Romeo je pouhá oběť krásných žen!

Svatby v Benátkách - Filip Blažek představí Romea

Romeo, Romeo, proč jen jsi Romeo? Budete se ptát Filipa Blažka v novém seriálu Svatby v Benátkách. Tento benátský Romeo totiž nemá jednu jedinou vyvolenou Julii. Jako svatební fotograf se svatbami netroškaří ani v soukromém životě.

Jmenuje se Roman Mareš, ale nikdo mu neřekne jinak než Romeo. Na to, že bydlí v Benátkách (nad Jizerou), je to ideální přezdívka, která sedí k jeho pověsti. Romeo je pětatřicátník pracující jako svatební fotogoraf pro salon Olgy (Petra Hřebíčková) a Loly (Alice Bendová). A svatby má na rozdíl od zbytku mužského pokolení opravdu rád. Dokonce tak, že se pro jistotu ženil rovnou třikrát.

Z masového vraha k proutníkovi

Romea hraje Filip Blažek, bývalý princ s pohádkovými vlasy a kouzelným úsměvem, který se časem přeměnil z vyjukaného herce na dospělého muže s hereckým názorem. Uchopil nespočet hereckých rolí v různých seriálech a filmech. Na Primě jste ho mohli vidět v Letišti, Velmi křehkých vztazích a v neposlední řadě si zahrál i v oblíbených Cestách domů. V rámci této role nahlédl do duše masového vraha. O takových rolích tvrdí, že svojí mnohovrstevnatostí nabízejí spoustu inspirace, jak odlišnou postavu od žitého průměru hrát. Takže role v seriálu Svatby v Benátkách mu v každém případě výrazně odlehčí.

Romeo je v podstatě oběť žen!

Filip hraje rozverného Romea, který miluje ženy a ony milují jeho. Není se čemu divit, protože jeho trefné hlášky atakující ženské naivní představy, jež v rámci své spolupráce s Olgou a Lolou prožívá, sedí skvěle. Romeo má potřebný nadhled na život a mezilidské vztahy. Že muži jsou z Marsu a ženy z Venuše, to je jeho filozofie, kterou se snaží (někdy marně) naučit holky ve svatebním salonu.

Ačkoliv se může zdát, že Romeo je tak trochu "do větru", podle Filipa Blažka ho v seriálu zastihneme ve chvíli, kdy mu ženy přerostly přes hlavu a dává si od nich pauzu: "Jako Romeo jsem ve fázi, že držím celibát. Žádná ženská mě nedostane," vypráví s pobaveným úsměvem. Zároveň upozorňuje na to, že pověst Romea je trochu zcestná: Po Romeovi jdou ženský, on není holkař, ony ho svádějí samy. Což je i pro mě opravdu příjemná role.

Jediná věc, která Filipovi Blažkovi v jeho roli nesedí, je Romeova reálná obliba veškerých svateb. On sám se totiž svatbám vyhýbá obloukem.

Postava Romea je prostě nevšední kombinací různých aspektů milovníka. Nejvíc však miluje život. Zároveň je, jak jeho představitel tvrdí, pouhou obětí nenasytných žen a dívek. Podívejte se na to sami:

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 9. 2023

Berani, nějaký příjem navíc by vám mohl přinést počítač nebo jiná technologie. Měli byste mít náročný den, ale to, co děláte, vás bude bavit a vyhlídka na peníze navíc vás nadchne. I když o tom teď možná nepřemýšlíte, to, co děláte, by se mohlo rozvinout v lukrativní podnikání, což vás nakonec přivede k otázce, co vlastně chcete v životě dělat?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.