Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.

Advent je tady v celé své kráse: Tipy, jak si ho užít co nejlépe

Po roční odmlce to říká kalendář víc než jasně. Čtyřtýdenní lhůta do zimních svátků se začne odpočítávat už od dnešní neděle. Máme pro vás nejenom zajímavé info o adventu, ale navíc i několik super tipů, jak si ho užít a prožít v klidu a pohodě.
Vydáno: 27.11.2016, Martina Hrušková
Advent je tady v celé své kráse
Advent je tady v celé své kráse Autor: thinkstock.com
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

I když se to nezdá, tak advent má opravdu symbolizovat harmonii a čas strávený s rodinou. Určitě ne takovou verzi, jakou prožíváme dnes my. Tedy jako maraton v podobě smejčení bytu a vypékání několikera druhu cukroví.

Adventní neděle jsou celkem čtyři a to železná, bronzová, stříbrná a zlatá a právě jim odpovídá stejný počet adventních svíček na věnci. I když se dnes adventní věnce pořizují spíše podle barvy, která hraje prim v rámci vánoční výzdoby, tak tou původní byla fialová. A jedna z nich by navíc měla být jemně růžová, a to přesně ta třetí symbolizující radost, která se zapaluje o stříbrné neděli. Rovněž se můžete setkat i s pátou svíčkou v bílé barvě, co zdobí věnec v jeho prostředku. Jedná se o svíčku Ježíše Krista, která hoří přesně o Štědrém dnu. Svíčky vždy zapalujte proti směru hodinových ručiček.

Jak si užít advent na maximum? Máme super tipy!

Nemá cenu, abyste lítala po bytě s prachovkou v jedné ruce a s leštěnkou v té druhé a mezitím vysávala ostošest. Namísto toho se pokuste zklidnit a tu krásu kolem si užijte. Ale mluvit o tom nestačí, tentokrát to opravdu tak udělejte.

Vůně Vánoc musí k vám domů

Nemusíte utrácet za hotové adventní věnce, prostě si za pomoci smrkových větviček udělejte ten svůj, a rovnou ten druhý bez svíček připevněte i na dveře. Skvělým pomocníkem vám bude tavná pistole a obejdete se i bez kupovaných dekorací. Ozdobit symbol Vánoc můžete šiškami, nasušenou kůrou pomeranče, ze které za pomoci vykrajovátek získáte drobné oranžové hvězdičky s omamnou vůní jako bonus. Fantasticky se na něm budou vyjímat také vlašské ořechy ve skořápce, ruličky nefalšované skořice, nebo hvězdičky badyánu. Spolu s vůní lesa a aromatickým kořením tak bude učiněno vánoční atmosféře zadost.

A kdo ještě adventní věnec nemá a chystá se ho vytvořit dnes, může se inspirovat v naší fotogalerii:

Napište Ježíškovi

Ptá se vás drahý, co si přejete k Vánocům, protože je sám tak trochu bez fantazie? Napište spolu s dětmi dopis Ježíškovi i vy. Uvidíte, že takovýto seznam váš partner rozhodně ocení. A vy se navíc budete moci těšit na to, co si skutečně přejete. A aby byly vaše ratolesti radostí bez sebe, vyskládejte dopisy za okno a trpělivě čekejte, až je Ježíšek odnese. Uvidíte, že děti budou v sedmém nebi, jakmile uvidí, že je dopis fuč.

Zpomalte

Koukněte na Lásku nebeskou, Sám doma, zeleného Grinche, který snad jako jediný nenávidí Vánoce, nebo na nějakou zdařilou českou pohádku. Za nás v redakci rozhodně vedou S čerty nejsou žerty, Tři oříšky pro Popelku, Jezerní královna a Třetí princ. Tohle prostě jsou naše srdcovky.

Vycestujte za kouzlem Vánoc k našim sousedům

Adventní trhy prostě nemůžete nechat bez povšimnutí. Proč? Protože jsou prostě kouzelné za každých okolností. A kam se vyplatí zajet? Pokud jste z Moravy, tak rozhodně musíte do Vídně, v době adventu se totiž celou rakouskou metropoli vznáší duch svátků. Někdo volí trhy před budovou radnice, nám se ale líbí i ty komornější, například na nádvoří císařského paláce Schönbrunn. Dechberoucí je ale i Bratislava, Salzburg nebo Budapešť, kde se navíc můžete ohřát v profláknutých termálních lázní, či alpské městečko Mariazell. Naopak pro ty, co to mají do Německa coby kamenem dohodil, doporučujeme historické Drážďany, Mnichov nebo Norimberk.

Mohlo by vás také zajímat:

Článek

Stromeček z palety? Proč ne! Foto:

8 vánočních dekorací aneb Co si taky můžete vyrobit

Podívejte se, jakou krásnou vánoční výzdobu si můžete vlastnoručně udělat.

Článek

Stačí k nim přičichnout a ucítíte Vánoce Foto:

Vanilka, hřebíček a skořice: Jak je o Vánocích maximálně využít?

Typické vánoční koření nemusíte používat jen při pečení cukroví.

Článek

7 vánočních dekorací Foto:

Vánoční dekorace, které vás bude bavit vyrábět

Zpříjemněte si advent výrobou nádherných dekorací, které nestojí majlant.

-lz-

Článek je zařazen v: cukroví, Ježíšek, advent, vánoční dárky, Vánoční trhy, Vánoce 2016, adventní věnce, vánoční výzdoba
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama