zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Advent je tady v celé své kráse: Tipy, jak si ho užít co nejlépe

Advent je tady v celé své kráse
Autor: thinkstock.com Advent je tady v celé své kráse
cernanm , Vydáno: 27.11.2016
Po roční odmlce to říká kalendář víc než jasně. Čtyřtýdenní lhůta do zimních svátků se začne odpočítávat už od dnešní neděle. Máme pro vás nejenom zajímavé info o adventu, ale navíc i několik super tipů, jak si ho užít a prožít v klidu a pohodě.

reklama

I když se to nezdá, tak advent má opravdu symbolizovat harmonii a čas strávený s rodinou. Určitě ne takovou verzi, jakou prožíváme dnes my. Tedy jako maraton v podobě smejčení bytu a vypékání několikera druhu cukroví.

Adventní neděle jsou celkem čtyři a to železná, bronzová, stříbrná a zlatá a právě jim odpovídá stejný počet adventních svíček na věnci. I když se dnes adventní věnce pořizují spíše podle barvy, která hraje prim v rámci vánoční výzdoby, tak tou původní byla fialová. A jedna z nich by navíc měla být jemně růžová, a to přesně ta třetí symbolizující radost, která se zapaluje o stříbrné neděli. Rovněž se můžete setkat i s pátou svíčkou v bílé barvě, co zdobí věnec v jeho prostředku. Jedná se o svíčku Ježíše Krista, která hoří přesně o Štědrém dnu. Svíčky vždy zapalujte proti směru hodinových ručiček.

Jak si užít advent na maximum? Máme super tipy!

Nemá cenu, abyste lítala po bytě s prachovkou v jedné ruce a s leštěnkou v té druhé a mezitím vysávala ostošest. Namísto toho se pokuste zklidnit a tu krásu kolem si užijte. Ale mluvit o tom nestačí, tentokrát to opravdu tak udělejte.

Vůně Vánoc musí k vám domů

Nemusíte utrácet za hotové adventní věnce, prostě si za pomoci smrkových větviček udělejte ten svůj, a rovnou ten druhý bez svíček připevněte i na dveře. Skvělým pomocníkem vám bude tavná pistole a obejdete se i bez kupovaných dekorací. Ozdobit symbol Vánoc můžete šiškami, nasušenou kůrou pomeranče, ze které za pomoci vykrajovátek získáte drobné oranžové hvězdičky s omamnou vůní jako bonus. Fantasticky se na něm budou vyjímat také vlašské ořechy ve skořápce, ruličky nefalšované skořice, nebo hvězdičky badyánu. Spolu s vůní lesa a aromatickým kořením tak bude učiněno vánoční atmosféře zadost.

A kdo ještě adventní věnec nemá a chystá se ho vytvořit dnes, může se inspirovat v naší fotogalerii:

Napište Ježíškovi

Ptá se vás drahý, co si přejete k Vánocům, protože je sám tak trochu bez fantazie? Napište spolu s dětmi dopis Ježíškovi i vy. Uvidíte, že takovýto seznam váš partner rozhodně ocení. A vy se navíc budete moci těšit na to, co si skutečně přejete. A aby byly vaše ratolesti radostí bez sebe, vyskládejte dopisy za okno a trpělivě čekejte, až je Ježíšek odnese. Uvidíte, že děti budou v sedmém nebi, jakmile uvidí, že je dopis fuč.

Zpomalte

Koukněte na Lásku nebeskou, Sám doma, zeleného Grinche, který snad jako jediný nenávidí Vánoce, nebo na nějakou zdařilou českou pohádku. Za nás v redakci rozhodně vedou S čerty nejsou žerty, Tři oříšky pro Popelku, Jezerní královna a Třetí princ. Tohle prostě jsou naše srdcovky.

Vycestujte za kouzlem Vánoc k našim sousedům

Adventní trhy prostě nemůžete nechat bez povšimnutí. Proč? Protože jsou prostě kouzelné za každých okolností. A kam se vyplatí zajet? Pokud jste z Moravy, tak rozhodně musíte do Vídně, v době adventu se totiž celou rakouskou metropoli vznáší duch svátků. Někdo volí trhy před budovou radnice, nám se ale líbí i ty komornější, například na nádvoří císařského paláce Schönbrunn. Dechberoucí je ale i Bratislava, Salzburg nebo Budapešť, kde se navíc můžete ohřát v profláknutých termálních lázní, či alpské městečko Mariazell. Naopak pro ty, co to mají do Německa coby kamenem dohodil, doporučujeme historické Drážďany, Mnichov nebo Norimberk.

Mohlo by vás také zajímat:

8 vánočních dekorací aneb Co si taky můžete vyrobit

Spousta hezkých dekorací se dá koupit v obchodech, ale hodně si jich můžete vyrobit doma. Máme pro vás pár jednoduchých, a přitom efektních nápadů.

Paletový stromeček

Stromeček z palety? Proč ne!

Dřevěné palety se hodí na spoustu věcí. Třeba když nechcete mít doma ani živý ani umělý stromeček, ale něco naprosto originálního. Tak vezměte paletu (stačí sehnat nějakou starší, nemusí být nová) a natřete ji řidší bílou barvou nebo nastříkejte sprejem. Pokud chcete, aby stromeček vypadal věrohodně, sežeňte si ještě hezké kratší polínko, nejlépe z borovice, na vrchu do něj udělejte zářez, zasuňte do něj paletu a přitlučte ji ještě hřebíky, aby držela. A teď můžete vytvořit stromeček. Připevněte na paletu svítící řetěz – odshora směrem dolů cik cak. Stačí vám na to hřebíčky, které zatlučete do palety a ohnete pomocí kladívka kolem řetězu (pozor, abyste neporušili drát uvnitř řetězu). Pak na řetěz zavěste pomocí háčků různé ozdoby – stejně jako na vánoční stromeček. Nahoru umístěte hvězdu. A pak už stačí stromeček jen rozsvítit.

Vánoční dekorace, které vás bude bavit vyrábět

Zpříjemněte si adventní chvíle kreativní výzdobou vašeho bytu. Právě teď se s dekoracemi všeho druhu můžete do sytosti vyřádit. Přinášíme inspiraci, která nestojí moc, a i přesto vypadá nádherně. My se totiž držíme hesla, že dobrý nápad je víc než plná peněženka.

Vánoční lesík ze šišek

vánoční lesík

Zajděte s dětmi na procházku a cestou zpátky posbírejte šišky. Doma je přestříkejte zeleným sprejem a po zaschnutí můžete použít ještě i ten se třpytkami. A co by to bylo za vánočního zelenáče bez ozdob. Na jednotlivé plátky šišek přilepte barevné korálky nebo, chcete-li, pár lentilek. Podklad pro stromeček hravě zvládnete vytvořit za pomoci papírového kruhu, který polepíte vatou. Váš soukromý lesík pak zaboříte do vatových závějí.

54c326faf6ddba3b1783c64bda669ae0 Foto:

 

 

 

 

Nebo použijte šišky v jejich přírodní podobě. Dozdobte je třeba pomocí barevných cukrových perliček a jako podklad použijte malé květináčky nebo skleničky naplněné mechem nebo zelenou vlnou.

-lz-

reklama

Související témata: cukroví , Ježíšek , advent , vánoční dárky , Vánoční trhy , Vánoce 2016 , adventní věnce , vánoční výzdoba

reklama

Přečtěte si také

reklama