Bílkoviny v jídelníčku jsou pro hubnutí nezbytné. Proč, vysvětlují odborníci z pořadu Tlouštíci extra

Proč musejí být bílkoviny (proteiny) podstatnou součástí jídelníčku, kterou bychom rozhodně neměli během hubnutí opomíjet, vysvětlil školitel a odborník na výživu Ing. Lukáš Vrána v magazínu Tlouštíci extra.

Bílkoviny jsou pro naše tělo nezbytné. Proč? "Bílkoviny jsou esenciální makroživinou, což znamená, že je musíme pravidelně přijímat," říká výživový specialista Ing. Lukáš Vrána. "Najdeme je ve všech tkáních, jsou nezbytné k regeneraci, k tvorbě nových tkání, jsou součástí některých hormonů, enzymů, případně i některých neurotransmiterů. Pokud jich nebudeme mít adekvátní množství, které v době redukce není zase tak vysoké, může dojít k odbourávání zejména svaloviny. Pokud se podíváte na lidi provozující fitness a kulturistiku, jsou bílkoviny téměř dominantním tématem," doplňuje. Základní množství bílkovin pro Evropu naleznete v Doporučených výživových dávkách (DACH) 2000, 2008, případně další novelizace).

Co přesně uvádí odborník na výživu Ing. Lukáš Vrána v lifestylovém magazínu Tlouštíci extra k příjmu bílkovin, si poslechněte na videu:

Poslechněte si také několik pravidel vlivu jídelníčku na zdraví:

Zdravou změnou životního stylu a hubnutím procházejí také hrdinové pořadu Tlouštíci a následného speciálu Tlouštíci extra. Dívejte se ve čtvrtek ve 21.35 na Primě.

Ještě více zajímavostí a tipů k tématu hubnutí na jednom místě.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 4. 2024

Berani, dnes bude ve vzduchu vládnout lehkovážná, téměř bláznivá energie. Vesmír vás vybízí, abyste se vzdali železného sevření seznamu povinností a trochu se pobavili. Představte si všechen tlak, který na sebe vyvíjíte, jako kouli na noze, kterou je třeba uvolnit. Není důvod brát se neustále tak vážně.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.