Tlouštík Michal chtěl změnit převislý pupek v pekáč buchet. Jeho proměně možná neuvěříte

Ještě v sedmatřiceti letech byl Michal zahrnut vší mateřskou láskou a servisem. Postupně nakynul na 123 kilogramů, začal být nešťastný a vyhýbat se lidem. Mladší a štíhlejší přitom toužil být zpěvákem a vůbec nevypadal špatně! Sledujte jeho velkou proměnu s pořadem Tlouštíci.

Vysokoškolák Michal Harásek (37) žije v Podivicích ve společném domě s bratrem, matkou a jejím partnerem. Právě dlouhodobé soužití s maminkou a hlavně její pečlivý servis, který mu poskytovala, se výrazně podepsaly na Michalově postavě. Nejenže s takovou péčí zlenivěl, neměl ani žádné koníčky a nerad chodil mezi lidi.

Technické vzdělání příliš nevyužívá, po rodičích převzal rodinný stánek v kempu u Novomlýnské nádrže, kde pracuje během letní sezony. Po zbytek roku má volno a tráví ho doma. Jak? Posezením na gauči, hraním her a konzumací domácí stravy, připravované se vší mateřskou láskou.

Na začátku své velké proměny s pořadem Tlouštíci ho trápil vysoký tlak, bolela ho záda a permanentně mu hučelo v uších. Právě zdravotní problémy ho motivovaly ke změně životního stylu. „Do tohoto pořadu o hubnutí jsem se přihlásil, protože chci něco udělat se svým životem,“ uvádí Michal. Z laboratorních testů mu byl zjištěn vyšší cholesterol. Lékař mu naměřil vyšší tlak a diagnostikoval, že má projevy vážné metabolické dekompenzace. Navíc ho trápí tinitus (pískání v uších).

Celých 42 % Michalova těla tvoří tuk. Jeho jídelníček byl všechno jen ne zdravý. Jedl velké množství rohlíků, párků, sušenek a pizzy a dobrot od maminky. Zeleninu nejedl vůbec a žertoval: „Lidi to dělají, že běžně jedí zeleninu?“

Od odborníků si Michal odnesl doporučení, aby do svého jídelníčku kromě zeleniny zařadil i kvalitní zdroje bílkovin a začal se hýbat. Přečtěte si, proč jsou bílkoviny v jídelníčku pro hubnutí nezbytné.

I Michal si domů odnesl od odborníků podrobný výživový plán. Rozhodl se ale, že bude jídelníček dodržovat po svém. Neuměl nakupovat, neznal základní potraviny a neuměl si uvařit. Jeho přístup k těmto překážkám byl však pozitivní. Jak se říká, nebál se toho.

Při sledování následující bonusové scény by mistr řezník plakal, kdyby viděl, jak se Michal chopil nože a pustil se do zpracování drůbežího masa:

Kromě přijímání zdravé stravy se začal i hýbat. Kromě toho s trenérem Václavem Mandovcem absolvoval i dechová cvičení, meditace a otužoval se.

Velký posun udělal Michal především v hlavě. Pod vedením koučky Janky Chudlíkové si leccos uvědomil.

Už dost sladkostí, mami!

Během procesu se Michal snažil nejen o to, aby zhubl, ale také o to, aby se vymanil z maminčiny péče. Byl často nedůsledný a jídelníček nedodržoval. Po pár týdnech, když šla s jeho velkým přičiněním kila dolů, vyjasnil si i pár pravidel v soužití s maminkou.

Podívejte se v bonusové scéně na videu z natáčení, jak Michal konečně řekl mamince ne:

Podařilo se mu to změnit? A podařilo se mu zhubnout a nestydět se za sebe? Dívejte se na šestou epizodu pořadu Tlouštíci!

Dívejte se na 6. premiérovou epizodu pořadu Tlouštíci ve čtvrtek ve 21.35 na Primě a na navazující magazín Tlouštíci extra.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 4. 2024

Dnes je v pořádku plakat, Berani. Uvolnění je rozhodující pro přijetí. Pokud nemáte pocit strachu a omezení, může pro vás být těžké prožívat radost a expanzi. Spojte dobré se špatným a nechte tyto dvě síly, aby se ve vaší bytosti harmonicky usadily. Proveďte přípravy, které vám umožní vzlétnout do velkých výšin. Ujistěte se, že jste připraveni přijmout výzvy, které s růstem přicházejí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.