Máte hluboko do kapsy? Vyrobte vlastní dárky skoro za nic!

Ať už vás k vlastní výrobě přivede napjatý rozpočet nebo přesvědčení, že utrácivého konzumu bylo dost, je to skvělá cesta, jak si užít ducha Vánoc a ještě ušetřit mraky peněz. Zkuste se inspirovat!

Děti si určitě budou něco přát a alespoň jedno velké přání jim splňte. Ale proč byste měla utrácet tam, kde můžete využít vlastní invenci a vytvořit zcela originální dárek, který nikdo jiný nemá a nedostane? Inspirujete se u nás a dárky pořiďte “za hubičku”.

Tak úplně zadarmo to nebude. Něco málo utratíte, ale více než peníze vás to bude stát čas a práci. Pokud tuto vánoční výzvu přijmete, ušetříte a užijete si opravdu skvělé předvánoční přípravy!

Udělejte si pravidlo, abyste to stihla, že každému připravíte jeden, zato “vymazelný” dárek.

Šatičky pro panenky

Pokud vaše holčička miluje hraní s panenkami, vytáhněte šicí stroj a staré odstřižky a pusťte se do toho. Panenku si raději vezměte k ruce, ať to sedí a vytvořte jí neotřelý komplet, který se v žádném hračkářství koupit nedá a ještě něco vydrží! Nezapomeňte na promyšlené a vtipné detaily jako je čepička, kšandy, kapsy nebo kabelku, ať to má šmrnc.

Šatičky pro princeznu

Jestli vládnete šicím strojem, máte jedinečnou možnost udělat svojí malé princezně šaty, ze kterých jí spadne brada. Prozkoumejte zásoby starých záclon a závěsů po babičce a nebojte se do nich střihnout, už je stejně léta nikdo nepoužívá. Dejte si záležet na zpracování, protože rozdíl mezi vaší róbou a tou z obchodu může být ve finále propastný! Máte šanci ušít šatičky nevídané krásy, přímo na míru. Nezapomeňte na mraky spodniček a precizní zdobení, roubení a spousty krajek a mašlí.

Truhla pokladů

Máte doma malého piráta? Bude milovat truhlu pokladů od Ježíška. Důležitá je příprava a návštěva blešáku nebo “tour de bazary”. Jestli rodina disponuje půdami a sklepy plnými pokladů, neváhejte. Starý lodní kufr bude přímo ideální, dejte mu nový šmrnc, ale patinu ponechte. Pokud váš dobrodruh najde uvnitř kompas, dalekohled, baterku, kotlík, staré mapy nebo dědovu zrcadlovku, možná si na paření her pár dní nevzpomene.

Jedlé dárky

Spousta chlapů, přiznejme si to, z ponožek, košil a pyžam neskáče radostí. Zkuste jim ale naložit pětilitrovku utopenců, hermelínu s česnekem nebo plněných feferonek a hned to bude jiná! Ocení také dobře udělané škvarky, francouzskou dobrotu rilletes, což je delikátní masová záležitost, nebo pytel se sušeným masem. Udělejte soudek s konfitovanými kachními stehny ve vlastním sádle nebo naložte lososa do soli, vodky a kopru.

Voňavé dárky

Velmi efektní jsou šumivé tablety do koupele, které snadno vyrobíte pro kamarádky a příbuzné. Zvládnete to hravě! Potřebujete 250 g jedlé sody, 125 g kyseliny citronové, 125 g kukuřičného škrobu, 125 g soli do koupele v různých barvách, esenciální oleje, sušené květiny a potravinářské barvivo. Dále trochu vody, 2 a půl polévkové lžíce rostlinného oleje a formu na led nebo muffinky. Do misky si nasypte jedlou sodu, přidejte kyselinu citronovou, kukuřičný škrob, sůl do koupele a různé esenciální oleje. Smíchejte, přidávejte olej a vodu, tak aby nebyla směs moc řídká. Pokud chcete, aby byly tabletky barevné, pak dejte potravinářské barvivo. Vytvořte kuličky, které vtlačte do formiček a nechte dva dny schnout. Buďte kreativní!

Dekupáží ohromíte

Pokud znáte ubrouskovou metodu neboli dekupáž, máte vyhráno. S ní totiž dokážete vyrobit skutečně unikátní a nádherné věci. Stačí vzít něco starého – od květináče přes nábytek nebo rám na obraz – a pomocí dekupáže z něj udělat něco nového. Utratíte za dekupážní lepidlo, závěrečný lak, ubrousky s motivy, které chcete a štětec. Až předěláte odkládací stolek, starou vázu nebo vyrobíte sérii fotorámečků s rodinnými fotkami, budou příbuzní dojetím na větvi!

-KU-

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 4. 2024

Berani, vyhlídky na dnešní den jsou vynikající. Současné uspořádání planet a poněkud tísnivá atmosféra posledních dnů vás inspirují ke změně prostředí a návštěvě nových míst. Proč si nenaplánovat malý výlet? Všechna znamení naznačují, že právě teď je pro takové dobrodružství ta nejlepší doba. Pokud budete otálet, budete se cítit opět zaseknutí ve staré rutině.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.