Seznamte se, Joe Black: Když Brad Pitt hraje zubatou

Nepřekonatelné trio ve složení Anthony Hopkins, Brad Pitt a Claire Forlai, tříhodinová stopáž a žádné speciální efekty. To vám nabídne mimořádně povedený snímek Seznamte se, Joe Black režiséra Martina Bresta navíc s vynikající hudbou Thomase Newmana. Sledujte ho ve středu ve 13:50!

Základní námět filmu je jednoduchý a zpracovává téma staré jako lidstvo samo. Pro úpěšného mediálního magnáta Williama Parrishe (Anthony Hopkins) si přijde smrt, kterou nehraje nikdo jiný než Brad Pitt. Jenže smrt je kupodivu zvědavá, jak to vlastně mezi lidmi chodí a za exkurz do mezilidských vztahů je ochotná poskytnout Parrishovi drobný odklad.

Na tomto základním aranžmá vystavěl režisér Brest sérii skvělých zápletek a překvapivě i humorných situací. Nebojte – i když se zde bavíme o smrti, vše, co by se mohlo týkat umírání, je s hollywoodskou ohleduplností zatlačeno do pozadí.

Můžete tak sledovat, jak se Brad Pitt v roli smrti účastní rodinného i pracovního život, poněkud toporně se přitom pokouší proniknout do tajů lidské mysli a postupně začíná tvořit se svým „klientem“ Anthonym Hopkinsem nerozlučnou dvojici (že by přestávalo platit okřídlené „Ani smrt nás nerozdělí?“).

Vše se ovšem zkomplikuje ve chvíli, kdy Brad Pitt, jenž se v roli smrti představuje jako Joe Black, podlehne kráse magnátovy dcery (hraje ji Claire Forlai) a zamiluje se do ní. Ale nejen díky této klíčové zápletce se film sleduje se stejnou chutí, jako se čte napínavá a dějově dobře vystavěná kniha, takže si vůbec neuvědomíte délku filmu a budete se doslova těšit na každý další záběr. Výborná hudba navíc dává filmu Seznamte se, Joe Black neopakovatelnou atmosféru – pro někoho dramatickou, pro jiného spíše romantickou. Vyberte si podle svého naturelu a nálady...

Na tuhle zatraceně pěknou smrt v podání Brada Pitta se podívejte ve středu ve 13:50.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 1. 10. 2023

Dnes se vám může podařit mnoho věcí. Energie je velmi intenzivní. Dávejte si pozor na manipulaci s druhými. Nikdo nemá rád, když mu někdo rozkazuje, a proto buďte taktní. Snažte se nedávat najevo své nadřazené znalosti. Lidé vám to budou mít za zlé, i když máte dobré úmysly (a máte pravdu).

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.