Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.

reklama

Vánoce se blíží! 5 tipů, jak ušetřit při nákupu dárků

Také si každý rok říkáte, že letos budete mít všechny dárky nakoupené brzy, ideálně ještě před začátkem adventu, a pak vše sháníte na poslední chvíli ve stresu a shonu? Tak s našimi tipy je tomu letos konec!
Vydáno: 07.11.2016
5 tipů, jak ušetřit při nákupu dárků
Autor: thinkstock.com 5 tipů, jak ušetřit při nákupu dárků

Přinášíme vám rady, jak nakoupit vánoční dárky v klidu, bez nervů a ještě při tom ušetřit. A to zní dobře, no ne? Tak se na ně podívejme:

1. Udělejte si seznam vánočních přání

Zní to sice jednoduše, ale prvním krokem k zorganizování vašich nákupů je, sepsat všechny, pro které chcete tento rok nakupovat: maminka, babička, manžel, kolegyně v práci, a tak dále a tak dále. Tímto si ušetříte nakupování příliš mnoha věcí (tzv. dárků: "nevím pro koho, ale líbí se mi to, někomu to potom dám") a následnému nenalezení jejich využití.

2. Naslouchejte pořádně své rodině a přátelům

Teď, když už máte váš seznam hotový, zkuste prohodit pár slov s těmi, které jste na něj napsali. Nedávno vaše mamka pořád dokola říkala, jak strašně se jí líbí ty náušnice, co jste spolu viděli v obchodě. A to je ten moment! Nápad na dárek je hotov. Přidejte si jej do vašich poznámek a začněte se koukat, kdy budou v obchodě slevy. Právě teď ještě probíhají tzv. mid-season slevy a ještě nás čekají různé předvánoční akce.

3. Dávejte si stranou peníze už od podzimu

Tím, že nákupy vánočních dárků necháte až na prosinec, je poměrně velká šance, že zkraje ledna budete úplně bez peněz a budete počítat dny do další výplaty. Když ale začnete na dárky šetřit už z říjnové výplaty, která se vám pravděpodobně právě v těchto dnech připíše na účet, budete mít po problému. A až všichni kolem budou zuřit, že nemají na všechny dárky, vy budete hezky v klidu.

4. Zjistěte si aktuální velikosti oblečení dopředu

Jestliže ráda dáváte k Vánocům oblečení, je důležité si aktualizovat, jakou velikost mají vaši nejbližší. Tyto informace si můžete poznamenat ke každému do vašeho seznamu a nakupování šatiček pro malou neteř či svetru pro bratra bude hračka.

5. Nakupujte ve velkém

Jistě i letos bude potřeba několik dárků pro ty, které vlastně zas tolik neznáte, abyste pro ně vymysleli osobní dárek, ale něco malého jim dát chcete. V tomto případě je ideální lahev dobrého vína. A my pro vás máme prima tip: Než abyste kupovali jednotlivé lahve, kupte rovnou celý karton – vyjde vás to levněji! Poté jen každé víno individuálně hezky zabalte a jste připraveni i na nečekaná pozvání na vánoční večírek.

Připravila: Martina Hrušková

Článek je zařazen v: jak ušetřit, Vánoce 2016, vánoční nákupy, dárky za pár korun, chytré nákupy