Životní styl

30. listopadu 2023 08:35

Komerční sdělení

Tereza z Davle představí v galerii Czech Photo Centre svůj nejnovější soubor Klientky

Výstava Klientky ukazuje jinou část tvorby Terezy z Davle. Na rozdíl od volné tvorby zde figurují skutečné silné ženy se silnými příběhy, které se samy odhodlaly oslovit Terezu a s její pomocí se snaží definovat samy sebe a svůj obraz. Právě zde fungují fotografie jako nástroj k pochopení sebe samé, vnímání svého těla, a také uvědomění, jak na tělo nahlížejí ostatní. Slavnostní vernisáž se bude konat v galerii Czech Photo Centre 6. prosince od 18.00. Pro veřejnost bude výstava otevřena od 7. prosince do 21. ledna 2024.

„Jako objekt fotografování na zakázku chtějí klientky pozastavit čas, zakonzervovat momentku, darovat svoji podobiznu partnerovi, a často použijí fotografii jako terapeutické médium k propracování svého vztahu k vlastnímu tělu, v těhotenství, po porodu, po zranění i jako milník po překonání traumatu či rozchodu. Fotografie se stala pro ženy způsobem, jak získat zpět své já, odvahu a svobodu svého těla,“ dodává ke snímkům autorka.

Fotografie Terezy z Davle jsou citlivé na vysvětlení a očekávání. Právě ženský akt se stal všudypřítomným žánrem fotografie, který se šíří uměním neskutečnou rychlostí neodolatelné touhy. Zatímco umělci dedikovali svoje životy hledání nových cest ke ztvárnění nahé krásy, ženy se dnes ve fotografii staly nejen modelkami, ale i spolutvůrkyněmi svých uměleckých děl.

Tereza z Davle své dětství a mládí strávila v Davli u Prahy, odtud také vznikl její pseudonym. Fotografuje od osmnácti let převážně na analog. Využívá přirozeného osvětlení a své snímky si sama zvětšuje. Fotografka se specializuje na černobílou glamour fotografii, tedy převážně portrét a akt. Vystavuje od roku 1997, počátky její fotografické dráhy jsou spojeny s kultovním pražským barem a galerií Kamzík. Nyní žije a pracuje v Praze a v Českém Krumlově. Pravidelně se účastní veletrhu fotografie Prague Photo. Své snímky vystavovala například v Argentině, Paraguayi, Rakousku, USA a na Slovensku a v Německu. Tereza z Davle pořádá autorské tvůrčí dílny a workshopy.

Veřejnosti se výstava otevře 7. listopadu a potrvá do 21. ledna. Otevírací doba galerie je v úterý až pátek vždy od 11.00 do 18.00 hodin a o víkendu od 10.00 do 18.00 hodin. Základní vstupné činí 100 a snížené 50 korun. Galerie Czech Photo Centre se nachází 100 metrů od stanice metra Nové Butovice na adrese Seydlerova 2835/4, Praha 5.

Kontakty a další informace: www.czechphoto.org

Generální partner: Trigema

Partneři: Koupelny Ptáček, CeWe, eContest, Siko, Renomia, Berlitz, Pictoart, Canon, Eizo, Samsung, Laufen, Soliter, Newton Media

Hlavní mediální partner: Český rozhlas 1 – Radiožurnál

Mediální partneři: ČTK, Reflex, Rádio DAB Praha, National Geographic, Prima ZOOM, Wired, Lidé a Země

Sdílejte článek
Štítky galerie Praha Czech Photo Centre Tereza z Davle

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 4. 2024

Berani, možná vám dnes bude trvat o pár minut déle, než vstanete z postele, ale bude to stát za to. Zjistíte, že čím upřímnější jste k lidem byli, tím více se vám to vyplatí. Spolehlivost a důvěryhodnost jsou klíčové záležitosti, na které se musíte zaměřit. Chovejte se silně a hrdě s ohledem na to, kdo jste, a odměna se dostaví. Do všech svých činů vnášejte určitou dávku něhy.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.