Prima maminka

11. prosince 2016 06:00

Anna Kopečková

Vánoční ozdoby na stromeček: Zvládnete je během pár minut!

Jak si letos ozdobíte vánoční stromeček. Kupované ozdoby jsou sice krásné, ale ty doma vyrobené jsou originální, a na stromečku vám udělají mnohem větší radost.

Spoustu věcí na výrobu ozdob nejspíš máte doma - zbytky barevných stužek, pár barevných korálků, možná i nějaký starší zip. Když si uděláte předvánoční výlet do lesa, najdete třeba i hezké šišky, které se dají využít na ty úplně nejjednodušší ozdoby, které ale překvapivě vypadají na stromečku naprosto skvěle. A navíc můžete do tvoření zapojit i děti, které to bude bavit. A když se rozhodnete vyrobit stromečky ze stužek, naučí se při tom možná i zavazovat tkaničky.

Veselé šišky

Začněme tím nejjednodušším - šiškami s bambulkami. Pokud nemáte šišky z lesa, seženete je v některých květinářstvích. Malé barevné bambulky mívají v galanteriích nebo obchodech s korálky a hobby potřebami. Na slepení je ideální tavná pistole, ale stačí i obyčejné univerzální lepidlo.

Podívejte se na celý postup ve videu:

Barevné stromečky

Ani v tomto případě nebudete potřebovat moc věcí na výrobu. Základem jsou barevné stužky a větvičky (ideálně smrkové nebo borovicové), ale skvěle poslouží i delší svitky skořice nebo případně tři špejle spojené dohromady. Stužky nastříhejte, postupně přivažte k větvičce a zastřihněte do tvaru stromečku. Stačí přilepit kousek provázku na zavěšení a je hotovo.

Podívejte se na postup:

Stromečky ze zipů

I obyčejný zip může být velmi dekorativní. Na výrobu stromečku vám stačí jen půlka zipu. Vytvarujte z ní stromeček a sešijte ho nití s navlečenými korálky. Před prošitím je dobré naznačit si na zipu propiskou nebo fixou místa, kudy zip prošijete.

Ve videu najdete podrobný postup:

-ak-

Mohlo by vás taky zajímat:


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 5. 2024

Zpoždění při přijímání sdělení ze vzdáleného místa by se dnes mohlo ukázat jako frustrující, Berani. Možná se těšíte na dovolenou, ale povinnosti, které se náhle objeví, by mohly cestu odložit. Pravděpodobně to nebude nutné, ale je třeba udělat úpravy, abyste mohli dělat to, co chcete, a zároveň plnit své povinnosti.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.