Dolph Lundgren se dostane do Přímého kontaktu se smrtí! V sobotu večer

Fanoušky Dolpha Lundgrena tenhle snímek jisto jistě potěší. A ty ostatní? Ty určitě taky, pokud přistoupí na to, že koukají na nízkorozpočtový biják, kde jde hlavně o honičky aut, střílečky a rozdávání ran pěstí. V sobotu, ve 22.00 na Primě!

Mike Riggins (Dolph Lundgren) je bývalý příslušník amerických Speciálních sil toho času ve vězení v Rusku, kterému je nabídnuta svoboda výměnou za záchranu Američanky unesené místním diktátorským vojenským vůdcem.

Jenže po osvobození Any vychází najevo, že celá tato mise byla jen past – způsob, jak Anu vylákat ven. Náš hlavní hrdina a hrdinka se najednou ocitají v situaci, kdy po nich jdou vládní, polovojenské i zločinecké organizace a oni se nemají na koho obrátit. Jediné východisko je dostat se co nejdřív do bezpečí americké ambasády, ale to samozřejmě není úplně tak jednoduché...

Dolph Lundgren

je původem Švéd. Narodil se ve Stockholmu, ale ve svých třinácti letech se přestěhoval do Angermanladu, provincie v severní části země, kde vyrůstal v domě svých prarodičů. Některé zdroje uvádí, že se narodil v roce 1959, Dolph sám však uvádí rok 1957. Má dvě sestry a staršího bratra. Podle jeho vlastních slov, dětství neměli příliš šťastné. Otec byl násilník a hrubián a vlastní frustraci si často vybíjel na své ženě a nejstarším synovi. O Dolphovi říkal, že je nula, což ho motivovalo k ještě větším a lepším výkonům. Jeho problematický vztah k otci prý může i za to, že v sobě objevil touhu po tvrdých kontaktních sportech, konkrétně boxu a karate.

Jako dítě býval prý ustrašený a trpěl alergiemi. V jednom rozhovoru o sobě dokonce prohlásil, že byl nedochůdče.

Ať už byl jeho vztah k otci, jaký byl, jednu radu si z jeho výchovy vzal k srdci a to „Jestli chceš se svým životem dokázat něco výjimečného, musíš odjet do Ameriky.“ Sedmdesátá léta tedy strávil na univerzitách ve Waschingtonu a Clemsonu studiem chemického inženýrství.

V průběhu studií poctivě trénoval karate a v roce 1979 se stal kapitánem švédského karate týmu. V následujících dvou letech dokonce vyhrál Evropský šampionát. V roce 1982 ukončil studia chemického inženýrství na universitě v Sydney a to s nejlepšími výsledky v ročníku. Dostal stipendium na massachusettský Institut Technologií a už už se připravoval na přesun do Bostonu, když se při své brigádě vyhazovače v jednom z místních klubů seznámil se slavnou jamajskou modelkou a zpěvačkou Grace Jones, která ho najala jako bodyguarda. Brzy se do sebe zamilovali a odjeli do New Yorku. Tam začal studovat herectví, což vedlo až k jeho průlomové roli boxera Ivana Draga, protivníka Sylvestera Stallona, v Rockym IV (1985). Sám Stallone po natáčení prohlásil, že ho při jedné scéně Lundgren uhodil tak silně, až dostal otoky do tkáně kolem srdce a musel zůstat čtyři dny na jednotce intenzivní péče.

Do dnešního dne se objevil ve více než 50 snímcích a několik jich i režíroval. Z jeho nejznámějších rolí jmenujme ty ve filmech Postradatelní I., II. a III.(2010, 2012 a 2014), Univerzální voják I., III. a IV. (1992, 2009 a 2012), Čas pomsty (1993), Pohyblivý terč (1996), Odstřelovač (1998) a další a další.

Říká se, že Dolph Lundgren má IQ 160 a měří 198 cm, on ale oba údaje prohlašuje za přehnané. Mluví švédsky, anglicky a trochu španělsky, italsky, francouzsky, německy a japonsky.

Věděli jste, že…

  • Filmovalo se v hlavním městě Bulharska v Sofii a sfoukli to opravdu rychle. Natáčení trvalo jen 27 dní, od 19. února do 17. března 2008.
  • Rozpočet snímku byl pouhých 6 milionů dolarů, což je skutečně málo. Asi proto si některé scény vypůjčil z jiných akčních snímků. Například honička s taxi pochází původně z filmu Teror ve vlaku s Claude Van Dammem.
  • V USA i v Evropě byl film uveden rovnou na DVD a to 2. června 2009. V kinech se promítal pouze ve Spojených Arabských Emirátech, v Kuwaitu a v Číně.
  • Všimněte si při jedné z těch rychlých automobilových honiček, že když auta vjedou do tunelu, venku je ještě světlo. Když vyjedou, je skoro tma.
Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 1. 10. 2023

Dnes se vám může podařit mnoho věcí. Energie je velmi intenzivní. Dávejte si pozor na manipulaci s druhými. Nikdo nemá rád, když mu někdo rozkazuje, a proto buďte taktní. Snažte se nedávat najevo své nadřazené znalosti. Lidé vám to budou mít za zlé, i když máte dobré úmysly (a máte pravdu).

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.