Křižovatky života: Rodiče jí zatajili, že je adoptovaná. Ona teď hledá skutečnou matku

Vaše oblíbené Křižovatky života jsou zpět! Sledovat je můžete každý čtvrtek od 20.15 na Primě.

V Praze Podolí bydlí Silva Pokorná. Ke svým rodičům Marii a Pavlovi má hezký vztah. Po absolvování střední zdravotnické školy se Silva rozhodla postavit na vlastní nohy, a tak se před nedávnem přestěhovala do svého prvního samostatného bytu. Součástí její nově nabyté nezávislosti je teď i to, že se sama stará o veškeré své doklady. Dosud jí je pořádal výhradně její otec Pavel.

Ve složce, kterou pro ni Pavel založil, našla Silva doklady o tom, že byla jako dítě adoptovaná. Silvě se zhroutil svět. Po prvním šoku a prvním ostrém konfliktu s lidmi, které po dlouhé roky považovala za své rodiče, má Silva jasno: musí se pokusit najít své biologické rodiče. Klíčovým zdrojem je pro ni dokument o rozsudku, ze kterého se dověděla i to, co se nikdy neměla dovědět – jméno své biologické matky Markéty Nyesitové.

Rozjede pátrání na vlastní pěst

Marie a Pavel jsou proti tomu, aby po své biologické matce pátrala. Dělají si o Silvu starosti. Její biologičtí rodiče se jí kdysi definitivně vzdali, tak proč by je teď měla chtít kontaktovat? Ale Silva se nenechá odradit. A vyčítá Marii a Pavlovi, že jí její minulost tak dlouho zamlčovali.

Postupně se jí přes úřady podaří zjistit, kde by asi její biologická matka mohla bydlet. Ale už první setkání představuje pro mladé děvče velký šok. Markéta o ni nemá nejmenší zájem a podle všeho nezvládá ani vlastní život. Silva se dozvídá, že má nevlastní sestru, a přestože je chováním své biologické matky hluboce zklamaná, rozhodne se, že se bude aspoň starat o malou Alici, kterou – jak se zdá – Markéta a její partner Jirka zanedbávají. Tráví s Alicí spoustu času a dozví se o tom, že má doma velké problémy.

Když se situace vyostřuje a Jirka malou Alici při jedné hádce zraní, Alice uteče z domu a hledá útočiště u Silvie. Silva se cítí za Alici zodpovědná a nechce malou, která své starší sestře plně důvěřuje a doslova na ní visí, nechat na pospas osudu. Proto nakonec požádá o pomoc své adoptivní rodiče. Nemohli by se o Alici postarat a vzít ji k sobě, jak to kdysi udělali se Silvií, když jí dali nový domov? Začíná boj o svěření Alice do pěstounské péče.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 4. 10. 2023

Zapalte svíčku a něco si přejte. Vnímejte plamen jako symbol proměny a vášně ve vás. Vaše srdce se může cítit neklidné. Plamen se třepotá v důsledku procházejícího větru. Když plamen tančí, můžete si vzpomenout na tance, které předvádíte ve snaze odvést pozornost od problému, o němž víte, že mu musíte čelit. Ten čas nastal právě teď.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.