zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Vánoční knižní tipy: Ty nejlepší knihy napříč všemi žánry

Knižní tipy: Výběr těch nejlepších knih napříč žánry
Autor: thinkstock.com Knižní tipy: Výběr těch nejlepších knih napříč žánry
cernanm , Vydáno: 09.12.2016
Jaký dárek nikdy neomrzí, neurazí a vždy potěší? Přece dobrá kniha! A my pro vás připravili výběr těch nejlepších titulů napříč všemi žánry.

reklama

Každý správný knihomol to zná - ten pocit očekávání, když otevírá novou knihu a pomalu se ponořuje do děje.Kniha je prostě skvělým společníkem a také super dárkem.

V těchto dnech pomalu ale jistě vrcholí vánoční horečka a lidé nakupují dárky jako diví. Mezi typické dárky patří také knihy. Každý rok vychází nepřeberné množství nových titulů a je opravdu z čeho vybírat.

My se vám pokusíme trochu ulehčit - připravili jsme pro vás výběr těch, podle nás, nejlepších titulů a to dokonce napříč všemi žánry. V tomto článku totiž najdete tipy jak na napínavé detektivky a thrillery, tak na knihy pro ženy, ale i pro děti a nechybí ani zdravý životní styl.

A na konci najdete i super tipy na kuchařky pro všechny gurmány a milovníky vaření a dobrého jídla.

                                                           Napínavé čtení

Napínavé thrilllery Foto:

Nehoda
C. L. Taylor

Sue Jacksonová setrvávala dlouhá léta v domnění, že má dokonalou rodinu. Z omylu ji vyvede tragická událost: její dospívající dcera Charlotta vědomě vstoupí před jedoucí autobus. Dívka skončí v kómatu a její matka pochopí, že až doposud zavírala oči před temnou realitou...(nakladatelství Domino).

Střípky ticha
Linda Castillo

Slabaughovi jsou přímo vzorová rodina amišských farmářů, tvrdě pracují, mají čtyři děti a se širokým příbuzenstvem skvěle vycházejí. Idylka skončí, když jedno z jejich dětí přivolá pomoc. Kate Burkholderová, policejní náčelnice z Painters Millu, objeví v nádrži na hnůj chlapcovy rodiče a strýce, všechny mrtvé.(nakladatelství MOBA)

Syndrom E
Franck Thilliez

Horké léto, dovolená právě začala, dvěma francozzským policistům však běhá mráz po zádech. Poručici Henebelleové z Lille uprostřed noci zavolá jeden z jejích přátel a prosí ji o pomoc. Po zhlédnutí anonymního krátkého filmu z padesátých let oslepl. V jiné části Francie komisař Sharko vyšetřuje pětinásobnou vraždu. Sadistický vrah obětem uřezal ruce, vyloupl oč a ukradl mozky. Oba případy spojuje záhadný " syndrom E".

Knižní tipy: Výběr těch nejlepších knih napříč žánry krimi Foto:

Dívka v ledu
Robert Bryndza

Poté co je v parku v jižním Londýně pod vrstvou ledu nalezeno tělo mladé ženy, na místo přijíždí detektiv šéfinspektor Erika Fosterová. Oběť, krásná dívka z mocné a bohaté rodiny, měla podle všeho dokonalý život.Když Erika začne pátrat hlouběji, vynoří se souvislosti mezi její vraždou a smrtí tří prostitutek, které někdo uškrtil, svázal jim ruce a hodil do vodních ploch po Londýně. Jaká je spojitost mezi dcerou vlivného lobbisty, který si myslí, že může ovlivňovat i vyšetřování, a mrtvými imigrantkami? Jaké temné tajemství dívka v ledu skrývala? (nakladatelství Cosmopolis)

Umrlčí cesta
Peter May

Na opuštěnou pláž na hebridském ostrově Harris moře vyplaví neznámého muže. Je těžce podchlazený a sotva naživu. Neví, kdo je, ani jak se tam dostal. U sebe má mapu takzvané Umrlčí cesty. Netuší, kam ho zavede, ale ví, že se po ní musí vydat. Na skále byl nalezen muž utlučený k smrti a detektiv George Gunn musí zjistit, kdo to udělal a proč. Dospívající dívka leží ve svém pokoji v Edinburghu a zoufale se snaží zjistit pravdu o smrti svého otce, průkopnického vědce. Umrlčí cesta sleduje tři nebezpečné cesty k šokující pravdě — a ke zjištění, že nevědomost nás může stát život. (nakladatelství Host)

Vdova
Fiona Barton

Temný psychologický thriller pro čtenáře, které uhranula Zmizelá nebo Dívka ve vlaku. Jeho tvář byla všeobecně známá z titulních stránek novin: opovrhované monstrum, které podle všeobecného mínění spáchalo hrůzný zločin. Nebyl však za něj nikdy odsouzen. A Jean Taylorová byla ženou toho monstra. Většinu svého života strávila v roli dokonalé manželky. Neochvějně stála po boku svému muži i poté, co byl obviněn z vraždy dítěte, přestože kvůli tomu musela snášet zlostné pohledy, přišla o přátele i o práci. (nakladatelství Domino)

                                                     Knižní tipy pro ženy

Knižní tipy ženy Foto:

Šťastní lidé mají snadný život
Agnes Martin-Lugand

Další osudy hrdinky knihy Šťastní lidé čtou a pijou kávu. Po návratu z Irska je Diane pevně rozhodnutá začít nový život v Paříži, ale stále se nemůže se vzpamatovat ze ztráty své dcery. Když už si myslí, že její život poplyne v tomto klidném řečišti, dojde k události, která zbourá všechny její jistoty, za něž tolik bojovala. (nakladatelství Motto)

Ditě Bridget Jonesové - Deníky
Helen Fieldingová

Trhlá a romantická Bridget je zpět! Navíc už dospěla do věku, kdy má poslední šanci otěhotnět. A to by nebyla Bridget, kdyby se jí to nepodařilo! I když všechno neproběhne úplně tak, jak si představovala... Vyslechne si bizarní rady od opilých individuí a „zasloužilých“ matek, zazmatkuje při ultrazvuku či na předporodním kurzu. Stále si hlídá váhu, víno konzumuje s rozumem a mezitím si klade tu nepříjemně trapnou otázku: „Kdo je sakra otec?" (nakladatesltví xyz)

Tři přání
Liane Moriarty

Co předcházelo bouřlivé hádce na společné oslavě narozenin? Nejpopulárnější australská spisovatelka současnosti napsala příběh o jednom bláznivém roce v životě tří (téměř) normálních sester. Čtivý společenský román se sympatickými hrdinkami a dávkou humoru. (nakladatelství Euromedia Group - Ikar)

Knižní tipy ženy 2 Foto:

Zmizení Samanthy Shipleyové
Joy Fieldingová

Pro Caroline a Huntera Shipleyovi to měla být báječná oslava desetiletého výročí svatby. Týden si užívali v nádherném přímořském mexickém letovisku Rosarito s přáteli a svými dvěma malými dcerkami a těšili se na poslední slavnostní večer. Když se však vrátili do apartmá, jejich dvouletá dcera Samantha byla beze stopy pryč… Celých patnáct let, které uplynuly od únosu, Caroline víceméně jen přežívá. S Hunterem se rozvedli a Michelle, starší z obou dcer, je čím dál tím více nezvladatelná. V den patnáctiletého výročí zmizení v telefonu ozve „Myslím, že se ve skutečnosti jmenuju Samantha, asi jsem vaše dcera,“ je Caroline zprvu přesvědčená, že je to jen další trik, kterým se z ní snaží někdo vymámit důvěrné informace…(nakladatelství Euromedia Group - Ikar)

Laskonky
Barbora Nesvadbová

Proč si neustále obouváme boty, které přece vždycky tlačily… Může existovat nevěra, která nezraňuje? Opravdu lze mít sex bez závazků? A kdy přijde po střídavé péči i střídavá povinnost a role rodičů se konečně vyrovnají? Povídky o nešťastné zamilovanosti a šťastných flirtech. Láskonky jako Laskonky. Krátké texty pro dlouhé večery od Barbary Nesvadbové, doprovázené tvorbou Pasty Onera. Motto

Zabij mě znovu
Rachel Abbottová

Když Maggie Taylorová přijme v Manchesteru nové zaměstnání, je přesvědčená, že pro její rodinu je to krok správným směrem. Děti si zvyknou brzy, ovšem manžel Duncan už tak nadšený není. Jednou večer přijde Maggie z práce domů a zažije šok. Duncan zmizel a nechal jejich děti samotné. Když dojde k brutální vraždě ženy, která se Maggie nesmírně podobá, a vyšetřování převezme inspektor kriminálky Tom Douglas, Maggie si uvědomí, jak málo toho ví o Duncanově minulosti. Je opravdu tím, koho miluje? A před kým chtěl utéct? MF

                                                     Životní styl a zdraví

Knižní tipy fit Foto:

Superjídelníček II.
Petr Havlíček, Petra Lamschová

Rozhodli jste se, že místo diet vsadíte raději na zdravý životní styl? Už jste se začali orientovat ve zdravých potravinách a jakžtakž zvládáte nakupovat, ale pořád sklouzáváte ke stereotypům? Pak právě pro vás je určena nová kniha Petra Havlíčka a Petry Lamschové, která vás provede zdravým jídelníčkem od snídaně po večeři. Ale hlavně vás naučí připravovat si různá zdravá jídla, která vám budou chutnat, ale tak, abyste neskončili u kaše ke snídani a salátu k obědu. (nakladatelství Mladá Fronta)

Čaje a přírodní léčivé prostředky
Adriana Paolini, Marco Pavesi

V knize naleznete seznam bylin a rostlin s upřesněním místa výskytu, období sběru a léčivých vlastností. Seznámíte se s příznaky nemocí, které můžete léčit bylinami. Ke každému příznaku je uveden recept na přípravky, které mohou daný příznak vyřešit. Užitečný vám bude kalendář rozdělující byliny podle ročního období sběru. (nakladatelství Cpress)

Longevity book - O umění stárnout a žít naplno
Cameron diaz, Sandra Bark

Kniha, která vám poskytne všechny zásadní informace a nabídne ucelených holistický pohled na to, jak my, ženy, stárneme a jak my, ženy, stárneme a jak můžeme stárnout lépe, zdravěji a šťastněji. (nakladatelství Jota)

                                                         Čtení pro děti

Knižní tipy děti Foto:

Otolína a žlutá kočka
Chris Riddell

Bohatě ilustrovaná kniha plná velkého dobrodružství. Seznamte se s Otolínou a jejím nejlepším kamarádem panem Mourou. Žádná zahada pro ně není dost zapeklitá...(Presco Group)

Kavalino vejce - O Karlu IV., dračí matce a statečných činech
Kamila Ulčová

Kavalino vejce je pohádkově dobrodružná knížka pro děti, které mají rády příběhy plné vzrušení a napětí, okořeněné pravou českou historií a posolené špetkou tajemství. (nakladatelství FullService)

Mapy - Atlas světa, jaký svět ještě neviděl
Aleksandra a Daniel Mizielińští

Velkoformátový atlas světa Mapy polských grafiků a ilustrátorů Aleksandry a Daniela Mizielińských, který se stal globálním bestsellerem a získal řadu mezinárodních ocenění, vychází v češtině 19. září v nakladatelství Host. Originální ilustrovaný průvodce na cestu kolem světa (nejen) pro dětské čtenáře zahrnuje 6 kontinentů, 42 zemí, 4000 obrázků a dvě nová písma, která si dvojice grafických designérů a typografů sama navrhla. Mapy dosud vyšly ve 23 jazycích v celkovém nákladu více než 2,5 milionu výtisků.

A pro všechny milovníky vaření a dobrého jídla máme i výběr těch nejlepších kuchařek tohoto roku:

Tipy na nové kuchařky pod stromeček

Vybírejte dárky pod stromeček z 36 nových krásných kuchařek!

reklama

Související témata: Vánoce 2016 , vánoční tipy , vánoční nákupní tipy

reklama

Přečtěte si také

reklama