Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
Reklama

Vánoční knižní tipy: Ten nejlepší dárek pod stromeček

Nevíte, čím obdarovat své nejbližší pod stromeček? Máme jeden univerzální tip, který zafunguje vždy – kniha! Vybrali jsme pro vás tituly napříč žánry, ze kterých si jistě vybere každý.
Vydáno: 27.11.2018
Vánoční knižní tipy: Ten nejlepší dárek pod stromeček
Vánoční knižní tipy: Ten nejlepší dárek pod stromeček
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

 

Lazar, Kříďák
Autor: archiv vydavatelství Lazar, Kříďák

Lazar, autor: Lars Kepler
Komisař Joona Linna si myslel, že už má to nejhorší za sebou, přitom všechno teprve začíná… Policisté objeví v bytě na předměstí Osla tělo mrtvého muže. Z toho, co najdou v mrazáku, jsou v šoku. Zavražděný byl vykradač hrobů, sběratel trofejí a kanibal. Jednou z trofejí je i lebka Summy Linnové, Joonovy manželky. O několik dní později požádá švédskou policii o pomoc německá komisařka. V kempu nedaleko Rostocku byl zavražděn sexuální násilník. Joona záhy pochopí, že zdánlivě náhodnou souvislost mezi oběťmi nemůže ignorovat – stopy vedou k někomu, kdo má být již dávno mrtvý.

Kříďák, autor: C. J. Tudor
Všichni máme tajemství. Před některými utíkáme, ale ona si nás najdou. A některé hry končí vždycky stejně… Mysteriózní thriller Kříďák je tu – a nedá se před ním utéct. Cítíte to v lese, ve škole i na hřišti, cítíte to v domech a v lunaparku. Cítíte to na většině míst v malém městečku Anderbury… strach, že vás někdo nebo něco sleduje. Začalo to na pouti roku 1986, kdy se stala ta nehoda.

Ztichlý dům, Ostrý řez
Autor: archiv vydavatelství Ztichlý dům, Ostrý řez

Ztichlý dům, autor: Jenny Blackhurst
Jmenuji se Emma Cartwrightová. Ještě před třemi lety jsem byla Susan Websterová a zabila jsem svého dvouměsíčního syna Dylana. Vůbec si nepamatuji, co se tehdy stalo. Ale když vám něco tvrdí policie, váš lékař i všichni blízcí, tak jim začnete věřit, ne? Ovšem na druhou stranu... Když si nevzpomínáte, co se stalo, můžete si být opravdu jisti, že vám říkají pravdu? Co kdyby se objevila malá naděje, že je váš syn naživu? Neudělali byste všechno pro to, abyste s ním zase mohli být?

Ostrý řez, autor: Jeffery Deaver
Lincoln Rhyme a Amélie Sachsová se vracejí z Itálie právě ve chvíli, kdy v New Yorku začne řádit vrah s velmi neobvyklým modem operandi. Pronásleduje čerstvě zasnoubené páry a zabíjí je ve chvíli, kdy se v klenotnictví chystají koupit snubní prsteny. Ze symbolu budoucnosti se ve vrahově podání stává symbol zmaru a smrti. New York zachvátí panika a Rhyme se Sachsovou musí začít okamžitě konat. Můžou se spolehnout na podporu newyorské policie i na vlastní kriminalistické zkušenosti, ale zanedlouho zjišťují, že tentokrát to možná nebude stačit.

Není úniku, Dítě
Autor: archiv vydavatelství Není úniku, Dítě

Není úniku, autor: Adams Taylor
Studentka Darby Thorneová cestuje za svou nemocnou matkou. Kvůli sněhové bouři uvízne na dálnici uprostřed ničeho a je nucena strávit noc na odpočívadle se čtyřmi úplně cizími lidmi. Při hledání mobilního signálu si všimne ruky malé holčičky, která je zamčená v jednom ze zaparkovaných vozů. Bez spojení a bez jakékoli možnosti se odtamtud dostat musí Darby přijít na to, kdo z jejích neznámých společníků je dívčiným únoscem…

Dítě, autor: Fiona Barton
Dvacet let pohřbené hrůzné tajemství. Tři ženy, kterých se bezprostředně týká. A nespočet démonů, které i nyní vyvolává... Ten starý dům stál v části Londýna, kterou developeři hodlají přebudovat na luxusní čtvrť. Čilý stavební ruch však přeruší nález jednoho z dělníků: pod vrstvou hlíny odkryje kostru malého dítěte, zjevně pohřbeného před mnoha lety. Novinářka Kate Watersová chce o případu psát, ale brzy pochopí, že ze všeho nejdříve bude třeba zjistit identitu mrtvého dítěte ze staveniště.

Šelma, Stíny nad zálivem
Autor: archiv vydavatelství Šelma, Stíny nad zálivem

Šelma, autor: Andrew Mayne
Profesor bioinformatiky Theo Cray nemá nejlepší ráno. Automat na led nefunguje, a navíc se mu do motelového pokoje dobývá policie. Že je hlavní podezřelý z brutální vraždy své bývalé studentky, se však dozví, až když je jeho účast na otřesné události vyloučena. Zdá se totiž, že mladou dívku v montanských lesích rozsápal medvěd. Jenomže profesor Cray je díky svému povolání zvyklý vidět vzorce tam, kde ostatní nacházejí jen chaos. A tak si všimne něčeho, co ostatní přehlédli. Něčeho nepřirozeného. Něčeho zjevně provedeného lidskou rukou...

Stíny nad zálivem, autor: Lucy Clarke
Před sedmi lety unese dva desetileté chlapce proud příliš daleko od břehu. A na pevninu se vrátí jen jeden… Sářin syn Jacob sice před sedmi lety přežil, ale na své narozeniny, v den neblahého výročí, zmizí beze stopy. Postupně se začínají vynořovat nová i stará tajemství a komunitu na poloostrově Sandbank plíživě ochromuje napětí a nezodpovězené otázky. 

Neobvyklý typ,  Nejlepší britské krimipovídky
Autor: archiv vydavatelství Neobvyklý typ, Nejlepší britské krimipovídky

Neobvyklý typ (něco málo povídek), autor: Tom Hanks
Sbírka sedmnácti povídek oscarového herce Toma Hankse je všech ohledech různorodá. Díky autorovi se setkáváme s plejádou pečlivě propracovaných postav, sledujeme jejich osudy zasazené do nejrozličnějších míst (dokonce i mimo tuto planetu) a časů (v jednom příběhu se také přímo časem přesunujeme). 

Nejlepší britské krimipovídky, autor: Neil Gaiman, Lee Child
Dvaačtyřicet povídek, pečlivě vybraných britskou editorskou legendou Maximem Jakubowskim, nabízí výběr toho nejlepšího ze současné žánrové tvorby. Jakubowskému se podařilo ukázat, jak širokou škálu britská krimipovídka zahrnuje: v této antologii čtenář nachází noir, příběhy s prvky psychothrilleru i komorní detektivní případy. Seznamu autorů vévodí jména Lee Child a Neil Gaiman, ale nalezneme tam i několik dalších nositelů prestižních žánrových cen. Tradičně je poskytnut prostor také mladým začínajícím autorům, které zkušený editor považuje za nejslibnější talenty.

Veselí, Prvok, Šampón, Tečka a Karel
Autor: archiv vydavatelství Veselí, Prvok, Šampón, Tečka a Karel

Veselí, autor: Radka Třeštíková
O návratu domů... Když dojdete až na konec slepé ulice, máte dvě možnosti – přešlapovat na místě, anebo se vrátit. Třiatřicetiletá Eliška se rozhodla pro návrat. Zpátky na jižní Moravu. Do svého dětského pokoje. K rodičům. K sobě samé. Ke své podstatě. Protože doma jsou odpovědi.

Prvok, Šampón, Tečka a Karel, autor: Patrik Hartl
Román vypráví s vtipným nadhledem příběh čtyř kamarádů, kteří si dvacet let po maturitě zkusí položit otázku, jestli žijí opravdu tak, jak chtěli, když jim bylo osmnáct. A protože si musí přiznat, že by sami ze sebe nejspíš byli zklamaní, nezbývá jim, než se rozhodnout, jestli s tím chtějí něco udělat.

Návrhář, Bella figura
Autor: archiv vydavatelství Návrhář, Bella figura

Návrhář, autor: Marius Gabriel
Příběh o přátelství, lásce, hledání krásy a sebeuplatnění čerpá ze skutečných historických událostí, především ze života Christiana Diora. Mimo jiné v něm najdete také zmínku o Theatre de la mode – slavné poválečné miniaturní módní přehlídce haute couture.

Bella Figura: Jíst, milovat a žít po italsku, autor: Kamin Mohammadi
Pro milovníky knih Jíst, meditovat, milovat a Francouzky netloustnou. Mladá žena přijíždí do Florencie najít nový životní cíl a novou lásku… Pokud vás zaujaly Jíst, meditovat a milovat či Francouzky netloustnou, tato kniha vás určitě dostane. Najdete v ní vše, co Florencie nabízí – jídlo, víno, lásku, přátelství, eleganci, zdraví, spiritualitu a v neposlední řadě také nápadité recepty na skvělá italská jídla. 

Tíživá láska, Sama sebou
Autor: Martinus.cz Tíživá láska, Sama sebou

Tíživá láska: Elena Ferrante

Čtenářky legendární Geniální přítelkyně jistě potěší její nová, ale přeci jen stará kniha. Ferrante ji totiž napsala jako svou prvotinu před pětadvaceti lety, česky však vychází prvně až nyní. A znovu nás zavede do "staré" Neapole a znovu je to parádní literární výlet! Ferrante svým románem otevírá svět symbolů, svět, v němž hlavní roli hraje hledání a nalézání – ztraceného vztahu s matkou i k sobě samé.

Sama sebou: Jojo Moyesová

Louisa Clarková z bestellerů Než jsem tě poznala a Život po tobě se vrací v novém románu Jojo Moyesové! A hodně toho ví… Příběh lásky a tajemství, jak jsme u autorky už zvyklí, potěší duši každé romantičky.

Tatér z Osvětimi, Komturova smrt
Autor: Martinus.cz Tatér z Osvětimi, Komturova smrt

Tatér z Osvětimi: Heather Morrisová

Srdcervoucí příběh Tatéra z Osvětimi má kořeny ve skutečných událostech, bohužel... Vypráví skutečný příběh muže, který v Osvětimi dostal úlohu tetovat židovské vězně. A v rámci svých možností se snažil pomáhat, kde to jen šlo ...

Komturova smrt: Haruki Murakami

Nejnovější román japonského bestselleristy Haruki Murakamiho konečně vychází česky! V originále čítá na tisíc stran, "naše" vydání jen něco přes sedm set. Ano, tato kniha je nejen sofistikovaným čtením, zároveň také nějakou dobu vydrží. Murakami se tu opět ukázal jako mistrný vypravěč a král magického realismu.

 

Žít s radostí, Lykke
Autor: archiv vydavatelství Žít s radostí, Lykke

Žít s radostí – ilustrovaný průvodce uměním třídění a úklidu, autor: Marie Kondo
Proslulá japonská autorka, která svým Zázračným úklidem strhla bezpočet lidi k tomu, aby si uspořádali veškerý majetek, napsala pokračování své slavné knížky. Nejenže rozšířila rady o ještě konkrétnější návody, jak se vypořádat s jednotlivými kategoriemi toho, co vlastníme, ale navíc zdůrazňuje zásadní kritéria, díky nimž se dokážeme snadno rozhodnout, co si přejeme ponechat pro šťastný život. Knihu doprovázejí inspirativní obrázky, jak máme věci skládat a uchovávat.

Lykke – Tajemství nejšťastnějších lidí na světě, autor: Wiking Meik
Zapojte se do revolučního tažení za štěstím! Autor světového bestselleru Hygge – Prostě šťastný způsob života přichází s dalšími inspirativními nápady a návrhy, jak dosáhnout většího štěstí. Vezme nás na výpravu za pokladem jménem Lykke, tedy hledáním a nalézáním dobra, které ve světě kolem nás ještě je. V knize Lykke – Tajemství nejšťastnějších lidí na světě definuje Meik šest stěžejních faktorů, které vysvětlují valnou většinu rozdílů ve štěstí na světě, a to pospolitost, peníze, zdraví, svobodu, důvěru a laskavost.

Lagom, Japonské umění lesní terapie
Autor: archiv vydavatelství Lagom, Japonské umění lesní terapie

Lagom – Tajemství spokojeného života, autor: Niki Brantmark
Lagom, švédské slovo, které znamená ani moc, ani málo nebo také všeho s mírou. Zkrátka akorát. Lagom není jen obyčejné slovo, je to životní styl. Představuje filozofii, jež prostupuje všechny sféry života – promítá se do rodiny, partnerských vztahů, práce, výchovy dětí a také do vztahu k přírodě. 

Šinrin-joku, japonské umění lesní terapie, autor: Li Qing
Šinrin-joku neboli lesní terapie je současný trend trávení času v lese pro zlepšení fyzické i psychické pohody. Praxe je velmi jednoduchá – můžete objímat stromy, chodit naboso po trávě nebo jenom vědomě a intenzivně dýchat čistý vzduch. V knize se dočtete, jak tyto praktiky provozovat správně a budete se divit, jaký dopad může tato medicína mít. Podaří se vám snížit krevní tlak a stres, zlepšit imunitní systém a znovu se napojit na sílu přírody.

Nikdyuš, Příběhy na dobrou noc pro malé rebelky
Autor: Martinus.cz Nikdyuš, Příběhy na dobrou noc pro malé rebelky

Nikdyuš: Zkoušky, jež podstoupila Morrigan Crownová: Jessica Townsend

Nikdyuš se bezesporu řadí k nejkrásnějším dětským knihám roku 2018. Někteří si dokonce myslí, že se svou úrovní vyrovná Harrymu Potterovi. Inu, pokud hledáte něco parádního a chytrého, Nikdyuš je skvělou volbou!

Příběhy na dobrou noc pro malé rebelky: Elena Favilli a Francesca Cavallo

Světový bestseller se 100 krátkými příběhy vypráví životní osudy mimořádných žen z minulosti i současnosti. Umělkyně, sportovkyně, vědkyně, političky a další velké osobnosti, které se nesmazatelně zapsaly do historie, inspirují malé i velké čtenáře snít velké sny. Každý medailonek navíc doprovází celostránkové portréty od šedesáti výtvarnic z celého světa.

Moje úplně první encyklopedie, České století
Autor: Martinus.cz Moje úplně první encyklopedie, České století

Moje úplně první encyklopedie -  Anna Sosso a Roberta Lonardi

Okolní svět, ten blízký i ten vzdálený, je skvělé místo k objevování. Pro všechny malé (i velké) zvědavce je tu úplně první encyklopedie! Pod spoustou odklápěcích okének najdou velké množství zajímavých informací o okolním světě – od afrických savan přes mořské hlubiny po městské ulice, podívají se na farmu i do vesmíru.

České století: Pavel Švec

Chcete svému malému čtenáři rozšířit obzory o české historii zábavnou a čtivou formou a zároveň mu přiblížit euforii během vzniku Československa v roce 1918, zoufalství při okupaci v srpnu 1968 nebo hrdost po finálovém hokejovém zápase v japonském Naganu v roce 1998. To vše a ještě mnohem víc popisuje zvídavým čtenářům knížka České století vycházející u příležitosti oslav 100. narozenin našeho státu.

Jíst a žít, Velmi osobní kniha o zdraví
Autor: archiv vydavatelství Jíst a žít, Velmi osobní kniha o zdraví

Jíst a žit aneb Moderní kuchařka na dalších 100 let: Kateřina Winterová

Zdravá krajina, zdravé suroviny, zdravé recepty a zdraví lidé. To je filosofie této knihy. Vařit podle ní dokáže každý druhý. Jíst a žít podle ní můžeme zvládnout všichni. A chutnat bude i zapřisáhlým kuřákům a odpůrcům takzvaného zdravého životního stylu. Kniha je rozdělená nejen do kapitol, ale i větších tematických celků, které spojuje to zásadní: důležitá fakta. Kateřina porovnává problematiku hlavních potravin z pohledu současnosti a historie – věnuje se mléku, masu, zelenině, ovoci, obilninám i sladidlům. Naprosto otevřeně se s čtenáři dělí o vlastní zkušenosti, bez obalu píše o tom, proč a jaké potraviny pěstuje, kupuje, vaří nebo dává svým dětem. S lehkostí vás provází vážnými tématy s vtipem jí vlastním.

Velmi osobní kniha o zdraví: Margit Slimáková

O zdraví, o kráse, o životním stylu - o tom všem ve své knížce mluví Margit Slimáková. A milé rady má pro každého. Jak dát tělu to nejlepší v dnešní uspěchané době? Tipy od nejvlivnější české expertky v oblasti zdravého životního stylu.

 

Cukrfree, Jednoduše a dokonale
Autor: archiv vydavatelství Cukrfree, Jednoduše a dokonale

Cukrfree – Kuchařka pro malé i velké, autor: Jana Dell Plotnárková, Janina Černá
Cukrfree kuchařka pro malé i velké je nepostradatelnou knihou pro každého, kdo se zajímá o zdraví nejen svoje, ale i celé své rodiny. Najdete v ní více než 120 unikátních receptů s minimálním obsahem cukru, a s ideálním poměrem pro tělo prospěšných zdravých tuků a bílkovin. Součástí jsou také výživová doporučení, kde se dozvíte spoustu užitečných informací o tom, jak by měla vypadat výživa nejen nás dospělých, ale i dětí, a to včetně těch nejmenších. Ve spojení s nádhernými fotografiemi dýchajícími atmosférou Havaje, kde celá kniha vznikala, je kuchařka unikátní knihou, která vás jen utvrdí v tom, že i bez cukru to jde! Všechny recepty v knize jsou přirozeně bezlepkové, vlídné pro diabetiky a všechny, koho trápí nadváha.

Maso – Jednoduše & dokonale, autor: Roman Vaněk
Autor kuchařských bestsellerů Roman Vaněk vydává dlouho očekávanou kuchařku Jednoduše & dokonale – MASO. Jako vždy spolu s Vaňkem na této publikaci pracovala jeho manželka Jana a tým předních českých šéfkuchařů, kteří jsou zároveň lektory Pražského kulinářského institutu. V edici Jednoduše & dokonale tato 3. kniha v pořadí skvěle doplní předchozí kuřecí a zeleninovou kuchařku, které patří mezi nejprodávanější tituly na trhu. Hlavní roli v knize hrají tentokrát vepřové a hovězí maso. Recepty jsou podrobně popsány osvědčeným způsobem „krok za krokem“ tak, aby i zdánlivě „složitý“ pokrm uvařil i absolutní začátečník.

Bez buchet se nevdáš !, O kávě
Autor: archiv vydavatelství Bez buchet se nevdáš !, O kávě

Bez buchet se nevdáš!, autor: Adéla Hálková, Kateřina Podoláková
Kuchařka plná báječných českých i světových receptů, bez kterých se žádná holka (nejen ta na vdávání) neobejde! Na stránkách knihy se rozepsaly tři generace žen do osmi nabušených kapitol. V kuchařce najdete recepty snadné i obtížnější, všechny napsané jasně a s jasným cílem – dojít k oltáři! A jak s oblibou říkáme: „Nevyšlo sexy prádýlko? Tak zkus dobrý žrádýlko!“

Dej tělu šanci, Recyklovaná kuchařka
Autor: archiv vydavatelství Dej tělu šanci, Recyklovaná kuchařka

Dej tělu šanci k přirozené rovnováze, štíhlosti a zdraví, autor: Ivana Stenzlová
Autorka, mikrobioložka a odbornice na výživu, podává vysvětlení funkčního metabolismu a návod, jak dosáhnout hormonální rovnováhy (jak jíst pro zdravou hormonální odezvu), která je základem trvalé štíhlosti a opravdového zdraví. Propojuje tradiční čínskou medicínu s poznatky moderní západní dietologie a biologie. Přináší zároveň nový způsob vaření, který je postavený na přípravě pokrmů s harmonizačním účinkem. Přes 60 originálních tzv. pětielementových receptů pokrývá všechna roční období od snídaně po večeře, od polévek po dezerty. Nechybějí ani základní recepty na domácí kváskový chléb, rostlinná mléka či zdravé domácí fermentované nápoje (kefíry) a postupy pro fermentaci obilnin a luštěnin.

Recyklovaná kuchařka Jitky Rákosníkové, autor: Jitka Rákosníková
Kuchařka je průvodcem pro neplýtvání všemi základními skupinami potravin: pečivem, masem, luštěninami, rýží a obilovinami, mléčnými výrobky, bramborami a zeleninou. Základem knihy je přes 40 velkých receptů z české i světové kuchyně – z autorčiny domácí zkušenosti i rodinných pokladů, z cest i z inspirace zahraničními kuchaři – a k tomu autorka sype z rukávu bezpočet užitečných variací a „metamorfóz“, díky kterým budete moci chutně a vtipně „zrecyklovat zbytky“ a ještě rozšířit svůj kuchařský repertoár. Věnuje se také správnému uchovávání a základnímu zpracovávání potravin a efektivnímu využití energií a zdrojů. 

Článek je zařazen v: vánoční dárky, knihy, knižní tipy, tipy na dárky
Reklama