zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Odhalili jsme tajemství hubnutí

Tajemství hubnutí
Autor: pixabay.com Tajemství hubnutí
Obezitou a nadváhou dnes trpí velké množství lidí po celém světě a tato situace bohužel souvisí i s mnoha dalšími zdravotními komplikacemi. Ty nepřináší ale pouze obezita, ale také celkový špatný životní styl. Obezita je totiž diagnózou, která úzce souvisí s mnoha dalšími zdravotními problémy, které přímo či nepřímo ovlivňuje.

reklama

Boj s obezitou i nadváhou je v dnešní době v plném proudu a bohužel řada lidí se ji rozhodne řešit nesprávným způsobem. Často se jedná o radikální jednostranné diety, u kterých omezením všech základních živin sice zhubnete rychle, ale ne dlouhodobě.

Jak tedy zhubnout trvale dlouhodobě?

Tajemstvím zdravého a účinného hubnutí není totiž žádná zázračná dieta, nýbrž pouhý zdravý životní styl, při kterém přijímáme dostatek všech potřebných živin, pravidelně se hýbeme a hlavně se z ničeho nestresujeme. Pokud se vrhnete na jakoukoliv striktní dietu, dříve či později se stejně budete chtít vrátit zpět k normálnímu stravování, což způsobí všemi velmi dobře známý jojo efekt.

„Nenechte se zmást pouhým číslem na váze a přistupujte k hubnutí rozumně,“ říká profesionální osobní trenér Vojtěch Urban, který je součástí projektu Chytryjidelnicek.cz a Projekt90.cz

A nutriční specialistka Sandra Figalová jej doplňuje: „Navíc, pokud se zaměříte na diety s velmi nízkou energetickou hodnotou a minimem základních živin, ztratíte na začátku hubnutí velké množství vody v těle, což je hlavním důvodem rychlého úbytku na váze. Vždy je tedy lepší se raději soustředit na celkový stav organismu, míry a vlastní pocit, než na pouhé číslo na váze.“

Miniseriál - Chcete mít krásné a sexy tělo do plavek?
Autor: Chytryjidelnicek.cz Miniseriál - Chcete mít krásné a sexy tělo do plavek?

Jakmile své tělo totiž vystavíte hladovění a nedostatečnému příjmu základních živin, začne se po čase přirozeně vzpírat a hubnutí už nikdy nebude tak jednoduché jako zpočátku. Samozřejmě, pokud radikálně omezíte energii, kila půjdou dolů mnohem rychleji, ale věřte, že takový výsledek potom není dlouhodobý.

Raději dlouhodobě a vyváženě než krátkodobě a hladově

Zaměřte se proto raději na pestrý a vyvážený jídelníček, který budete schopni dodržovat dlouhodobě a nebudete se při něm trápit hlady. Je důležité, abyste hubnutí nebrali jako dietu na pár dní, ale naučili se při něm novému životnímu stylu, který si časem osvojíte a bude vás doprovázet po zbytek života. Zdravé stravování rozhodně neznamená, že už si nikdy nedáte svoji oblíbenou sladkost či hamburger, ale je to o vyváženosti a nalezení rovnováhy ve stravování.

Uvidíte, že až takový balanc najdete, budete si moc dát klidně jednou za čas i něco nezdravého a svět se nezhroutí. Jedním špatným jídlem rozhodně nezkazíte svoji snahu, stejně tak jako ale jedním dobrým a zdravým jídlem nezhubnete. Na to je třeba myslet po celou dobu a snažit se jídelníček vyvážit tak, abyste si už nikdy nic nemuseli odpírat, a přesto jste si udrželi svoji váhu.

reklama

Související témata: zdraví , hubnutí , tajemství , Nutriční specialista , nadváha , obezita , nemoci , dieta , Martin Habart , Sandra Figalová , zdravotní komplikace , Rámcový jídelníček , Chytrý jídelníček , Projekt 90 , Jídelníček na míru

reklama

Přečtěte si také

reklama