Za svědky registrovaného partnerství půjdou bizoni!

V primáckém seriálu Svatby v Benátkách uvidíte další netradiční obřad. Dvojice klientů, které hrají Petr Semerád a Braňo Polák, uzavřou registrované partnerství. A pro svůj velký den si vyberou ne úplně typické místo – prostor u výběhu bizonů v zoologické zahradě.

Obřad se natáčel v pražské zoo brzy ráno a probouzející se zoologická zahrada tvořila zajímavou zvukovou kulisu. Zvědaví bizoni zdálky sledovali, jak se prostor u jejich výběhu mění na slavnostně vyzdobené místo. Obřad, který se u bizoního výběhu konal, pojali oba aktéři jako slavnost pro kamarády, ten oficiální absolvovali na matrice.

„Nejsem úplně zastáncem svateb, ale pokud by si to přál můj protějšek, asi bych to přání splnil, ale nevybral bych si obřad v zoologické zahradě. Já sám ženatý nejsem, ale v divadle už jsem podobnou situaci zažil, hraju gaye v představení Tančírna v Divadle Radka Brzobohatého. S Braněm se známe, hráváme spolu občas v nějakých zájezdových divadelních představeních,“ říká Petr Semerád.

Braňo Polák na svatbě nelpí

Jemu, stejně jako jeho seriálovému partnerovi, kterého hraje Braňo Polák, to ve stejných stříbrných oblecích s černým sakem moc slušelo. Ale protože ráno bylo ledové, oba v nich pěkně vymrzli: „Nelpím na sňatku za každou cenu, mám přítelkyni a pětiletého syna v Brně, jezdím za nimi v týdnu i o víkendech, a tak nám to vyhovuje. Kdybych se ale náhodou ženil, asi bych si vybral klasickou svatbu. Pocházím ze Slovenska, tam se tradice dodržují a prožívají a svatby tam trvají týden, obřad se koná v kostele a pak se slaví. Můj brácha takovou svatbu měl a bylo to krásné,“ říká Braňo Polák.

Jak se natáčí s bizony?

„S odborníky ze zoo jsme řešili, která zvířata mohou v zimě vylézt ven, protože původně jsme chtěli točit u slonů nebo u žiraf. Jenže to nešlo, tak jsme točili u bizonů. Museli jsme je dostat ve výběhu na konkrétní místo. Tak jsme jim házeli mrkev tak, aby si pro ni doběhli přesně tam, kam jsme potřebovali, což bylo nejdřív trochu náročné, ale nakonec se to podařilo,“ smál se režisér Ján Novák.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 1. 10. 2023

Dnes se vám může podařit mnoho věcí. Energie je velmi intenzivní. Dávejte si pozor na manipulaci s druhými. Nikdo nemá rád, když mu někdo rozkazuje, a proto buďte taktní. Snažte se nedávat najevo své nadřazené znalosti. Lidé vám to budou mít za zlé, i když máte dobré úmysly (a máte pravdu).

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.