Poslední den roku na Primě bude Prima. Už nechte ty chlebíčky a pojďte se bavit

Je nám jasné, kolik toho na silvestrovskou oslavu musíte připravit, ale i vy máte na konci roku nárok na trochu odpočinku. Prima vám k tomu bude skvělým pomocníkem.

Už v 7:20 by si měli přivstat všichni milovníci koní a podívat se na rodinný snímek Flicka 2. Carrie žije s babičkou, ta ale onemocní a už se o Carrie nemůže starat. Carrie tedy nedobrovolně odjíždí do Wyomingu na ranč ke svému otci, kterého vůbec nezná... Hned druhý den se Carrie setká s mustangem Flickou. Když jde Carrie do stodoly, narazí na hada. Flicka začne vyvádět, dostane se ze svého kotce a nechá se uštknout, aby had neublížil Carrie. Ta potom mustanga hlídá, než se z následků otravy dostane. Otec zároveň doufá, že se Carrie s mustangem sblíží a dceři pak nebude Wyoming připadat tak cizí. Flicka a sympatický Jack Carter nakonec způsobí, že si Carrie nový domov opravdu zamiluje, ale bude to trnitá cesta.

Přímo do filmového muzikálu se můžete v 9:05 vypravit s Filmem mých snů. Mack je mladá surfařka, která se snaží splnit přání své mrtvé matky, aby vystudovala prestižní školu jako její teta. Takže po skvěle prožitém dospívání u svého dědy, výrobce surfů, se musí rozejít se svým klukem a odjet s tetou do velkoměsta studovat. Jenže v den odletu se Mack rozhodne ještě naposledy pokořit velké vlny na rodinném surfu. Když je na moři, podmínky se najednou zhorší a Mack a její přítel Brady jsou přeneseni do roku 1962, do Bradyho oblíbeného muzikálu West Side Story...

Od 10:40 si můžete být jisti, že jste v bezpečí. Na Primě bude totiž operovat Rowan Atkinson coby Johnny English.

Jak má vypadat Táta, jak má být, to se dozvíte ve 12:35. Sandy Archerová zůstala sama se synem Benem, manžel ji opustil kvůli své mladé sekretářce. Po pěti letech synkovi oznámí, že by se opět ráda vdala. Chce si vzít svého přítele Jacka Sturgesse, státního zástupce.

SPECIÁL: Je Prima být spolu o Vánocích

Aby si chlapec zvykl, Jack se k nim hned nastěhuje. Benovi se nápad s veselkou nelíbí a snaží se potenciálnímu nevlastnímu otci soužití co nejvíce znepříjemnit, ideálně ho vyštvat... Jack ale moc dobře ví, jak na malého Bena zapůsobit a přihlásí ho do oddílu skautů. I když to tam Ben zpočátku z duše nenávidí, nakonec ke skautingu i Jackovi začne svůj vztah měnit.

Co by to bylo za silvestrovský program bez Vlasty Buriana? Tuhle podmínku splníme ve 14:30 s filmem Tři vejce do skla. Vincenc Babočka, bezvýznamný zaměstnanec policejní stanice, si v soukromí hraje na detektiva, přesvědčen o svých výjimečných schopnostech. Dovolená v Karlových Varech mu však zcela nečekaně poskytne příležitost dokázat, co v něm opravdu vězí. Omylem je totiž považován za mezinárodního a policií stíhaného dobrodruha Leona Webera. Rozhodne se využít záměny a odhalit Weberovy komplice, chystající krádež diamantů patřících maháradžovi z Yohiru. Podle Weberova plánu se s maháradžou seznámí v přestrojení za generála Nariškina, ale vše klape jen do chvíle, kdy se ve městě objeví skutečný Weber. Jeden z méně frekventovaných filmů našeho nejslavnějšího komika Vlasty Buriana, ve kterém si plně užil své nenasytné vášně pro dvojrole a trojrole. Přestože byl film obsazen řadou známých herců, budete mít dojem, že jejich výkony jsou v porovnání se svěžím, pravdivým, bohatým a energickým výkonem Burianovým mdlé a nepříliš životné. Ale takový už byl většinou osud Burianových spoluhráčů.

V 16:05 bude režisér Vít Olmer na obrazovce řešit, co dělat „když jdou na mužskýho léta“ ve filmu Jako jed. Inženýr Pavel Hnyk je v práci úspěšný, v soukromí však příliš spokojený není. Blíží se mu totiž padesátka a on se nemůže zbavit pocitu, že mu život jaksi proklouzává pod rukama. Nejúčinnější medicínou na takové strasti bývají milostné avantýry, a Pavel si jich také bohatě dopřává. Jeho manželka Alice je povoláním advokátka, ví tedy o takových případech svoje, a protože je to moudrá žena, mlčky je přechází. Jednoho dne se ale na Pavlově pracovišti objeví nová kolegyně – půvabná Slovenka Julie. Přátelský vztah se brzy změní na milostný poměr, a ten postupem času přerůstá v bezhlavou, ničivou vášeň, která nedbá na nic a na nikoho… Hořkou komedií z roku 1985 navázal Vít Olmer na svůj úspěšný film Co je vám, doktore? (1984), který se zaobíral podobným tématem ve trochu jiné poloze. Aby návaznost ještě podtrhl, svěřil režisér hlavní roli opět Zdeňku Svěrákovi.

Že Adéla ještě nevečeřela, to se dozvíme v 17:40. Neporazitelný soukromý detektiv Nick Carter přijíždí do Prahy řešit případ, s nímž si zdejší policie neví rady. Je vyzbrojen geniálním mozkem a nejnovějšími převratnými vynálezy, cestou z New Yorku hravě zvládl češtinu. Na místě, zejména v malebných hospůdkách nad orosenou sklenicí, ovšem zjišťuje, že v Čechách všechno chodí trochu jinak než v Americe. Podaří se mu překazit ďábelské plány zločinného hraběte von Kratzmar a zachránit květ nevinnosti líbezné Květušky? Parodii na laciné sešitové detektivky natočil v roce 1977 Oldřich Lipský podle námětu a scénáře Jiřího Brdečky (v té době spolu měli na kontě už několik filmů, zejména nedostižného Limonádového Joea). Při realizaci snímku se sešla celá řada význačných osobností. I do malých rolí obsadil režisér slavné herce, působivé kostýmy navrhl Theodor Pištěk, výtvarnou spoluprací a animací přispěl Jan Švankmajer, hudbu složil Luboš Fišer. Výsledkem je nestárnoucí komedie, kterou je možno vidět opakovaně, neboť se při ní vždy znovu spolehlivě pobavíte.

Poslední den roku by se neměl nikdo brát příliš vážně. A naši zprávaři si to vzali k srdci, proto budeme od 19:40 vysílat Zprávy na divoko. Navíc se nebojí udělat si legraci sám ze sebe, proto se rozhodli vyjít na světlo se svými „podařenými“ výroky a zážitky před kamerou, které se z pochopitelných důvodů během roku do vysílání nedostaly. Vychutnejte si dnes silvestrovské Zprávy TV Prima tak, jak je opravdu neznáte. Značka: mýlit se a chybovat je lidské. S humorem a úsměvem!

Ve 20:15 se s Karlem Gottem přesuneme do pražské O2 Areny. Prožijte s Karlem Gottem znovu jeho film života. V rámci koncertu Karel Gott 2014 vám mnohonásobný Zlatý i Český slavík zazpívá nejen písně, které jste si v průběhu jeho pětapadesátileté pěvecké kariéry nejvíce oblíbili, ale i hity světové popové klasiky z alb Dotek lásky a Láska je nádhera. Během koncertu zazní i několik novinek z jeho nejnovějšího alba, které se vám jistě dostanou pod kůži stejně jako jeho již legendární hity. Na tomto albu s původními písněmi, psanými zpěvákovi přímo na tělo, se podíleli autoři z Čech, Slovenska a Německa. Karla Gotta na koncertě doprovodí Boom!Band Jiřího Dvořáka s vokalisty Dashou, Taťánou Roskovcovou a Jiřím Březíkem a můžete se těšit i na zajímavé hosty.

Karel Gott 2014

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 9. 2023

Vaše inspirace a představivost dnes stoupá, Berani. Možná se budete chtít pustit do nějakého uměleckého projektu. Výsledek by vás mohl příjemně překvapit. Vaše intuice je také na vysoké úrovni a vaše porozumění lidem kolem vás se výrazně zvýší. Nebojte se jednat na základě instinktu. Toto je jeden z těch dnů, kdy by měl zvítězit nad racionalitou a logikou.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.