Cvičení

19. února 2019 12:00

redakce Prima Zoom

Jak se v zimě přinutit k pravidelnému pohybu?

V zimních měsících se obecně hýbeme mnohem méně, než je tomu v létě, když je za oknem sluníčko a příjemné počasí na procházky. Počasí je v zimě neúprosné, je mnohem dříve tma a málokdo se večer po všech povinnostech ještě donutí jít někam sportovat. Raději než chůzi využíváme k dopravě auto či prostředky hromadné dopravy, i když se jedná jen o krátké vzdálenosti. Dnes pro vás máme několik tipů, jak v zimě pohyb zařadit a neoddat se jen tak gaučovému

Jeďte třeba na hory! Na místo trávení víkendů u televize vezměte rodinu či přátele a vyrazte někam na hory. Nebojte se zimní sporty vyzkoušet. Je nespočet možností, jak si na horách zasportovat, a to ani nemusíte zrovna umět lyžovat. I kdybyste nebyli zrovna fandové zimních radovánek, nezůstávejte doma, a přesto vyrazte někam pryč. A pokud se vám nechce na svah, jděte třeba do bazénu. Každé tempo se počítá a plavání je skvělým způsobem jak své tělo rozhýbat!

Místo sledování televize nebo kina si jděte zabruslit

Tradici v podobě víkendové návštěvy kina tentokrát vynechejte a raději si jděte zabruslit. Ledovou plochu najdete v každém větším městě, někdo třeba využije i zamrzlý rybník. Brusle jsou zábavou pro dospělé i nejmenší, takže výběr aktivity pro celou rodinu je jasný!

Pořiďte si psa

Už nějakou dobu si chcete pořídit čtyřnohého přítele? Neváhejte. Možná vás odrazuje právě to, že například pes se musí venčit, ale berte to jako výhodu. Donutí vás jít na procházku v každém počasí a vy tak pravidelným venčením můžete svou denní pohybovou aktivitu splnit, aniž byste si to uvědomovali a nějak přehnaně se překonávali. Bude to zkrátka součástí vašeho života.

Pokud vám nevadí fitness, kupte si permanentku

Ušijte na sebe bič v podobě permanentky do fitness centra. Jakmile budete vědět, že za něco platíte a je na vás, zda to využijete, přinutíte se zvednout zadek z gauče mnohem častěji. Ne nadarmo se říká, že letní forma se dělá v zimě. Dnes je v rámci fitness center již takových možností, že každý si určitě najde to své. Můžete navštěvovat jak skupinové lekce, tak cvičit samostatně. Je jen na vás, jako pohybovou aktivitu si zvolíte, důležité je nebát se toho a začít.

Pořiďte si krokoměr či chytré hodinky

Pokud přece jenom nejste typ člověka, který by se pravidelně věnoval nějakému cvičení, zkuste pohyb nenásilně vměstnat alespoň do vašeho každodenního běžného režimu. Pravidelná chůze je v podstatě tím nejzdravějším pohybem, jaký si můžete dopřát. Stanovte si nějaký cíl a využijte krokoměr, který vám může být skvělou motivací a zároveň pomocníkem, protože bude váš veškerý pohyb monitorovat. Najděte si třeba kamaráda, co si denní chůzi taktéž hlídá a dejte si výzvu, kdo toho za měsíc nachodí více. Vsaďte se, kdo z vás vyhraje tuto výzvu? Uvidíte, že vám to pošlape najednou samo.

Bc. Martin Habart a Mgr. Sandra Figalová, nutriční specialisté Chytrého jídelníčku


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 4. 2024

Berani, spojte se dnes se svou vlastní hodnotou a řekněte nahlas: Jsem úžasný! Jste dobří v tom, že dokážete rozšířit své srdce pro druhé a pomoci jim s jejich problémy. Nyní si vezměte trochu této lásky a péče a zaměřte ji na sebe. Problémy týkající se lásky a romantiky jsou na prvním místě. Měli byste si udělat čas na zhodnocení toho, kde se v této fázi nacházíte, a vyživovat tuto část své bytosti.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.