Morbidně obézní Kristýna zabojovala s váhou 206 kilo v pořadu Tlouštíci o život!

Velká proměna Kristýny (40) jen dokládá, že když se chce, jde změnit i zdánlivě nemožné. Sledujte další díl pořadu Tlouštíci ve čtvrtek na Primě a nikdy nic nevzdávejte! Jak Kristýně pomohli odborníci vážný problém řešit?

Jen během uplynulých tří let nabrala Kristýna 45 kilogramů. „Už jsem se i kolikrát pozvracela z toho, jak jsem se přejedla,“ netajila se Kristýna, která se často uchylovala k velkému večernímu přejídání. Výsledkem všech prohřešků na životním stylu bylo 206 kilogramů telesné váhy.

Tlustá prý byla vždycky a na váze přibírala každým rokem. Kila navíc jí však na rozdíl od ostatních hrdinů pořadu Tlouštíci v ničem nebránila. Dokonce dlouho nepociťovala ani žádné zdravotní problémy, navíc prožívala šťastné období – našla si přítele, práci, která jí baví a vlastní bydlení.

Teprve s nástupem čtyřicítky si Kristýna uvědomila, že jí jde o život a že chce se svojí váhou něco dělat. S extrémní obezitou se u Kristýny objevily i zdravotní problémy, došlo také k výraznému zhoršení její pohyblivosti. Vyjít schody pro ni znamenalo skutečně velké obtíže. Její zdravotní stav byl zoufalý.

To vše jsou důvody, proč se přihlásila do pořadu Tlouštíci. Tím hlavním byl strach o život. „Bojím se, že umřu, že dostanu infarkt,“ svěřila se Kristýna.

Pusťte si už teď celou, nesestříhanou scénu, z úvodního pohovoru s koučkou Jankou Chudlíkovou:

Sen: Zhubnout přes 100 kilo!

Kristýna by si po proměně přála mít 100 kg. Na startovní čáře měla však nejméně o 100 kg navíc!

Jak už jste zvyklí, tým televize Prima složený z renomovaných odborníků nabízí v pořadu Tlouštíci trvalé řešení jejích problémů. Co u Kristýny odhalila vyšetření? Doslova hitparádu potíží. Vyšší krevní tlak, prodělaná plicní embolie, anemie, obrovské zatížení pohybového aparátu, narušený tukový metabolismus. Je u ní velké riziko cévních příhod, nádorových onemocnění a dalších chorob. Profesor Teplan hodnotí její účast v pořadu jako boj o záchranu jejího života.

Během měření zjistili odborníci extrémní hodnoty. Množství jejího tělesného tuku bylo 112,8 kg. Její BMI 70 a hodnotu vnitřního tuku se nepodařilo naměřit, protože to bylo mimo detekci přístroje.

V jídelníčku všechno špatně

Podle odborníků bylo v jejím jídelníčku všechno špatně. Konzumovala velké množství prázdných kalorií. Smažená jídla, sladké, hamburgery a slazené nápoje. Navíc se Kristýna často přecpávala večer.

Kristýna na začátku tvrdila, že je její motivace velká a uvědomuje si, že jí jde o život. Spouštěcím momentem u ní bylo údajně to, když během hospitalizace v nemocnici viděla nemohoucí morbidně obézní pacientku. To ji šokovalo natolik, že se do podobné situace nechtěla v budoucnu dostat.

Přítel Kristýny netušil, že jeho láska váží o dvacet kilo více, než mu řekla. Jak na pravdu zareagoval?

Na základě naměřených hodnot a parametrů sestavili odborníci pro Kristýnu výživový plán. Kromě správného jídelníčku se Kristýna musela začít i hýbat. Sehnat pro ni trenéra byl nelehký úkol, protože ne každý si na práci s morbidně obézní klientkou troufal. Ujal se jí zkušený a odhodlaný Tomáš Bartoš.

Lenost, slabá vůle a lži

Kristýnina snaha o změnu životního stylu byla celou dobu ve znamení výmluv. V celém procesu jí bránilo bolavé koleno, únava, práce, finance, příliš vzdálené fitko, stres a další.

Postupně vyšlo najevo, že Kristýna byla především líná. Nechtělo se jí vařit, nakupovat, hýbat se… Dostala se i do konfliktu s trenérem a odborníky.

Podívejte se na scénu z posilovny v předpreméře:

Spolupráce s Kristýnou nebyla jednoduchá. Podmínky pro to, aby zhubla, jí odborníci vytvořili. Vlastní „boj“ byl však jen a jen na ní. Její záznamy jídelníčku byly takřka vzorové, ale při kontrolách u ní doma odborníci většinou našli jen prázdnou lednici, dozvěděli se i o tajných návštěvách rychlého občerstvení.

Za dlouhých pět týdnů schodila pouhých 5,5 kg tělesného tuku.

Internista Profesor Teplan narazil v případě Kristýny na zvláštní teorie o hubnutí:

Výsledek diety a proměny Kristýny?

I přes svoji vysokou hmotnost zvládala i trénink ve fitku. Kristýna ve svém způsobu života lecos změnila, ale také často hřešila. Chyběla jí vůle.

Do pořadu se Kristýna přihlásila „hodně po dvanácté“. Podařilo se jí zhubnout? Byla záchrana jejího života úspěšná?

Dívejte se na 4. premiérovou epizodu pořadu Tlouštíci ve čtvrtek ve 21.35 na Primě a na navazující magazín Tlouštíci extra.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 15. 4. 2024

Vaše kreativita je na vrcholu, Berani, tak toho využijte. Tento den je ideální pro malování nebo psaní. I když svůj talent považujete za hluboko pod úrovní amatérského, možná budete překvapeni tím, co jste schopni vytvořit. Ignorujte svého přísného vnitřního redaktora a pracujte pro čisté potěšení z tvorby. Výsledky vás potěší.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.