Seriály a filmy

17. května 2020 10:00

Decibely lásky jsou tu! Hudba, tanec a velká romantika s písničkami Michala Davida

Připravte si kapesníky. Český romantický film Decibely lásky je příběhem tří generací, které prožívají své touhy, sny, naděje i zklamání, a přitom nepřestávají věřit na lásku, přátelství a lidské souznění.

Jednu z hlavních linií příběhu tvoří začínající vztah mladého umělce Dana a Betky, která se snaží prorazit v modelingu. V těchto rolích se potkávají Filip Cíl, známý především z pohádky Šťastný smolař a muzikálová herečka Alžbeta Bartošová, která se brzy stane jednou z nových Angelik v nové verzi tohoto muzikálu.

Oba sní sen o lásce a velkém úspěchu, ale na cestě za oběma sny je čeká řada překážek a taky schytají pár rad pod pás.

Podívejte se na televizní upoutávku k filmu Decibely lásky:

To, že oba čekalo hraní, zpěv a tancování nikoho nepřekvapí, Filip pak pro film musel zvládnout i hru na klavír: „Je úžasné, že v jednom filmu jsem si mohl vyzkoušet takhle pestrou škálu disciplín. Ale překvapení nastalo, když jsem se dozvěděl, že mám ve filmu hrát na piano. Vzhledem k tomu, že hru na klavír na rozdíl o jiných nástrojů neovládám, byl to pro mě zpočátku úkol zhola nemožný. Nakonec jsme všechno zvládli,“ vzpomíná na natáčení herec.

Ve filmu hraje také Karel Gott, a to se svou dcerou Charlottou.

Ve filmu hrají Iva Janžurová, Rudolf Hrušínský ml. a další slavní herci

Filmovým šéfem Dana (Filipa Cíla) je Kristián Hovorka (Rudolf Hrušínský nejml.), který spolu s Otou (Pavel Horváth) pracuje v Technických službách na Plzeňském magistrátu, kde mají na starosti úklid města.

Dan se na diskotéce seznámí s Betkou (Alžběta Bartošová), Kristiána zaujme Danova pohledná sestra Danka, která za bratra stále žehlí jeho průšvihy. Ne všechno ale vychází. Betčina nepřejícná kamarádka (Aneta Vrzalová) a její přítel Robert (Jakub Grafnetr) se rozhodnou vše zkomplikovat nefér hrou.

Zatímco Danka s Kristiánem hledají cestu, jak konečně zakotvit „v neklidných vodách života", tak Kristiánův táta Láďa (Rudolf Hrušínský ml.) a Betčina šarmantní tetička (Iva Janžurová) dokazují celému světu, že věk je pouhé číslo. Kristiána navíc čeká, spolu s nápravou dávné křivdy, jak mu to radí jeho nejlepší kamarádka Lenka (Lucie Vondráčková), i nalezení „cesty" k dceři Jitce (Marika Šoposká, kterou pravidelně vídáte v seriálu Modrý kód).

Decibely lásky jsou plné hitovek

  • V muzikálovém filmu znějí starší i nové skladby Michala Davida, jehož hity se staly nedílnou součástí mnoha filmů. Určitě si je znáte z filmů jako jsou Vítr v kapse, Láska z pasáže, Kamarád do deště, Discopříběh 1 a 2.
  • Ve filmu určitě poznáte nejen původní hitovky jako: Jsou rána tíživá, Nikdo nepřišel, Chtěl bych žít tak, jak se má, nebo Každý mi tě, lásko, závidí, ale i nově zkomponovaná hudba, doplněná songy Joe Cockera, Westlife, Barry Whitea, H. Lewise.

Decibely lásky sledujte v nedělním Prima kině ve 20.15 na Primě!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 4. 2024

Berani, možná vám dnes bude trvat o pár minut déle, než vstanete z postele, ale bude to stát za to. Zjistíte, že čím upřímnější jste k lidem byli, tím více se vám to vyplatí. Spolehlivost a důvěryhodnost jsou klíčové záležitosti, na které se musíte zaměřit. Chovejte se silně a hrdě s ohledem na to, kdo jste, a odměna se dostaví. Do všech svých činů vnášejte určitou dávku něhy.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.