé strašně smutně kouká,“ líčil šéf rekvizitářů. Této fixace využil i štáb při natáčení. Ve scéně, kdy se má koza rozběhnout proti Haně Gregorové, si za herečku mimo zorné pole kamer stoupla panička. Když na kozu zamávala, rohatá herečka se k ní rozběhla, takže to vypadalo, že běží zaútočit na Hanu Gregorovou.

Rozárka-Venuše předvede v dalších dílech ještě své další herecké schopnosti. Například sežere květinu. Aby na tuto scénu byla patřičně připravená, majitelka jí nedala před natáčením nažrat. Ale chytrá koza všechny převezla – zatímco čekala na svou scénu, spásla všechno listí, které našla na zahradě seriálového statku. Štáb řešil i to, že zmíněná kytice obsahuje asparágus, který je jedovatý, a tento detail po telefonu řešila s odborníky. Ale Rozárka si opět poradila – vyžrala všechny ostatní květy a asparágusu se ani nedotkla.

Podle Ladislava Potměšila je to talentovaný naturščik

„V životě jsem točil s několika kozami, některé byly hodně chytré, Rozárka je normální necvičená koza, přesto mě už někdy i poslouchá. Řekl bych o ní, že je talentovaný naturščik. Pořád je to ale koza a někdy dokáže být pěkně svéhlavá, takže občas se stane, že si postaví hlavu a nikdo s ní nehne. Ale scény s ní jsou vtipné, každé zvíře na place vždycky znamená oživení natáčení,“ říká Ladislav Potměšil.

Můžeme prozradit pikantní informaci, že Rozárka čeká kůzlata. Měla by se narodit během dvou týdnů. Zda si čtyřnohá herečka dá kvůli potomkům pár týdnů od natáčení pauzu nebo se vrátí před kameru hned, zatím rohatá hvězda ani nepotvrdila, ani nevyvrátila.

Sledujte Svatby v Benátkách na Primě každé úterý a čtvrtek na Primě ve 20.15!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 2. 10. 2023

Dlouho očekávaná dovolená nebo stěhování, které jste si přáli uskutečnit, by dnes konečně mohly být možné. Než se vydáte na cestu, možná bude třeba vyřídit nějaké papírování. V hlavě se vám mohou honit myšlenky na obchodní postup a možná zvážíte absolvování jednoho nebo dvou kurzů, které zvýší vaši prodejnost a pomohou vám přiblížit se k dosažení vašich cílů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.