V českých seriálech chybí humor, říká Ladislav Potměšil

Svatby v Benátkách - Co přeje Ladislav Potměšil seriálu?

Ladislava Potměšila můžete znát z ruzných komediálních rolí. Generace čerstvých čtyřicátníků si ho pamatuje jako tátu z Discopříběhu nebo jako neřízenou střelu majora Maisnera. Humor jako by se kdysi vytratil, říká. Vtipný Potměšil se však vrací na scénu...

Tatínek z Discopříběhu a major Maisner

Konec osmdesátých let pro něj znamenal obrovský boom. Hrál tátu teenagerovskému idolu Rudolfovi Hrušínskému, který prožíval svoje období vzdoru na plzeňském sídlišti v období šedého komunismu. Jako filmový tatínek chytil v Discopříběhu druhou mízu.

O pár let později Čechy a Moravu zachvátila komediální filmová série policajta, kterému selže pistole. Byl jednou jeden polda byl fenoménem poloviny devadesátých let, který Ladislava Potměšila dokázal dostat na vrchol televizní zábavy. Ve svých čtyřiceti letech znamenal pro české diváky neřízenou střelu, která za běhu dokáže vytáhnout z rukávu kdejakou hlášku. "Doteď na mě volají majore Maisnere, což je moc milá, ale vzdálená vzpomínka," usmívá se.

Dramatický Kosík a vtipný Drozd

Nástup jednadvacátého století znamenal i změnu v televizních programech, drama bylo více než potřeba. A diváci mohli Ladislava Potměšila sledovat hlavně v seriálu Cesty domů, kde hrál laskavého doktora Kosíka.

"Alois Drozd ve Svatbách je oproti Kosíkovi mnohem živější, zemitější, úplně odlišný charakter. Sám pro sebe jsem si zdůvodnil, že se zřejmě celý život těšil na to, že by jednou mohl hospodařit. Což se mu podařilo a on si to užívá. Je mi velmi sympatický, protože je moc dobře napsaný a točíme v hezkém prostředí," říká Potměšil, který si speciálně pro tuto roli nechal narůst delší knír a vlasy, aby se fyzicky odlišil od diváky milované postavy doktora Kosíka.

Nová role Aloise Drozda v seriálu Svatby v Benátkách však představí Ladislava Potměšila jako komediálního herce. Humor je totiž něco, co se dlouho na televizních obrazovkách neukazovalo. Drozd se však první díly seriálu bude tak trochu žárlivě vztekat, ale vtipně. Zároveň poznáte postavu, která nadevše miluje svoje králíky. Zkrátka postava Aloise Drozda toho má hodně co nabídnout. Ladislav Potměšil si pro diváky přeje jediné: "Rád bych, aby humor v tomto seriálu byl pro diváky příjemný."

Aloise Drozda uvidíte již tuto neděli 29. června ve 20:05 na Primě!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 4. 10. 2023

Zapalte svíčku a něco si přejte. Vnímejte plamen jako symbol proměny a vášně ve vás. Vaše srdce se může cítit neklidné. Plamen se třepotá v důsledku procházejícího větru. Když plamen tančí, můžete si vzpomenout na tance, které předvádíte ve snaze odvést pozornost od problému, o němž víte, že mu musíte čelit. Ten čas nastal právě teď.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.