Seriály a filmy

18. prosince 2014 10:00

Gabriela Gabrielová

Vybere si Charlie St. Cloud život, nebo smrt? V úterý večer!

Romantické drama natočené na motivy stejnojmenného bestselleru Bena Sherwooda Život a smrt Charlieho St. Clouda z roku 2004, v hlavní roli s idolem dívčích srdcí Zacem Efronem. Ač trochu svádí k rychlému zaškatulkování, uvidíte, že vás mile překvapí. V úterý ve 21:55 na Primě.

Citlivý příběh mladého muže, který se nedokáže vyrovnat se smrtí svého bratra. Tak by se dal obsah filmu shrnout do jedné věty. Ale pojďme být maličko detailnější.

Život Charlieho St. Clouda zdá se nemá chybičku. Spolu se svým mladším bratrem Samem vyhrál prestižní závod plachetnic a získal stipendium ke studiu na špičkové námořní škole. Jenže pak do jeho osudu zasáhne událost, která všechno změní. Sam umře při tragické autonehodě a Charlie, který řídil, si to nepřestává dávat za vinu. V den pohřbu ovšem zjistí, že nejenže dokáže se Samem stále komunikovat, ale je schopný ho i vidět, jakoby před ním živý stál. A tak se rozhodne nejít na univerzitu a raději začne pracovat na místním hřbitově, aby měl bratra co nejblíž. Denně se vídají, hrají baseball a povídají si. Každý den po dobu 5 let.

SPECIÁL: Je prima být spolu o vánocích

Pak jednoho dne potká Charlie ve městě Tess, která se chystá na sólo plavbu plachetnicí kolem světa. Druhý den ji na ni narazí znovu, na hřbitově a poraněnou. Vezme ji domů, ošetří a postupně se sblíží, ale ukáže se, že čím víc je s ní, tím víc ztrácí kontakt se svým zesnulým bratrem, což nechce dopustit.

Později ovšem vyjde najevo, že Tess je už nějakou dobu pohřešovaná. Naposledy ji viděli, jak si vyjela se svou plachetnicí, ale v bouřce ztroskotala a od té doby po ní pátrají. Vídal se Charlie celou dobu s jejím duchem a je Tess už dávno mrtvá? Nebo to byl pouze přelud jeho zjitřené fantazie? A jakou roli v tom celém sehraje Sam? Pokud od tohoto snímku nebudete čekat něco, co není, a prominete mu pár zbytečně dlouhých záběrů na Zaca zírajícího svýma zasněnýma modrýma očima do západu slunce, budete od obrazovky odcházet spokojení. Nakonec filmy, které si na nic nehrají a neuchylují se k pompéznosti a okázalým gestům jen za účelem oblbnutí diváka, si zaslouží palec nahoru.

Věděli jste, že…

  • V přípravě na roli musel Zac Efron absolvovat intenzivní třítýdenní trénink plachtění. Ukázal se být ale velmi talentovaným žákem a téměř v žádném ze dlouhých záběrů na Charlieho na plachetnici nemusel být zastoupen dvojníkem.
  • Jeden z důvodů, proč prý Kim Basinger přijala roli Claire St. Cloud, Charlieho matky, byl fakt, že se její dcera toužila naživo potkat se Zacem.
  • Pro roli Tess byla původně zvažovaná Lindsay Lohen a zúčastnila se dokonce prvních zkoušek. Producenti ji ale nakonec zavrhli kvůli neustálým aférám a průšvihům s alkoholem, které kolem ní právě v tu dobu probíhaly.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 5. 2024

Berani, při prohlížení fotoalb, přestavování nábytku a vzpomínání na minulé časy můžete pocítit nostalgii. V mysli se vám vybaví emocionální události, se kterými jste se v době, kdy se staly, možná ještě plně nevyrovnali. Staré pocity, o kterých jste si mysleli, že jsou pryč, by se mohly vynořit a vehnat vám slzy do očí. Upřímně se těmto pocitům postavte čelem nyní, místo abyste je zase na další desetiletí někam nacpali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.