Seriály a filmy

9. září 2019 10:38

Jana Mrákotová

Sériový vrah byl v sobotu v TEMNÉM KRAJI dopaden!

V TEMNÉM KRAJI to sériový vrah kosil jako louku a jedna mrtvola střídala druhou. O nevděčnou roli pomateného násilníka Ivana Duby se na poslední chvíli bravurně postaral herec Vasil Fridrich. Ten si vzal na mušku jednu z hlavních postav – veterinářku Terezu, kterou hraje Tereza Kostková.

Když se Tereza Kostková coby veterinářka Tereza Coufalová připlete na statek, kde sériový vrah Duba dává své oběti sežrat prasatům, přijde řada i na ni. Autorky scénáře se totiž nechaly inspirovat známým případem sériového vraha Ivana Roubala, který byl odsouzen za pět vražd na doživotí.

„Tuhle kauzu znám z doby, kdy byl Roubal zatčený a řešilo se to. Během natáčení mi ještě autorky Kateřina a Jitka Bártů říkaly další podrobnosti, a i já sám jsem si k tomu něco dohledával. Nebylo to ale nic do detailů, protože jsme netočili dokument. Dohodli jsme se, že to bude takový výrazný podivín,“ prozrazuje herec Vasil Fridrich, který dokázal pomateného vraha zahrát s bravurní přesvědčivostí. „I když jsou v příběhu podobnosti, jako prostředí, kde žil, že byl jehovista, tak neříkáme, že to je příběh Roubala.“

Prohodil si roli s Vaculíkem

To, že se na Vasila autorky obrátily a nabídly mu roli vraha, bere herec s úsměvem a považuje to i za náhodu. „Asi někdo nemohl, tak mi čtrnáct dní před natáčením zavolaly a já měl čas. Víte, ono je to vždy tak, že takové výrazné role se k vám dostanou náhodou,“ líčí se smíchem Vasil svou cestu do TEMNÉHO KRAJE. „Přijal jsem to také proto, že jsem se opět mohl potkat s Lukášem Vaculíkem. Točili jsme spolu už pro Českou televizi dvoudílný film Metanol, kde já hrál policistu a on toho padoucha. Tak jsem si říkal, že si to tady otočíme.“

Vasil Fridrich byl v osudnou chvíli především hereckým parťákem pro Terezu Kostkovou, která ho dobře zná, a možná díky tomu mohlo být natáčení příjemnější. I když? „Vasila mám hrozně ráda. Musím říct, že byl ve svých scénách velmi věrohodný, že jsem rozhodně nemusela nic hrát. Měla jsem z něj husí kůži sama o sobě,“ přiznává herečka, která se pracovně s Vasilem potkala před lety na divadle. To herec s úsměvem potvrzuje. „Hrál jsem Tereze milence. Nakonec mě ale nechala a odešla s Jirkou Dvořákem. Tak jsem jí to v tom KRAJI trochu vrátil,“ zavzpomínal se smíchem herec.

Již v sobotu 14. 9. ve 20.15 začne Petr Kraj a jeho tým rozplétat další vraždy! Sledujte seriál TEMNÝ KRAJ!

Podívejte se už nyní na televizní upoutávku:


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 3. 10. 2023

Dnes by k vám domů mohla přijít řada zajímavých návštěvníků. Alespoň jeden by mohl být z cizí země a někteří by mohli být z oblasti vzdělávání. Můžete očekávat zajímavé rozhovory a možná se dozvíte zajímavá fakta na téma, které je pro vás nové. Mohlo by vás to bavit natolik, že se zítra poohlédnete po knihách na toto téma.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.