Celebrity

28. června 2026 07:30

David Laštovka

Kostková o svém bydlení: Od rodičů se odstěhovala ve 21 letech. První garsonku si vymazlila

Tereza Kostková během života vystřídala několik adres. Do svých jednadvaceti let žila v centru Prahy, v bytě svých rodičů. První vlastní bydlení díky divadelnímu angažmá získala v Chebu. Co o svých domovech sympatická herečka a moderátorka prozradila ve své nové knize „Řekla bych“?

Cesta k vysněnému bydlení byla pro Terezu Kostkovou poměrně trnitá. Se svými rodiči, slavným hereckým párem Petrem Kostkou a Carmen Mayerovou vyrůstala ve velkém a prostorném bytě v centru Prahy. K tomuto místu, kterému říká Klimajda, má dodnes silný vztah. „Tam jsem se narodila, žila jsem tam do svých jednadvaceti let, ale i nadále mám k němu blízký vztah,“ uvedla herečka.

Čtěte také: Bydlení Jiřího Langmajera a Adély Gondíkové. Luxusní vila. Ze zahradního domku si herec udělal kutloch

Jak přiznala, vnitřně z tohoto bytu nikdy úplně neodešla. „Je to určitě tím, jak máme s našimi společnou profesi, jak se spolu stále pracovně potkáváme, jak je to blízko divadla, jak život přináší i různé peripetie, kdy jsme třeba s mým prvním mužem Petrem (divadelním režisérem Petrem Kracíkem - pozn. red) přestavovali náš byt a půl roku jsme v Klimajdě bydleli i s naším malým Toníkem. Nemluvě o tom, že když nám přebývají věci, třeba oblečení, nese se to k našim do Klimajdy,“ přiblížila s úsměvem.

Z rodinného hnízda poprvé vyletěla po studiích. Usadila se v Chebu, kde získala první divadelní angažmá a také byt. Byla tam přijata se svým spolužákem a tehdy také partnerem, hercem a režisérem Petrem Mikeskou.

„Bylo nám tenkrát jednadvacet let. No děti! A bylo vtipné, jak jsme k tomu bytu společně přišli. Ředitel chebského divadla František Hromada, když si nás vybral, povídal: ‚Bral bych vás, Terko a tady pana Mikesku.‘ A dodal: ‚A nebude vám vadit, když budete bydlet v jednom bytě? Já jich totiž víc k dispozici nemám, ale jste spolužáci, tak by vám to vadit nemuselo.‘ A já povídám: ‚Ne, to nám vadit nebude. My spolu totiž chodíme,‘“ vzpomínala s úsměvem Tereza Kostková ve své knize.

Garsonku si s přítelem vymazlili

Byt, v němž žili, byl velmi malý. „Měl minichodbičku, minikoupelničku a větší místnost s kuchyňskou linkou, ovšem bez odtoku. Takže pod naší improvizovanou linkou se závěsem stál kýbl a ten jsme museli pěkně vynášet. Ale my jsme to brali jako svůj první skutečný byt. Řezali jsme koberec, kupovali, ale také stloukali jakýsi levný nábytek. Fakt jsme si to tam s Petrem vymazlili,“ popsala herečka.

Když se po několika letech vrátila do Prahy a s Petrem Mikeskou se rozešli, nastěhovala se k rodičům. Brala to jako přechodné řešení a dál pro sebe sháněla byt. „Tatínek se potom na ulici potkal s jednou svojí dávnou kamarádkou z mládí. Slovo dalo slovo, dcera se vrátila do Prahy a hledá bydlení, a ona: To je náhoda. Jsem majitelkou velkého domu ve Skořepce a mám tam malý byteček. Dám jí nájem, aby to nějak zvládla,“ vzpomínala Tereza Kostková.

Mohlo vám uniknout: Končím a nic už to nezmění, oznámil herec Rudolf Hrušínský po boji s rakovinou

Byt měl třicet metrů čtverečních, ale jak zmínila, byl líbezný. „Byl to opět minibyteček s minibalkonem do dvora a minikuchyňkou a vůbec vším mini a s velikánskou koupelnou, což je ve třiadvaceti docela důležité. A já jsem na tenhle byteček s odřenýma ušima měla. Strávila jsem v něm asi tři roky, možná víc,“ prozradila herečka.

Poté, co začala pracovat v Divadle pod Palmovkou jako tajemnice uměleckého souboru, pořídila si větší byt. Se svým prvním manželem Petrem Kracíkem pak bydleli v nájemním bytě na Starém Městě v centru Prahy. Když se jim narodil syn Antonín, přestěhovali se do Prahy 9, do bytu 3 plus kk, který byl blízko jejích rodičů. Po rozvodu si zakoupila honosnou vilu v Kyjích, která byla postavena v roce 1939. V ní žije dodnes se svým druhým manželem, slovenským režisérem Jakubem Nvotou.

Tereza Kostková nedávno oslavila padesátiny:


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 8. 8. 2026

Rychlé akce tohoto dne vás mohou zmást, Berani. Nedivte se, že vám v hlavě víří poslední události týkající se lásky a romantiky. Možná budete mít pocit, že se věci dějí příliš rychle na to, abyste jim mohli skutečně porozumět. Snažte se nebýt tak analytičtí. Možná zjistíte, že se honíte za ztraceným cílem, zatímco vlak vyjíždí ze stanice. Naskočte na palubu a nechte problém za sebou.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.