Seriály a filmy

21. října 2018 08:00

Jana Mrákotová

Kaskadér musí být přemýšlivý - říká kaskadér a koordinátor kaskadérských scén Martin Hub z Tátů na tahu

Další díl seriálu Tátové na tahu je možná až nezvykle akční. Nechybí incident ve striptýzovém klubu, divoká automobilová jízda, dojde i na poněkud zvláštní pěstní souboj. To vše naši tatínci absolvovali tentokrát nejen pod vedením režiséra, ale také pod dozorem kaskadéra Martina Huba, který si v seriálu i zahrál roli vyhazovače.

Martin Hub je bez pochyby naší kaskadérskou špičkou. Málokdo o sobě může také říct, že spolupracoval s takovými režiséry jako je James Cameron nebo Steven Spielberg. A je určitě málo Čechů, kteří se můžou pochlubit tím, že hráli ve filmových trhácích Titanic, Gladiátor nebo Zachraňte vojína Rayena. Chlubení ale není právě to, co by tenhle obrovský chlap s lehce podmračeným výrazem uznával. Naopak. Spíš u něj uspějete s pokorou a respektem k práci, která ho i po těch letech stále baví. I když už dnes spíš předává zkušenosti mladším kolegům a vymýšlí, jak mají akční scény vypadat. A také se čím dál víc uchyluje ke svému velkému koníčku - k malování. Jaký Martin tedy je? Připravili jsme pro vás krátký rozhovor.

Martin Hub – kaskadér, kterého jeho visáž předurčuje pro role drsných chlapů, lumpů, zlosynů. Jaký ale Martin Hub je?

To není lehká otázka, protože je strašně těžké popisovat sám sebe. Takže rád pracuji, ale jsem někdy i líný. Rád se směji. Dochvilný. Někdy se zbytečně vztekám. Myslím, že jsem pohodový. A jsem požitkář.

Jak se sportovec dostane k profesi kaskadéra?

Byl jsem sportovec a snad jím ještě občas i jsem. Osobně jsem se dostal k filmu a ke kaskadéřině potom, kdy nás zasáhl film ZVÍŘE s Belmondem.. A šel jsem si za tím.

Co je kromě fyzické zdatnosti pro práci kaskadéra nezbytné?

Zcela určitě přemýšlivost.

U sportovců hraje svoji roli věk. Kdy odchází do důchodu kaskadér?

Na to je jednoduchá odpověď. Do té doby, kdy tělo stále drží a pořád ho to baví. I když mne teď spíše živí vymýšlet choreografie akčních scén, ale kostýmu se nezříkám, protože „před kamerou za kamerou… pořád mne to baví“ :-)

Herci mívají své vysněné role… Je tomu tak i u Vás? Pokud ano, tak o co konkrétně jde?

No...vše nové a přicházející je výzva.

Nejsilnější moment, na který si vzpomínáte v souvislosti s Vaší prací?

Režisér Steven Spielberg –setkání, podání ruky a společná práce.

Jak se kaskadér dostane k malování?

Já si myslím, že kvůli holkám, že jsem chtěl imponovat. :-)

Kde čerpáte pro své obrazy inspiraci a jakou technikou malujete nejraději?

Všude. Opravdu všude. A technika? Uhel, olej.

Máte dvě děti – potatily se?

Jsou tam nějaké náznaky, ať už pohybové nebo výtvarné. Uvidíme.

Jak relaxujete?

Děti, trochu sport, malování, rybaření, golf. I když relax s dětmi....jdou do puberty a tak ty krásné společné chvilky se v mžiku změní v nesrozumitelný dialog, kdy oni začnou mluvit pro mne naprosto neznámou řečí. Někdy je to na infarkt přesvědčit je o naprosto normální věci. Ale momentálně na to mám fintu, kdy je samé okamžitě přehrávám. Co budu dělat, až mne prokouknou.......?

Jak Martin přiznal v rozhovoru, jeho velkou láskou je malování. Je to skutečně ještě „jen“ koníček? Podívejte se na video a také na fotogalerii.

Vše o seriálu Tátové na tahu a také jednotlivé epizody sledujte online.

Další díl seriálu Tátové na tahu již dnes večer, v neděli 21. 10. ve 20.15.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 2. 2024

Uvolnila se ve vás intenzivní vášeň, Berani. Těžko odoláváte touze vzít svou milovanou osobu a utéct na nějaký opuštěný ostrov. Odpočinek od civilizace by se vám hodil. Ale pokud se na takový ostrov nemůžete dostat, co takhle vytvořit si oázu přímo u sebe doma? Objednejte si jídlo z oblíbené restaurace, přineste si ho domů a užijte si intimní večer se svým partnerem.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.