O pořadu Už dost, šéfe!

Nová série pořadu Zdeňka Pohlreicha Už dost, šéfe! zaostřuje na restaurace, které si v původním Ano, šéfe! nevedly zrovna nejlépe. Znovu některé z nich navštíví, aby viděl, nakolik se v nich řídí jeho radami a zdali se jim daří.

V cyklu Už dost, šéfe! se těšte také na zajímavé lidské osudy. Koho návštěva šéfa posílila? Jak uvidíte, někteří majitelé si otevřeli novou restauraci jinde a dělají stejné chyby. Některé podniky mají nového majitele, v jiných byl zase komplet vyměněn personál. A dojde i na přehodnocení udělených (nebo neudělených) hvězd.

Už dost, šéfe! sledujte každou středu ve 21.45

Zdeněk Pohlreich se také dívá, ovšem ne na sebe, ale na to, kde a jak se vaří

Věříte v dobrou gastronomii v Česku? Misionář Zdeněk ano.

Připomeňme, že novému pořadu předcházela show Ano, šéfe! Během pěti odvysílaných cyklů se stala mimořádně populárním TV formátem, který si získal uznání jak u odborné gastronomické komunity, tak u široké veřejnosti. V rámci České republiky, kde bylo povědomí o gastronomické kultuře v období komunismu přerušeno a potlačeno, plnil formát doslova edukativní roli – kromě názorných příkladů, jak pokrmy připravovat a jak vůbec provozovat restaurační byznys, učil mimo jiné diváka, co má vlastně v restauracích požadovat. V tomto ohledu plnil doslova misionářskou činnost na poli gastronomie.

Lidé v České Republice, na rozdíl od Velké Británie či USA, nejsou tolik zvyklí chodit do restaurací, o to více je zajímá, do jakých restaurací chodit a jaké služby v nich vlastně chtít.

Formát se stal díky své sledovanosti a ohlasu doslova fenoménem. Diskutuje se o něm napříč sociálními skupinami, ukazuje se, že Zdeněk Pohlreich má vliv na změnu stravovacích návyků a na vztah restauratér–host.

Nekonečné internetové diskuse o pořadu Ano, šéfe mají místy až obsedantní charakter, kdy jsou lidé kvůli jídlu nebo Zdeňkovi pomalu schopni „vraždit“. Zdeněk Pohlreich je prostě osobnost, která lidi na jedné straně rozděluje a na druhé spojuje.

Jeho sláva zahraničních podniků se dotýká

Sdílejte článek
Štítky šéfe!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 9. 2023

Vaše mysl dnes bzučí jako pilná včela, Berani. Udržujte si lehkou a společenskou atmosféru. Nezaobírejte se příliš detaily. Možná máte tendenci dělat si starosti s výsledky, ale pravdou je, že problémy se vyřeší docela dobře samy, pokud si zachováte jasný pohled na své cíle. Není tak důležité, jak se tam dostanete, jako to, kam chcete dojít.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.